Mozilla Firefox 4

Vikipedi, özgür ansiklopedi
02.04, 14 Ekim 2020 tarihinde InternetArchiveBot (mesaj | katkılar) tarafından oluşturulmuş 23753044 numaralı sürüm (1 kaynak kurtarıldı ve 0 kaynak ölü olarak işaretlendi.) #IABot (v2.0.7)
(fark) ← Önceki hali | Güncel sürüm (fark) | Sonraki hali → (fark)
Mozilla Firefox 4
Geliştirici(ler)Mozilla
İşletim sistemiLinux, Windows, Mac OS
TürInternet tarayıcısı
LisansMPL, GPL/LGPL
Resmî sitesiwww.firefox.com
Kod deposu Bunu Vikiveri'de düzenleyin

Mozilla Firefox 4, Firefox web tarayıcısının 4. sürümüdür. İlk beta sürümü 6 Temmuz 2010'da çıkmıştır. Firefox 4 WebM, WebGL HTML5 ve CSS3'ü desteklemektedir. Daha hızlı bir kullanıcı arayüzüne sahiptir.

Yeni arayüzde sekmeler pencerenin en üst kısmında yer almaktadır fakat istenirse eskiden olduğu gibi adres çubuğunun altına alınabilir. "Dur", "git" ve "yenile" tuşları tek bir tuşta birleştirilmiştir. Menü, Firefox yazan bir menü düğmesine indirgenmiş ve tüm işlemlerin buradan yapılmasına olanak kılmıştır, istenirse tüm menü unsurları görüntülenecek biçimde de ayarlanabilir. Sekmelerle sekme bulutları oluşturulup daha düzenli bir çalışma ortamı sağlanabilir. En büyük yenilik Yapıştır & Git denebilir ki bu, kopyalamadan sonra doğrudan adres çubuğunda sağa tıklandığında ayrıca yapıştırıp git tuşuna basılmasına gerek bırakmadan bu hareketi tek seferde yapılmasına olanak verir.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]