Kerem Altun

Vikipedi, özgür ansiklopedi
03.54, 5 Aralık 2020 tarihinde Khutuck Bot (mesaj | katkılar) tarafından oluşturulmuş 24251013 numaralı sürüm (Bot v3: Kaynak ve içerik düzenleme (hata bildir))

Kerem Altun (d. 1 Ocak 1955, Van, Türkiye), Türk siyasetçi.

Yaşamı

Selçuk Üniversitesi Eğitim Enstitüsü Türkçe Bölümü'nü bitirdi. İlkokulda ve orta öğretimde öğretmenlik, lisede müdürlük yaptı. Kültür Bakanlığı'nda Şube Müdürü, Daire Başkanı, Telif Hakları ve Sinema Genel Müdürü oldu. Başbakanlık'ta Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri, Devlet Bakanlığı'nda Bakan Başdanışmanı oldu. Milli Eğitim Bakanlığı'nda Öğretmen Yetiştirme ve Eğitimi Genel Müdürü ve Ortaöğretim Genel Müdürü olarak görev yaptı. Türkiye Gübre Sanayi Denetim Kurulu Üyeliği, Van Kültür ve Sanat Derneği Başkanlığı, Milli Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Siyasi kariyeri

9 Mart 2020 tarihinde Ali Babacan tarafından kurulan Demokrasi ve Atılım Partisi'nin kurucu üyeleri arasında yer aldı.[1]

Kaynakça

  1. ^ "Ali Babacan parti dilekçesini İçişleri Bakanlığı'na verdi". Haber Türk. 9 Mart 2020. 9 Mart 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 9 Mart 2020.