France Football

Vikipedi, özgür ansiklopedi
01.25, 4 Aralık 2020 tarihinde Khutuck Bot (mesaj | katkılar) tarafından oluşturulmuş 24212288 numaralı sürüm (Bot v3: Kaynak ve içerik düzenleme (hata bildir))
France Football
Tanju - France Football.jpg
Derginin, Tanju Çolak'ın 1988 Altın Ayakkabı ödülünü kazandığını duyurduğu kapağı.
Editör François Morinière
Kategoriler Futbol
Sıklık İki haftada bir
Yayımcı Amaury Grup
İlk sayı 1946
Ülke Fransa
Dil Fransızca
Website http://www.francefootball.fr

France Football, dünyanın her yerinden futbol haberlerinin bulunduğu iki haftada bir yayımlanan Fransız futbol dergisi. Dergi görsel haberler, UEFA Şampiyonlar Ligi'ndeki büyük karşılaşmaların istatistikleri ve Avrupa liglerinden geniş kapsamlı haberlerle Avrupa'nın en saygın spor yayımlarından biridir. Dergi ilk kez 1946 yılında yayımlanmıştır.

Dergi tarafından verilen ödüller

Ballon d'Or

Ballon d'Or (Altın Top ya da Avrupa’da Yılın Futbolcusu Ödülü), France Football dergisinin dağıttı en önemli ödüldür. Ödül, Stanley Matthews'un 1956’da kazandığı ilk yıldan beri her yıl düzenli olarak verilmektedir.

Fransa'da Yılın Futbolcusu

Dergi, her yıl yılın en iyi Fransız futbolcusunu seçer. 1995 yılına dek sadece Fransa'da oynayan Fransız oyuncular bu ödülü kazanabiliyorlardı. 1996 yılından beri yurt dışında oynayan Fransız oyuncular da bu ödülü kazanabilmektedirler. 2001'den beri eski kazananlar yılın kazananını seçmektedirler.

Yılın çalıştırıcısı

Dergi her yıl yılın en iyi çalıştırıcısını seçmektedir.

Ayrıca bakınız