Emrah Elçiboğa

Vikipedi, özgür ansiklopedi
00.27, 25 Ocak 2021 tarihinde 2a02:8070:e1a1:cc00:1422:c0a6:fc3a:524f (mesaj) tarafından oluşturulmuş 24725010 numaralı sürüm (→‎Rol aldığı filmler)
Emrah Elçiboğa
Doğum Emrah Elçiboğa
24 Nisan 1974 (1974-04-24) (47 yaşında)
Milliyet  Türkiye
Meslek tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu, tiyatro eğitmeni, yönetmen
Etkin yıllar 1998-günümüz

Emrah Elçiboğa (d. 24 Nisan 1974, İstanbul), tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu, tiyatro eğitmeni, yönetmen.

Emrah Elçiboğa Kimdir?

1974 İstanbul doğumludur. Çeşitli amatör tiyatrolarda oyunculuk yapmaya başladıktan sonra girdiği Akademi İstanbul Tiyatro bölümü Ahmet Levendoğlu atölyesinden 1998 yılında mezun oldu. O zamandan bugüne dek birçok projede oyuncu ve yönetmen olarak rol aldı.

Önce Marmara Üniversitesi ardından İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilimler fakültesinde 5 yıl boyunca eğitmen ve yönetmen görevlerini ve Tiyatro Stüdyosu’nda yönetmen yardımcılığı görevini üstlendi. En son Burak Sergen’in oynadığı “Çingene Boksör” oyunuyla profesyonel tiyatro yönetmenliğine de adımını atmıştır.

Çeşitli internet sitelerinde köşe yazarlığı ve dizi film senaristliği de son yıllarda -oyunculuğunun yanı sıra- ek olarak yaptığı işler arasında yer almaktadır.

Aynı zamanda dizi, film, reklam dublajı yapmaya devam etmektedir.

Birçok öğrenci filmine, sosyal yardım projelerine ve organizasyonlara destek vermenin yanını sıra aktif olarak da görev almıştır. Birçok oyuncunun “Oyuncu Koçluğu’nu” da yapmış, hala da yapmaktadır.

Bugüne dek çeşitli TV ve radyo programı yapan oyuncu Londra’da yayın yapan Dem Radyo için 25 programlık “Bu filmi neden sevdim” adlı bir sinema programı yapmıştır.

Şimdiler de sanat hayatına Almanya da devam eden Emrah Elçiboğa, Theater Ravensburg'da kendi yazdığı ve yönetmenliğini yaptığı "(A) Rhythmische Welt ve Zigeuner Boxer oyunlarını yönetmiştir. Şimdilerde Özen Yula'nın "Dünyanın Ortasında Bir Yer" oyununu Almanca olarak (Ein Ort mitten auf der Welt) sahneye koyma hazırlığındadır. ayrıca bu oyunda Almanca olarak Alman oyuncularla birlikte sahne alacaktır.

Filmografi

Rol aldığı filmler

Notlar

Dış bağlantılar