Brittany Pierce

Vikipedi, özgür ansiklopedi
HastaLaVi2 (mesaj | katkılar) tarafından oluşturulmuş 06.54, 5 Mayıs 2017 tarihli sürüm (Taşındı: Kategori:Kurgusal Hollanda asıllı ABD'liler -> Kategori:Kurgusal Hollanda asıllı Amerikalılar (Katalitik))
(fark) ← Önceki hali | Güncel sürüm (fark) | Sonraki hali → (fark)
Heather Morris
Heather Morris "Brittany Pierce" karakteri ile Glee Live! In Concert! turunda. (2011)

Brittany Susan Pierce, Fox'un müzikal komedi-drama televizyon dizisi Glee'de yer alan bir kurgusal karakterdir. Karakter, Heather Morris tarafından canlandırılmaktadır ve Glee'de, şovun ikinci bölümü olan "Showmance"ten beridir yer almaktadır. Santana, dizinin yaratıcıları olan Ryan Murphy, Brad Falchuk ve Ian Brennan tarafından yaratıldı. Dizide Brittany, dizinin çekildiği Lima, Ohio'daki kurgusal William McKinley Lisesi'deki Cheerios'ta yer alan bir amigodur ve Will Schuester tarafından yönetilen okulun glee kulübünün bir üyesidir. Morris aslında Glee'nin oyuncu kadrosuna Beyoncé'nin "Single Ladies" dansını öğretmesi için işe alındı. Dizi, bu esnada bir üçüncü amigoyu canlandıracak birini arıyordu ve Morris, rolü aldı. Morris, Brittany'nin daha geniş bir hikâyeye, sololara ve icra ettiği danslara sahip olduğu ikinci sezonda düzenli oyuncu kadrosuna yükseldi.

Morris, "kelimenin tam anlamıyla deli" olarak Brittany'yi canlandırmaktadır fakat tamamen iyi niyetli ve iyi yürekli olarak. Morris, Brittany'nin "kim olduğuna bakmadan herkesi sevdiğini", insanlara kibar olduğunu ve sık sık gülümsediği ifade etti. Karakterin özellikleri arasında, tarifleri kafa karıştırıcı bulması, kedisinin her gün günlüğünü okuduğunu düşünmesi ve sağ ile sol elini bilmemesi yer almaktadır. Bunların çoğu, çoğu zaman Morris tarafından doğaçlama ile uydurulmaktadır. Karakterin en yakın arkadaşı Santana Lopez (Naya Rivera) ile arasındaki ilişki eleştirmenler tarafından olumlu karşılandı. Brittany, hem erkeklerden hem kızlardan hoşlanırken Santana'nın lezbiyenliğini kabul etmede sorunları olduğunu söyler. Brittany, Santana'yı kendini bulması için destekler.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]