Austin ve Ally

Vikipedi, özgür ansiklopedi
16.16, 23 Mayıs 2020 tarihinde RizeliAhmet53 34 (mesaj | katkılar) tarafından oluşturulmuş 22503376 numaralı sürüm (→‎Hikâye: Yanlış olan Austin'in türkçe seslendirme sanatçısı bilgisi düzeltildi.)
Austin ve Ally
Austin & Ally
Austin & ally tv series logo.png
Dizinin logosu
Format Sitkom
Tür Dizi
Proje tasarımcısı Kevin Kopelow ve Heath Seifert
Yönetmen Shelley Jensen
Başrol Ross Lynch
Laura Marano
Raini Rodriguez
Calum Worthy
Ülke ABD
Dili İngilizce
Sezon sayısı 4
Bölüm sayısı 87 (bölümleri listesi)
Yayın bilgileri
Kanal Disney Channel
Yayın tarihi 2 Aralık 2011 (2011-12-02) - 10 Ocak 2016 (2016-01-10)
Durumu sona erdi

Austin ve Ally (Özgün adı: Austin & Ally) bir Disney Channel orijinal dizisidir. Dizi ABD'de 4 Aralık 2011'de, Türkiye'de 28 Nisan 2012'de başladı. Ondan önce dizinin ön gösterimi ABD'de 2 Aralık 2011, Türkiye'de 10 Mart 2012 idi. Dizinin ilk sezon final bölümü ABD'de 9 Eylül 2012'de yayınlanmıştır. 2. Sezon ABD'de 7 Ekim 2012'de başlamıştır.

Hikâye

Dizi'de şarkı sözü yazan Ally ile rock yapan Austin'in hikâyelerinin birleşmesiyle gerçekleşir. Ally'nin babası müzik market işletmektedir. Austin ile Ally bu dükkanda karşılaşır. Ally şarkı sözü yazarken Austin onun odasına girer. Austin'in beynine bu şarkı kazınmıştır. Bu şarkının Ally'nin şarkısı olduğunu bilmeden çalar ve bu şarkıya video çeker. Bu şekilde bir gecede ünlü olan Austin'e Ally çok kızmıştır. Ama daha sonradan aşık olurlar ve maceraları arkadaşları Dez ve Trish ile birlikte devam eder.

Karakterler

  • Austin Moon: Austin eğlenceli ve çok yeteneklidir. Şarkı söyleyip dans edebilmekte ve tüm enstürmanları çalabilir. 2. sezonda Kira adında bir kızla çıkar. Ama sonra Ally'den hoşlanır.
  • Ally Dawson: Ally çok akıllı ve yaratıcıdır. Arkadaşlarına yardım eder. Austin'e şarkı yazar. 27. bölümde Austin'den hoşlandığını söylemiştir.
  • Trish De La Rosa: Eğlencelidir. Sürekli işini değiştirir. Ally'nin en yakın arkadaşıdır. Austin'nin menajeridir.
  • Dez Wade: Dez eğlenceli ve tuhaftır. Austin'in en iyi arkadaşı ve kameramanı'dır

Seslendirme

Karakter Seslendiren
Austin Sercan Gidişoğlu
Ally Nurhan Yılma
Trish Gizem Gülen
Dez Emrah Özertem
Lester Ufuk Bigay
Dublaj Stüdyosu İMAJ