İnatçı

Vikipedi, özgür ansiklopedi
11.19, 23 Ocak 2021 tarihinde 176.55.186.74 (mesaj) tarafından oluşturulmuş 24710313 numaralı sürüm (→‎Oyuncu kadrosu: Kısakavak olan köyün adı doğrusu olan Sarıkavak olarak değiştirildi.)
İnatçı
Yönetmen Kartal Tibet
Yapımcı Yahya Kılıç
Senarist İhsan Yüce
Oyuncular Kemal Sunal
Asuman Arsan
İhsan Yüce
Hüseyin Kutman
Ferdi Akarnur
Müzik Cahit Berkay
Görüntü yönetmeni Rafet Şiriner
Stüdyo Cem Film Film
Cinsi Sinema filmi
Türü Dram, Komedi
Renk Renkli
Yapım yılı 1988, Türkiye
Çıkış tarih(ler)i Ocak 1989
Süre 98 dk.
Dil Türkçe

İnatçı, Kartal Tibet'in yönetmenliğini yaptığı, başrollerini Kemal Sunal ve Asuman Arsan'ın Paylaştığı 1988 yapımı Türk filmidir.

Konusu

Baraj projesinde kamulaşmaya gidilecektir. Sarı kavak ve uzun kavak köyleri kamulaştırmanın içine girmektedir. Sözde bu durum gizliliğini korumalıyken komisyonda görevli olan biri bu bilgiyi bir holdinge satar ve o holdingdeki biri de duyduğunu başka bir holding'e satar. Böylece iki holding köylülerin topraklarını ucuz fiyata alıp devlete pahalı fiyata satma niyetle uzun ve sarı kavak köylerinin yollarını tutarlar. Bu arada köyde inatçılığı ile bilinen Bayram Kemal Sunal vardır. Bayram diğer köyün ağasının kızına âşıktır. Kızda ona âşıktır. Ancak bayram çok inatçıdır ve her ayın ilk Cuma günü kızı istemeye gelirler. Ağa kızını yine vermez ve sertçe davranır. Bunun üzerine Bayram ben senin kızını istemiyeceğim artık sen beni istemeye geleceksin diye kehanet tutar. Holding temsilcileri gelir ve her biri ağa ile muhtarın mallarını ucuz fiyata almaya çalışırlar. Bu arada birbirleriyle yarışırlar. Başkalarını kandırabilselerde Bayram'ı kandıramazlar ve ağa yavaş yavaş Bayram'ın kehanetine yaklaşmaktadır.

Oyuncu kadrosu

Dış bağlantılar