İçeriğe atla

2026-27 3. Lig

Vikipedi, özgür ansiklopedi
3. Lig
Sezon2026-27
Takım sayısı54
Ligden düşenlerYeni Malatyaspor
En farklı maçMalatya Yeşilyurtspor 8-0 Adanaspor
(27 Eylül 2026)
Yozgat Belediyesi Bozokspor 1-9 Malatya Yeşilyurtspor
(3 Ekim 2026)
En gollü maçYozgat Belediyesi Bozokspor 1-9 Malatya Yeşilyurtspor
(3 Ekim 2026)
Oynanan maç sayısı134
Atılan gol sayısı377 (maç başına 2,81)
En uzun
galibiyet serisi
Karaköprü Belediyespor
Malatya Yeşilyurtspor
Niğde Belediyesispor
(5 maç)
En uzun
yenilmezlik serisi
11 takım
(5 maç)
En uzun
mağlubiyet serisi
Adanaspor
Yeni Malatyaspor
(5 maç)
En uzun
kazanamama serisi
8 takım
(5 maç)
← 2025-26

2026-27 3. Lig, 3. Lig'in 56. sezonudur. 6 Eylül 2026 tarihinde başlayacak normal sezon 24 Nisan 2027 tarihinde sona erecektir.

2026-27 sezonunda Bölgesel Amatör Ligden yükselen 5 takım, 2. Ligden düşen 7 takım ve 3. Ligden devam eden 42 takımın katılımı ile toplam 54 takımdan oluşur.[1]

Gruplarda yer alacak takımlar 2 Temmuz 2026 tarihinde TFF tarafından, önceki sezonda olduğu gibi, bölgesel esaslara göre belirlendi; ancak önceki yıldan farklı olarak 3 grup oluşturuldu.[2]

3. Lig'de fikstür çekimi 14 Temmuz 2026'da Beykoz Riva'da yer alan Orhan Saka Salonu'nda gerçekleştirilmiştir.[3]

Bu sezon sonunda 3. Ligden altı takım 2. Lige yükselir ve 12 takım Profesyonelliğe Geçiş Ligine düşer:[1]

  • 54 takım 18'li 3 grupta yer alır.
  • Çift devreli lig müsabakaları sonunda gruplarda 1. sırayı alan 3 takım doğrudan 2. Lige yükselir.
  • Lig sonunda gruplarında 2., 3., 4. ve 5. sırada yer alan 12 takımdan 3 takım daha play-off müsabakaları sonucunda 2. Lige yükselir.
  • Tüm gruplarda son 4 sırayı alan toplam 12 takım bir sonraki sezon Profesyonelliğe Geçiş Ligine düşer.

Takım bilgileri

[değiştir | kaynağı değiştir]

Teknik direktör değişiklikleri

[değiştir | kaynağı değiştir]
Sıra Takım O G B M AG YG GF P Eleme veya küme düşme
1 Fatsa Belediyespor 5 3 2 0 10 2 +8 11 2027-28 2. Lig
2 Kartal Bulvar Kartalimenspor 5 3 1 1 12 6 +6 10 Play-off
3 Pazarspor 5 3 1 1 9 3 +6 10
4 Galata 5 2 3 0 7 3 +4 9
5 Karadeniz Ereğli 1980 5 2 3 0 3 1 +2 9
6 Tokat Belediyespor 5 2 2 1 8 6 +2 8
7 Orduspor 1967 5 2 2 1 7 6 +1 8
8 Amasyaspor 5 2 2 1 6 5 +1 8
9 Küçükçekmece Sinopspor 5 2 2 1 6 5 +1 8
10 Karabük İdman Yurdu 5 2 1 2 5 8 -3 7
11 Beykoz Anadoluspor 4 1 2 1 4 3 +1 5
12 Düzcespor 4 0 4 0 4 4 0 4
13 Gölcükspor 5 1 1 3 5 7 -2 4
14 Silivrispor 5 1 1 3 2 6 -4 4
15 İnkılap 5 1 1 3 5 10 -5 4 2027-28 PGL
16 Yalova FK 77 5 1 1 3 7 14 -7 4
17 Zonguldakspor 5 0 2 3 4 8 -4 2
18 Büyükçekmecegücü 5 0 1 4 2 9 -7 1
3 Ekim 2026 tarihine kadar oynanan maçlara göre güncellenmiştir. Kaynak: TFF
Sıralama kuralları: 1) Puan 2) Kendi aralarındaki maçlar (sezon sonunda) 3) Gol farkı 4) Atılan gol sayısı
İç saha ╲ Dış saha AMA BEA BÇG DÜZ FAT GSK GCK İNK KİY KER KBK KSİ O67 PAZ SİL TBE YFK ZON
Amasyaspor 26. 34. 32. 19. 10. 1-0 28. 22. 21. 2-2 14. 8. 30. 6. 16. 24. 12.
Beykoz Anadoluspor 9. 21. 19. 23. 14. 2-0 32. 30. 25. 7. 0-1 29. 34. 27. 2-2 11. 16.
Büyükçekmecegücü 17. 0-0 10. 31. 22. 13. 6. 12. 33. 15. 26. 20. 8. 18. 28. 1-2 24.
Düzcespor 15. 2. 27. 29. 20. 11. 1-1 8. 31. 13. 24. 18. 6. 33. 9. 17. 22.
Fatsa Belediyespor 1-1 6. 14. 12. 24. 15. 8. 33. 18. 17. 28. 22. 10. 20. 30. 3-0 26.
Galata 27. 31. 2-0 1-1 7. 23. 16. 15. 9. 25. 19. 13. 0-0 11. 21. 29. 34.
Gölcükspor 18. 22. 30. 28. 32. 6. 24. 14. 17. 33. 10. 0-1 26. 2-0 12. 20. 8.
İnkılap 11. 15. 23. 21. 25. 33. 7. 17. 27. 9. 0-2 31. 19. 29. 0-1 13. 3-2
Karabük İdman Yurdu 1-2 13. 29. 25. 16. 32. 31. 34. 0-0 1-5 23. 11. 21. 7. 27. 9. 19.
Karadeniz Ereğli 1980 1-0 8. 16. 14. 1-1 26. 34. 10. 20. 19. 30. 24. 12. 22. 32. 6. 28.
Kartal Bulvar Kartalimenspor 20. 24. 32. 30. 34. 8. 16. 26. 18. 0-1 12. 6. 28. 1-0 14. 22. 10.
Küçükçekmece Sinopspor 31. 18. 9. 7. 11. 1-1 27. 20. 6. 13. 29. 17. 22. 15. 25. 33. 1-1
Orduspor 1967 25. 12. 3-0 2-2 0-3 30. 21. 14. 28. 7. 23. 34. 16. 9. 19. 27. 32.
Pazarspor 13. 17. 25. 23. 27. 18. 9. 4-1 0-1 29. 11. 3-1 33. 31. 7. 15. 20.
Silivrispor 23. 10. 2-1 16. 0-2 28. 19. 12. 24. 0-0 21. 32. 26. 14. 34. 8. 30.
Tokat Belediyespor 33. 20. 11. 26. 13. 1-3 29. 22. 10. 15. 31. 8. 1-1 24. 17. 18. 6.
Yalova FK 77 7. 28. 19. 34. 21. 12. 3-3 30. 26. 23. 2-4 16. 10. 32. 25. 0-3 14.
Zonguldakspor 29. 33. 7. 0-0 9. 17. 25. 18. 1-2 11. 27. 21. 15. 0-2 13. 23. 31.
3 Ekim 2026 tarihine kadar oynanan maçlara göre güncellenmiştir. Kaynak: TFF
Açıklama: Mavi = İç saha takımı galibiyeti; Sarı = beraberlik; Kırmızı = Deplasman takımı galibiyeti.

Takımların haftalık sıralamaları

[değiştir | kaynağı değiştir]

Not:Ertelenen / yarıda kalan maç(lar) tamamlandıktan sonra tablo geriye dönük olarak düzenlenecektir.

Takım ╲ Hafta12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334
Fatsa Belediyespor913511
Kartal Bulvar Kartalimenspor16852
Pazarspor121163
Galata11141284
Karadeniz Ereğli 1980104745
Tokat Belediyespor22496
Orduspor 1967812327
Amasyaspor536108
Küçükçekmece Sinopspor65239
Karabük İdman Yurdu181111710
Beykoz Anadoluspor1516161611
Düzcespor715151412
Gölcükspor16791113
Silivrispor48131514
İnkılap39141215
Yalova FK 771710101316
Zonguldakspor1317171717
Büyükçekmecegücü1418181818
2027-28 2. LigPlay-off2027-28 PGL
3 Ekim 2026 tarihine kadar oynanan maç(lar)a göre güncellenmiştir. Kaynak: TFF

Takımların haftalardaki performansları

[değiştir | kaynağı değiştir]
Takım ╲ Hafta12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334
AmasyasporEGDBEBDYDG
Beykoz AnadolusporEYEBDBEG
BüyükçekmecegücüDYEYDYEBDY
DüzcesporDBDBEBDB
Fatsa BelediyesporDBEBDGEGDG
GalataEBDBEBDGEG
GölcüksporDYEGDBEYDY
İnkılapEGDYEYDBEY
Karabük İdman YurduEYDGEBDGEY
Karadeniz Ereğli 1980EBDGDBEGDB
Kartal Bulvar KartalimensporDGEYDBEGDG
Küçükçekmece SinopsporDGEBDGEBDY
Orduspor 1967EBDBEGDGEY
PazarsporDBEGDGEYEG
SilivrisporEGDYEYDYEB
Tokat BelediyesporDGEBDBEYDG
Yalova FK 77EYDGEBDYEY
ZonguldaksporDYEYEYDBEB
EGEvinde GalibiyetDGDeplasmanda GalibiyetHGHükmen GalibiyetEBEvinde BeraberlikDBDeplasmanda BeraberlikEYEvinde YenilgiDYDeplasmanda YenilgiHYHükmen Yenilgi
3 Ekim 2026 tarihine kadar oynanan maç(lar)a göre güncellenmiştir. Kaynak: TFF

1. Grup Play-off

[değiştir | kaynağı değiştir]

Play-offta yarı final müsabakaları çift maçlı eleme usulüne göre oynanacaktır. Eşleşmeler gruplardaki lig sonu puan durumuna göre 2.sıra-5.sıra / 3.sıra-4.sıra ile eşleşecek şekilde yapılmıştır. Grup yarı finallerinde tur atlayan takımlar tarafsız sahada tek maçlı eleme usulü ile Mayıs 2027'deki final müsabakalarında karşılaşırlar.

  Yarı final Final
                         
 Lig 5.si  
 Lig 2.si  
     
   
 Lig 4.sü
 Lig 3.sü  

Takım bilgileri

[değiştir | kaynağı değiştir]

Teknik direktör değişiklikleri

[değiştir | kaynağı değiştir]
Sıra Takım O G B M AG YG GF P Eleme veya küme düşme
1 Gemlik Sümerbey 5 4 1 0 9 1 +8 13 2027-28 2. Lig
2 Etimesgutspor 5 4 0 1 7 1 +6 12 Play-off
3 Eskişehir Anadolui 5 3 2 0 10 3 +7 11
4 Bursa Yıldırımspor 5 3 2 0 6 2 +4 11
5 Eskişehirspor 5 3 1 1 16 6 +10 10
6 Ayvalıkgücü Belediyespor 5 3 1 1 10 6 +4 10
7 Balıkesirspor 5 3 0 2 14 12 +2 9
8 Bigaspor 5 2 2 1 10 7 +3 8
9 Söke 1970 5 1 3 1 5 4 +1 6
10 Altay 5 1 3 1 5 5 0 6
11 Gaziemir GOG 5 2 0 3 6 7 -1 6
12 Uşakspor 5 1 2 2 7 8 -1 5
13 Karşıyaka 5 1 2 2 4 5 -1 5
14 Bucaspor 1928 5 1 0 4 4 10 -6 3
15 1922 Akşehirspor 5 1 0 4 4 13 -9 3 2027-28 PGL
16 Kepezspor 5 0 2 3 2 8 -6 2
17 Denizli İdman Yurdu 1959 5 0 2 3 1 10 -9 2
18 Alanya 1221 5 0 1 4 1 13 -12 1
3 Ekim 2026 tarihine kadar oynanan maçlara göre güncellenmiştir. Kaynak: TFF
Sıralama kuralları: 1) Puan 2) Kendi aralarındaki maçlar (sezon sonunda) 3) Gol farkı 4) Atılan gol sayısı
İç saha ╲ Dış saha 22A ALA ALT AYB BAL BİG B28 BYI DİY EAN ESK ETİ GAZ GSÜ KSK KEP SÖK UŞA
1922 Akşehirspor 3-1 26. 14. 23. 24. 19. 10. 16. 30. 0-3 8. 28. 0-4 34. 12. 32. 21.
Alanya 1221 20. 22. 10. 0-3 33. 15. 6. 12. 26. 18. 0-3 24. 14. 30. 8. 28. 17.
Altay 9. 0-0 16. 25. 28. 21. 12. 1-1 32. 7. 27. 30. 1-2 19. 14. 34. 23.
Ayvalıkgücü Belediyespor 31. 27. 33. 13. 2-1 9. 17. 23. 20. 29. 15. 18. 25. 7. 4-1 1-1 11.
Balıkesirspor 6. 19. 8. 30. 22. 4-1 26. 32. 12. 21. 24. 10. 34. 16. 28. 14. 4-1
Bigaspor 7. 16. 11. 21. 3-2 31. 13. 25. 19. 3-0 9. 32. 29. 27. 34. 23. 1-1
Bucaspor 1928 2-1 32. 1-2 26. 18. 14. 22. 28. 8. 17. 20. 6. 30. 12. 24. 10. 33.
Bursa Yıldırımspor 27. 23. 29. 34. 9. 30. 1-0 19. 16. 25. 11. 14. 21. 2-2 32. 1-0 7.
Denizli İdman Yurdu 1959 33. 29. 18. 6. 15. 8. 11. 0-2 22. 31. 17. 20. 27. 9. 0-0 24. 13.
Eskişehir Anadolui 13. 9. 15. 3-0 29. 2-2 25. 33. 2-0 11. 31. 17. 7. 23. 18. 21. 27.
Eskişehirspor 22. 4-0 24. 12. 7-1 20. 34. 8. 14. 28. 6. 26. 16. 32. 10. 30. 19.
Etimesgutspor 25. 21. 10. 32. 7. 26. 2-0 28. 34. 14. 23. 12. 19. 1-0 30. 16. 1-0
Gaziemir GOG 11. 7. 13. 0-3 27. 15. 23. 31. 5-0 34. 9. 29. 0-2 21. 16. 19. 25.
Gemlik Sümerbey 18. 31. 20. 8. 17. 12. 13. 0-0 10. 24. 33. 1-0 22. 28. 6. 26. 15.
Karşıyaka 17. 13. 1-1 24. 33. 10. 29. 20. 26. 6. 15. 18. 0-1 11. 22. 8. 31.
Kepezspor 29. 25. 31. 19. 11. 17. 7. 15. 21. 0-2 27. 13. 33. 23. 0-1 1-1 9.
Söke 1970 15. 11. 17. 22. 31. 6. 27. 18. 7. 1-1 13. 33. 2-0 9. 25. 20. 29.
Uşakspor 3-0 34. 6. 28. 20. 18. 16. 24. 30. 10. 2-2 22. 8. 32. 14. 26. 12.
3 Ekim 2026 tarihine kadar oynanan maçlara göre güncellenmiştir. Kaynak: TFF
Açıklama: Mavi = İç saha takımı galibiyeti; Sarı = beraberlik; Kırmızı = Deplasman takımı galibiyeti.

Takımların haftalık sıralamaları

[değiştir | kaynağı değiştir]
Takım ╲ Hafta12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334
Gemlik Sümerbey23211
Etimesgutspor78622
Eskişehir Anadolui56353
Bursa Yıldırımspor64464
Eskişehirspor15875
Ayvalıkgücü Belediyespor41536
Balıkesirspor32147
Bigaspor910798
Söke 19701379109
Altay812131210
Gaziemir GOG161710811
Uşakspor1111151112
Karşıyaka1213141513
Bucaspor 1928159121314
1922 Akşehirspor1715111415
Kepezspor1416161616
Denizli İdman Yurdu 19591014171717
Alanya 12211818181818
2027-28 2. LigPlay-off2027-28 PGL
3 Ekim 2026 tarihine kadar oynanan maç(lar)a göre güncellenmiştir. Kaynak: TFF

Takımların haftalardaki performansları

[değiştir | kaynağı değiştir]
Takım ╲ Hafta12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334
1922 AkşehirsporEYDYEGDYEY
Alanya 1221DYEYDYEYDB
AltayEBDBEYDGEB
Ayvalıkgücü BelediyesporDGEGDYEGEB
BalıkesirsporEGDGEGDYDY
BigasporEBDBEGDYEG
Bucaspor 1928DYEGDYEYDY
Bursa YıldırımsporEGDGEBDBEG
Denizli İdman Yurdu 1959DBEYDYEBDY
Eskişehir AnadoluiDGEBEGDBEG
EskişehirsporEGDBDYEGDG
EtimesgutsporEGDYEGDGEG
Gaziemir GOGEYDYEGDGEY
Gemlik SümerbeyDGEGDGEBDG
KarşıyakaDYEBDBEYDG
KepezsporEYDYEBDBEY
Söke 1970DYEGDBEBDB
UşaksporDBEBDYEGDY
EGEvinde GalibiyetDGDeplasmanda GalibiyetHGHükmen GalibiyetEBEvinde BeraberlikDBDeplasmanda BeraberlikEYEvinde YenilgiDYDeplasmanda YenilgiHYHükmen Yenilgi
3 Ekim 2026 tarihine kadar oynanan maç(lar)a göre güncellenmiştir. Kaynak: TFF

2. Grup Play-off

[değiştir | kaynağı değiştir]

Play-offta yarı final müsabakaları çift maçlı eleme usulüne göre oynanacaktır. Eşleşmeler gruplardaki lig sonu puan durumuna göre 2.sıra-5.sıra / 3.sıra-4.sıra ile eşleşecek şekilde yapılmıştır. Grup yarı finallerinde tur atlayan takımlar tarafsız sahada tek maçlı eleme usulü ile Mayıs 2027'deki final müsabakalarında karşılaşırlar.

  Yarı final Final
                         
 Lig 5.si  
 Lig 2.si  
     
   
 Lig 4.sü
 Lig 3.sü  

Takım bilgileri

[değiştir | kaynağı değiştir]

Teknik direktör değişiklikleri

[değiştir | kaynağı değiştir]
Sıra Takım O G B M AG YG GF P Eleme veya küme düşme
1 Malatya Yeşilyurtspor 5 5 0 0 22 2 +20 15 2027-28 2. Lig
2 Niğde Belediyesispor 5 5 0 0 13 2 +11 15 Play-off
3 Karaköprü Belediyespor 5 5 0 0 13 3 +10 15
4 Mazıdağı Fosfatspor 5 4 1 0 12 3 +9 13
5 Erciyes 38 5 4 1 0 9 4 +5 13
6 Kırşehir 5 4 0 1 19 4 +15 12
7 Bitlis 1916 5 4 0 1 14 3 +11 12
8 Ağrı 1970 5 2 1 2 4 4 0 7
9 Adana Adaletgücü 5 2 0 3 10 10 0 6
10 Yeni Mersin İdmanyurdu 5 2 0 3 5 9 -4 6
11 Kırıkkale 5 1 1 3 6 8 -2 4
12 1964 Silifkespor 5 1 1 3 4 10 -6 4
13 Osmaniyespor 5 1 0 4 7 13 -6 3
14 Karaman 5 1 0 4 4 14 -10 3
15 Yozgat Belediyesi Bozokspor 5 1 0 4 3 18 -15 3 2027-28 PGL
16 Diyarbekirspor 5 0 1 4 2 8 -6 1
17 Adanaspor 5 0 0 5 3 20 -17 0
18 Yeni Malatyaspor[a] (D) 5 0 0 5 0 15 -15 -3
3 Ekim 2026 tarihine kadar oynanan maçlara göre güncellenmiştir. Kaynak: TFF
Sıralama kuralları: 1) Puan 2) Kendi aralarındaki maçlar (sezon sonunda) 3) Gol farkı 4) Atılan gol sayısı
(D) Düştü.
Notlar:
  1. ↑ 3 puanı silindi ve lig düşürüldü.
İç saha ╲ Dış saha 64S ADG ADA A70 BİT DİY ERC KKB KAR KRK KIR MYS MAZ NİB OFK YMS YMİ YBB
1964 Silifkespor 23. 15. 1-1 18. 29. 27. 7. 3-0 13. 21. 25. 9. 0-3 31. 3-0* 11. 33.
Adana Adaletgücü 6. 5-1 10. 22. 33. 31. 11. 24. 17. 8. 29. 13. 26. 18. 3-0 15. 20.
Adanaspor 32. 19. 28. 14. 25. 23. 1-3 16. 9. 34. 21. 1-2 0-2 27. 3-0* 7. 12.
Ağrı 1970 19. 27. 11. 34. 2-1 0-1 29. 21. 7. 23. 31. 16. 25. 9. 3-0* 0-1 13.
Bitlis 1916 2-0 5-0 31. 17. 11. 9. 23. 19. 29. 3-1 7. 25. 21. 13. 3-0* 27. 15.
Diyarbekirspor 12. 16. 8. 22. 28. 0-0 34. 30. 6. 14. 0-1 19. 32. 24. 3-0* 21. 26.
Erciyes 38 10. 14. 6. 18. 26. 20. 32. 28. 2-1 12. 16. 34. 30. 22. 3-0* 2-1 24.
Karaköprü Belediyespor 24. 28. 20. 12. 6. 17. 15. 8. 18. 26. 13. 31. 10. 2-1 3-0* 33. 2-0
Karaman 20. 7. 33. 0-1 0-3 13. 11. 25. 31. 1-7 9. 27. 23. 15. 3-0* 29. 17.
Kırıkkale 30. 34. 26. 24. 12. 23. 21. 1-3 14. 32. 19. 0-0 16. 8. 3-0* 3-0 10.
Kırşehir 4-0 25. 17. 6. 20. 31. 29. 9. 22. 15. 27. 11. 7. 33. 3-0 13. 18.
Malatya Yeşilyurtspor 8. 12. 8-0 14. 24. 18. 33. 30. 26. 3-1 10. 32. 28. 20. 3-0* 17. 22.
Mazıdağı Fosfatspor 26. 30. 22. 33. 8. 3-0 17. 14. 10. 20. 28. 15. 12. 4-1 3-0* 18. 6.
Niğde Belediyesispor 22. 9. 18. 8. 2-1 15. 13. 27. 6. 33. 24. 11. 29. 17. 3-0* 31. 3-1
Osmaniyespor 14. 3-2 10. 26. 30. 7. 2-4 19. 32. 25. 16. 0-1 21. 34. 3-0* 23. 28.
Yeni Malatyaspor 0-3* 0-3* 0-3* 0-3* 0-3* 0-3* 0-3* 0-3 0-3 0-3* 0-3* 0-3* 0-3* 0-3 0-3* 0-3* 0-3*
Yeni Mersin İdmanyurdu 28. 32. 24. 20. 10. 2-1 19. 16. 12. 22. 30. 34. 1-3 14. 6. 3-0* 8.
Yozgat Belediyesi Bozokspor 16. 1-0 29. 30. 32. 9. 7. 21. 34. 27. 0-4 1-9 23. 19. 11. 3-0* 25.
3 Ekim 2026 tarihine kadar oynanan maçlara göre güncellenmiştir. Kaynak: TFF
Açıklama: Mavi = İç saha takımı galibiyeti; Sarı = beraberlik; Kırmızı = Deplasman takımı galibiyeti.

* Hükmen sonuçlar

Takımların haftalık sıralamaları

[değiştir | kaynağı değiştir]
Takım ╲ Hafta12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334
Malatya Yeşilyurtspor96411
Niğde Belediyesispor64222
Karaköprü Belediyespor35333
Mazıdağı Fosfatspor42544
Erciyes 3887655
Kırşehir11766
Bitlis 191653177
Ağrı 1970111114108
Adana Adaletgücü108989
Yeni Mersin İdmanyurdu141311910
Kırıkkale1314151511
1964 Silifkespor151281112
Osmaniyespor79101213
Karaman210121314
Yozgat Belediyesi Bozokspor1717131415
Diyarbekirspor1215161616
Adanaspor1616171717
Yeni Malatyaspor18181818181818181818181818181818181818181818181818181818181818181818
2027-28 2. LigPlay-off2027-28 PGL
3 Ekim 2026 tarihine kadar oynanan maç(lar)a göre güncellenmiştir. Kaynak: TFF

Takımların haftalardaki performansları

[değiştir | kaynağı değiştir]
Takım ╲ Hafta12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334
1964 SilifkesporDYEBEGDYEY
Adana AdaletgücüDYEGDYEGDY
AdanasporEYDYEYDYEY
Ağrı 1970EYDBEYDGEG
Bitlis 1916EGDGEGDYEG
DiyarbekirsporEYDYEBDYDY
Erciyes 38DGEGDBEGDG
Karaköprü BelediyesporDGEGDGEGDG
KaramanDGEYDYEYEY
KırıkkaleEYDYEBDYEG
KırşehirDGEGDYEGDG
Malatya YeşilyurtsporDGEGDGEGDG
Mazıdağı FosfatsporDGEGDBEGDG
Niğde BelediyesisporDGEGDGEGDG
OsmaniyesporEGDYEYDYEY
Yeni MalatyasporEYDYEYDYEY
Yeni Mersin İdmanyurduEYDYDGEGDY
Yozgat Belediyesi BozoksporEYDYEGDYEY
EGEvinde GalibiyetDGDeplasmanda GalibiyetHGHükmen GalibiyetEBEvinde BeraberlikDBDeplasmanda BeraberlikEYEvinde YenilgiDYDeplasmanda YenilgiHYHükmen Yenilgi
3 Ekim 2026 tarihine kadar oynanan maç(lar)a göre güncellenmiştir. Kaynak: TFF

3. Grup Play-off

[değiştir | kaynağı değiştir]

Play-offta yarı final müsabakaları çift maçlı eleme usulüne göre oynanacaktır. Eşleşmeler gruplardaki lig sonu puan durumuna göre 2.sıra-5.sıra / 3.sıra-4.sıra ile eşleşecek şekilde yapılmıştır. Grup yarı finallerinde tur atlayan takımlar tarafsız sahada tek maçlı eleme usulü ile Mayıs 2027'deki final müsabakalarında karşılaşırlar.

  Yarı final Final
                         
 Lig 5.si  
 Lig 2.si  
     
   
 Lig 4.sü
 Lig 3.sü  
  1. 1 2 "2026-2027 Sezonu TFF 3. Lig statüsü" (PDF). TFF. 2 Ağustos 2026 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 3 Ağustos 2026.
  2. ↑ "Nesine 3. Lig Grupları Belirlendi". TFF. tff.org. 2 Temmuz 2026. Erişim tarihi: 3 Temmuz 2026.
  3. ↑ "TFF 3. Lig fikstür çekimi yapıldı". TFF. Erişim tarihi: 3 Ağustos 2026.

Ayrıca bakınız

[değiştir | kaynağı değiştir]

Dış bağlantılar

[değiştir | kaynağı değiştir]