2022-23 Türkiye Kupası

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Ziraat Türkiye Kupası
Ziraat Türkiye Kupası logosu.png
Ziraat Türkiye Kupası resmi logosu
Sezon 2022-23
Ülke Türkiye
Tarih 13 Eylül 2022 - 1 Haziran 2023
Takımlar 148
2021-22
2023-24

2022-23 Türkiye Kupası veya sponsorluk anlaşması gereği 2022-23 Ziraat Türkiye Kupası, Türkiye Kupası turnuvasının 61. organizasyonudur.

Turnuva takvimi[değiştir | kaynağı değiştir]

2022-23 Türkiye Kupası takvimi Türkiye Futbol Federasyonu'nun internet sitesinden duyurulmuştur.[1]

Aşama Kura çekim tarihi Maç tarihleri
1. Tur 5 Eylül 2022 13-15 Eylül 2022
2. Tur 16 Eylül 2022 27-29 Eylül 2022
3. Tur 4 Ekim 2022 18-20 Ekim 2022
4. Tur 21 Ekim 2022 8-10 Kasım 2022
5. Tur 11 Kasım 2022 20-22 Aralık 2022
Son 16 turu 23 Aralık 2022 17-19 Ocak 2023
Çeyrek final 24 Ocak 2023 28 Şubat-2 Mart 2023
Yarı final 1. Maçlar:4-6 Nisan 2023
2. Maçlar:25-27 Nisan 2023
Final Yok 1 Haziran 2023

Turnuva formatı[değiştir | kaynağı değiştir]

Karşılaşmalar yarı finaller hariç tek maç üzerinden oynanacak olup 90 dakikada eşitliğin bozulmaması durumunda 15'er dakikadan iki uzatma oynanacak ve yine eşitlik bozulmazsa seri penaltı atışları yapılacaktır. Yarı final eşleşmelerinde deplasman golü kuralı uygulanmayacak ve 2 maç toplamında atılan goller eşitse uzatma oynanacaktır.[2]

Tur Kalan
takım sayısı
Bu turda
mücadele eden
Önceki turu
geçen
Bu turdan
katılan
Bu turda katılan takımlar Notlar
1. Tur
148
52
0
52
  • 2022-23 sezonunda profesyonel liglerde takımı bulunmayan 18 ilden 1’er takım
  • 2021-22 2. Ligden düşen 7 takım
  • 2021-22 3. Lig gruplarını 6. ile 15. arasında bitiren 27 takım
Tek maç
2. Tur
122
58
26
32
Tek maç
(Seri başı sistemi geçerli)
3. Tur
93
68
29
39
4. Tur
59
54
34
20
5. Tur
32
32
27
5
Son 16
16
16
16
0
Çeyrek final
8
8
8
0
Yarı final
4
4
4
0
Çift maç
Final
2
2
2
0
Tek maç

Takımlar[değiştir | kaynağı değiştir]

2022-23 Türkiye Kupasına katılan 148 takım turnuvanın statüsü[2] gereği aşağıdaki kriterler baz alınarak listelenmiştir. Takımların turnuvaya başlayacağı turlar da ilk sütunda belirtilmiştir.

  1. 2021-22 kupa şampiyonu
  2. 2022-23 sezonunda bulunduğu lig
  3. 2021-22 sezonunda bulunduğu lig
  4. 2021-22 sezonu lig sıralaması
  5. 2021-22 sezonu puan ortalaması
  6. 2021-22 sezonu gol farkı
  7. 2021-22 sezonu attığı gol sayısı
Tur Sıra Takım 22-23 21-22 Derece
5T 1 Sivasspor SL SL
2 Trabzonspor SL SL 1
3 Fenerbahçe SL SL 2
4 Konyaspor SL SL 3
5 İstanbul Başakşehir SL SL 4
4T 6 Alanyaspor SL SL 5
7 Beşiktaş SL SL 6
8 Antalyaspor SL SL 7
9 Fatih Karagümrük SL SL 8
3T 10 Adana Demirspor SL SL 9
11 Kasımpaşa SL SL 11
12 Hatayspor SL SL 12
13 Galatasaray SL SL 13
14 Kayserispor SL SL 14
15 Gaziantep SL SL 15
16 Giresunspor SL SL 16
4T 17 MKE Ankaragücü SL 1. Lig 1
18 Ümraniyespor SL 1. Lig 2
19 İstanbulspor SL 1. Lig 4
3T 20 Çaykur Rizespor 1. Lig SL 17
21 Altay 1. Lig SL 18
22 Göztepe 1. Lig SL 19
23 Yeni Malatyaspor 1. Lig SL 20
4T 24 Bandırmaspor 1. Lig 1. Lig 3
25 Erzurumspor 1. Lig 1. Lig 5
26 Eyüpspor 1. Lig 1. Lig 6
3T 27 Samsunspor 1. Lig 1. Lig 7
28 Boluspor 1. Lig 1. Lig 8
29 Manisa 1. Lig 1. Lig 9
30 Tuzlaspor 1. Lig 1. Lig 10
31 Denizlispor 1. Lig 1. Lig 11
32 Ankara Keçiörengücü 1. Lig 1. Lig 12
33 Gençlerbirliği 1. Lig 1. Lig 13
34 Altınordu 1. Lig 1. Lig 14
35 Adanaspor 1. Lig 1. Lig 15
4T 36 Pendikspor 1. Lig 2. Lig 1 (2,26)
37 Sakaryaspor 1. Lig 2. Lig 1 (2,21)
38 Bodrumspor 1. Lig 2. Lig 3 (1,89)
2T 39 Kocaelispor 2. Lig 1. Lig 16
40 Bursaspor 2. Lig 1. Lig 17
41 Menemen 2. Lig 1. Lig 18
42 Balıkesirspor 2. Lig 1. Lig 19
4T 43 1461 Trabzon 2. Lig 2. Lig 2 (1,95)
44 Amed 2. Lig 2. Lig 2 (1,68)
45 Karacabey Belediyespor 2. Lig 2. Lig 3 (1,65)
46 Sivas Belediyespor 2. Lig 2. Lig 4 (1,82)
47 Isparta 32 2. Lig 2. Lig 4 (1,62)
48 Bayburt Özel İdarespor 2. Lig 2. Lig 5 (1,74)
49 Tarsus İdman Yurdu 2. Lig 2. Lig 5 (1,62)
3T 50 Vanspor 2. Lig 2. Lig 6 (1,74)
Tur Sıra Takım 22-23 21-22 Derece
3T 51 24 Erzincanspor 2. Lig 2. Lig 6 (1,59)
52 Çorum 2. Lig 2. Lig 7 (1,71)
53 Bucaspor 1928 2. Lig 2. Lig 7 (1,56)
2T 54 Afjet Afyonspor 2. Lig 2. Lig 8 (1,63)
55 Kırşehir 2. Lig 2. Lig 8 (1,44)
56 Ankaraspor 2. Lig 2. Lig 9 (1,45)
57 Ankara Demirspor 2. Lig 2. Lig 9 (1,44)
58 Somaspor 2. Lig 2. Lig 10 (1,39)
59 Kırklarelispor 2. Lig 2. Lig 10 (1,38)
60 Şanlıurfaspor 2. Lig 2. Lig 11 (1,35)
61 İnegölspor 2. Lig 2. Lig 11 (1,34)
62 Nazilli Belediyespor 2. Lig 2. Lig 12 (1,32)
63 Etimesgut Belediyespor 2. Lig 2. Lig 12 (1,24)
64 Serik Belediyespor 2. Lig 2. Lig 13 (1,18)
65 Uşakspor 2. Lig 2. Lig 13 (1,18)
66 Sarıyer 2. Lig 2. Lig 14 (1,13)
67 Zonguldak Kömürspor 2. Lig 2. Lig 14 (1,12)
68 Diyarbekirspor 2. Lig 2. Lig 15 (1,08)
69 Pazarspor 2. Lig 2. Lig 15 (1,00)
70 Adıyaman 2. Lig 2. Lig 16 (1,08)
71 Kastamonuspor 1966 2. Lig 2. Lig 19 (0,00)
3T 72 Esenler Erokspor 2. Lig 3. Lig 1 (2,24)
73 Batman Petrolspor 2. Lig 3. Lig 1 (2,18)
74 Düzcespor 2. Lig 3. Lig 1 (2,17)
75 İskenderunspor 2. Lig 3. Lig 2 (2,06)
76 Fethiyespor 2. Lig 3. Lig 2 (1,94)
77 Arnavutköy Belediyespor 2. Lig 3. Lig 4 (1,74)
1T 78 Akhisar Belediyespor 3. Lig 2. Lig 16 (0,91)
79 Turgutluspor 3. Lig 2. Lig 17 (0,97)
80 1922 Konyaspor 3. Lig 2. Lig 17 (0,85)
81 Ergene Velimeşe 3. Lig 2. Lig 18 (0,92)
82 Eskişehirspor 3. Lig 2. Lig 18 (0,65)
83 Niğde Anadolu 3. Lig 2. Lig 19 (0,76)
84 Kahramanmaraşspor 3. Lig 2. Lig 20 (0,50)
3T 85 Belediye Kütahyaspor 3. Lig 3. Lig 2 (1,94)
86 Iğdır 3. Lig 3. Lig 3 (2,00)
87 Yeni Mersin İdmanyurdu 3. Lig 3. Lig 3 (1,94)
88 Bursa Yıldırımspor 3. Lig 3. Lig 3 (1,82)
89 Orduspor 1967 3. Lig 3. Lig 4 (1,88)
90 68 Aksaray Belediyespor 3. Lig 3. Lig 4 (1,64)
91 Ofspor 3. Lig 3. Lig 5 (1,76)
92 Artvin Hopaspor 3. Lig 3. Lig 5 (1,74)
93 52 Orduspor 3. Lig 3. Lig 5 (1,61)
2T 94 Belediye Derincespor 3. Lig 3. Lig 6 (1,68)
1T 95 Alanya Kestelspor 3. Lig 3. Lig 6 (1,58)
96 Erbaaspor 3. Lig 3. Lig 6 (1,53)
97 Kırıkkale Büyük Anadoluspor 3. Lig 3. Lig 7 (1,68)
98 Çatalcaspor 3. Lig 3. Lig 7 (1,47)
99 Kuşadasıspor 3. Lig 3. Lig 7 (1,31)
100 Nevşehir Belediyespor 3. Lig 3. Lig 8 (1,47)
Tur Sıra Takım 22-23 21-22 Derece
1T 101 Karşıyaka 3. Lig 3. Lig 8 (1,44)
102 Şile Yıldızspor 3. Lig 3. Lig 8 (1,31)
103 Edirnespor 3. Lig 3. Lig 9 (1,41)
104 1954 Kelkit Belediyespor 3. Lig 3. Lig 9 (1,41)
105 Bayrampaşa 3. Lig 3. Lig 9 (1,25)
106 Bergama Belediyespor 3. Lig 3. Lig 10 (1,35)
107 Büyükçekmece Tepecikspor 3. Lig 3. Lig 10 (1,29)
108 Hacettepe 1945 3. Lig 3. Lig 10 (1,25)
109 Karaköprü Belediyespor 3. Lig 3. Lig 11 (1,29)
110 Fatsa Belediyespor 3. Lig 3. Lig 11 (1,24)
111 23 Elazığ 3. Lig 3. Lig 11 (1,19)
112 Ağrı 1970 3. Lig 3. Lig 12 (1,24)
113 Karaman 3. Lig 3. Lig 12 (1,18)
114 Yomraspor 3. Lig 3. Lig 12 (1,14)
115 Gümüşhanespor 3. Lig 3. Lig 13 (1,21)
116 Osmaniyespor 3. Lig 3. Lig 13 (1,18)
117 Siirt İl Özel İdaresi 3. Lig 3. Lig 13 (1,14)
118 Çankaya 3. Lig 3. Lig 14 (1,21)
119 Elazığspor 3. Lig 3. Lig 14 (1,15)
120 Beyoğlu Yeni Çarşı 3. Lig 3. Lig 14 (1,14)
121 Darıca Gençlerbirliği 3. Lig 3. Lig 15 (1,06)
2T 122 Bulvarspor 3. Lig BAL 1 (2,50)
123 Amasyaspor 3. Lig BAL 1 (2,45)
124 Ayvalıkgücü Belediyespor 3. Lig BAL 1 (2,45)
125 Eynesil Belediyespor 3. Lig BAL 1 (2,45)
126 Sapanca Gençlikspor 3. Lig BAL 1 (2,30)
127 Malatya Arguvan 3. Lig BAL 1 (2,28)
128 Kepez Belediyespor 3. Lig BAL 1 (2,20)
129 Muş 1984 Muşspor 3. Lig BAL 1 (2,11)
130 Efeler 09 3. Lig BAL 1 (2,05)
1T 131 1074 Çankırıspor BAL
132 12 Bingölspor BAL
133 Bartınspor BAL
134 Bigaspor BAL
135 Bilecik 1969 BAL
136 Bitlis Özgüzelderespor BAL
137 Boyabat 1868 BAL
138 Burdur MAKÜ Gençlikspor BAL
139 Cizre Serhatspor BAL
140 Dersimspor BAL
141 Karabük İdman Yurdu BAL
142 Kars 36 Spor BAL
143 Kilis Belediyespor BAL
144 Mazıdağı Fosfatspor BAL
145 Serhat Ardahanspor BAL
146 Yalovaspor BAL
147 Yozgatspor 1959 BAL
148 Yüksekova Belediyespor BAL

Birinci tur[değiştir | kaynağı değiştir]

Kura çekimi 5 Eylül 2022'de yapılmıştır.[3] Maçlar 13-15 Eylül 2022 tarihlerinde oynanmıştır.

Sınıflandırma[değiştir | kaynağı değiştir]

Seri başı sistemi yok

Özet tablo[değiştir | kaynağı değiştir]

1. Takım   Sonuç   2. Takım
Serhat Ardahanspor 2-4 Kars 36 Spor
Beyoğlu Yeni Çarşı 2-2 (3-5 p) Ergene Velimeşe
Bilecik 1969 1-1 (1-4 p) Yalovaspor
Bigaspor 1-0 Akhisar Belediyespor
Karabük İdman Yurdu 0-0 (1-4 p) Bartınspor
Fatsa Belediyespor 0-1 Yomraspor
Erbaaspor 0-1 Gümüşhanespor
12 Bingölspor 1-10 Ağrı 1970
1954 Kelkit Belediyespor 3-0 Dersimspor
Elazığ Karakoçan 1-0 Elazığspor
Karaköprü Belediyespor 3-0 (H) Cizre Serhatspor
Siirt İl Özel İdaresi 2-0 Yüksekova Belediyespor
Kilis Belediyespor 0-0 (4-3 p) Osmaniyespor
Hacettepe 1945 3-0 Kırıkkale Büyük Anadoluspor
1922 Konyaspor 2-0 (uz.) Alanya Kestelspor
Şile Yıldızspor 1-1 (4-3 p) Darıca Gençlerbirliği
Turgutluspor 1-1 (2-4 p) Kuşadasıspor
Büyükçekmece Tepecikspor 2-0 Bayrampaşa
Bergama Belediyespor 1-2 Karşıyaka
Eskişehirspor 2-1 (uz.) Çankaya
Niğde Anadolu 3-2 Kahramanmaraşspor
Mazıdağı Fosfatspor 3-0 (H) Bitlis Özgüzelderespor
Nevşehir Belediyespor 3-1 Yozgatspor 1959
Karaman 2-0 (uz.) Burdur MAKÜ Gençlikspor
1074 Çankırıspor 0-4 Boyabat 1868
Çatalcaspor 4-1 Edirnespor

İkinci tur[değiştir | kaynağı değiştir]

Kura çekimi 16 Eylül 2022'de yapılmıştır.[4] Maçlar 27-29 Eylül 2022 tarihlerinde oynanmıştır.

Sınıflandırma[değiştir | kaynağı değiştir]

Seri başı takımlar (29) Seri başı olmayan takımlar (29)

Özet tablo[değiştir | kaynağı değiştir]

1. Takım   Sonuç   2. Takım
İnegölspor 1-2 (uz.) Ağrı 1970
Ankaraspor 5-2 Kepez Belediyespor
Zonguldak Kömürspor 0-1 Gümüşhanespor
Somaspor 2-2 (4-5 p) Efeler 09
Kocaelispor 1-4 Ayvalıkgücü Belediyespor
Balıkesirspor 2-1 (uz.) Hacettepe 1945
Kastamonuspor 1966 0-0 (5-4 p) Nevşehir Belediyespor
Adıyaman 1-0 (uz.) Bartınspor
Pazarspor 1-0 Mazıdağı Fosfatspor
Niğde Anadolu 2-1 Yomraspor
1922 Konyaspor 1-2 Karaköprü Belediyespor
Etimesgut Belediyespor 3-1 Yalovaspor
Serik Belediyespor 1-0 1954 Kelkit Belediyespor
Kırşehir 2-1 (uz.) Kilis Belediyespor
Ankara Demirspor 0-2 Karaman
Nazilli Belediyespor 2-1 Şile Yıldızspor
Çatalcaspor 2-3 (uz.) Sapanca Gençlikspor
Ergene Velimeşe 0-1 Elazığ Karakoçan
Kuşadasıspor 0-1 Bulvarspor
Sarıyer 3-0 Büyükçekmece Tepecikspor
Uşakspor 2-1 Malatya Arguvan
Afjet Afyonspor 2-4 Eynesil Belediyespor
Kırklarelispor 5-0 Siirt İl Özel İdaresi
Şanlıurfaspor 4-2 Karşıyaka
Bursaspor 0-1 Boyabat 1868
Diyarbekirspor 3-0 Kars 36 Spor
Belediye Derincespor 0-1 (uz.) Amasyaspor
Menemen 3-2 Bigaspor
Eskişehirspor 2-3 Muş 1984 Muşspor

Üçüncü tur[değiştir | kaynağı değiştir]

Kura çekimi 4 Ekim 2022'de yapılmıştır.[5] Maçlar 18-20 Ekim 2022 tarihlerinde oynanmıştır.

Sınıflandırma[değiştir | kaynağı değiştir]

Seri başı takımlar (34) Seri başı olmayan takımlar (34)

Özet tablo[değiştir | kaynağı değiştir]

1. Takım   Sonuç   2. Takım
Kasımpaşa 2-1 (uz.) Yeni Mersin İdmanyurdu
Serik Belediyespor 2-1 Batman Petrolspor
Altay 1-2 (uz.) Efeler 09
Manisa 2-2 (7-6 p) Eynesil Belediyespor
Ankaraspor 2-1 (uz.) Pazarspor
Çaykur Rizespor 3-0 Boyabat 1868
Kayserispor 2-1 Iğdır
Adana Demirspor 5-0 Adıyaman
Vanspor 2-3 (uz.) 23 Elazığ
Kırklarelispor 2-0 52 Orduspor
Uşakspor 4-2 (uz.) Gümüşhanespor
Altınordu 5-0 Sapanca Gençlikspor
Şanlıurfaspor 3-0 Karaman
Bucaspor 1928 3-0 Artvin Hopaspor
Balıkesirspor 0-1 Ofspor
Nazilli Belediyespor 2-1 Arnavutköy Belediyespor
Göztepe 2-0 (uz.) Karaköprü Belediyespor
Adanaspor 1-0 Orduspor 1967
Denizlispor 2-1 Ayvalıkgücü Belediyespor
Çorum 1-1 (3-4 p) Esenler Erokspor
Ankara Keçiörengücü 4-1 Diyarbekirspor
Kırşehir 1-0 (uz.) İskenderunspor
24 Erzincanspor 0-1 Belediye Kütahyaspor
Etimesgut Belediyespor 2-0 68 Aksaray Belediyespor
Boluspor 1-0 Fethiyespor
Samsunspor 3-0 Muş 1984 Muşspor
Hatayspor 0-2 Düzcespor
Galatasaray 7-0 Kastamonuspor 1966
Gençlerbirliği 3-1 (uz.) Niğde Anadolu
Menemen 0-1 (uz.) Bulvarspor
Tuzlaspor 2-1 (uz.) Bursa Yıldırımspor
Yeni Malatyaspor 3-3 (5-4 p) Ağrı 1970
Giresunspor 3-1 Amasyaspor
Gaziantep 4-0 Sarıyer

Dördüncü tur[değiştir | kaynağı değiştir]

Kura çekimi 21 Ekim 2022'de yapılmıştır.[6] Maçlar 8-10 Kasım 2022 tarihlerinde oynanmıştır.

Sınıflandırma[değiştir | kaynağı değiştir]

Seri başı takımlar (27) Seri başı olmayan takımlar (27)

Özet tablo[değiştir | kaynağı değiştir]

1. Takım   Sonuç   2. Takım
Kasımpaşa 6-1 1461 Trabzon
Erzurumspor 2-2 (1-3 p) Esenler Erokspor
Yeni Malatyaspor 0-1 Uşakspor
Alanyaspor 3-0 Sakaryaspor
MKE Ankaragücü 6-2 Amed
Adana Demirspor 4-3 Nazilli Belediyespor
Galatasaray 2-1 Ofspor
Ankara Keçiörengücü 4-2 Bulvarspor
Giresunspor 3-2 Ankaraspor
Ümraniyespor 4-0 Efeler 09
Manisa 3-0 23 Elazığ
Altınordu 0-1 (uz.) Bodrumspor
Bandırmaspor 0-3 Karacabey Belediyespor
Boluspor 2-1 Tarsus İdman Yurdu
Gençlerbirliği 1-0 Bayburt Özel İdarespor
Eyüpspor 2-1 Düzcespor
Samsunspor 4-0 Adanaspor
Antalyaspor 3-0 Pendikspor
Gaziantep 2-0 Belediye Kütahyaspor
Beşiktaş 3-1 Serik Belediyespor
İstanbulspor 3-2 (uz.) Etimesgut Belediyespor
Tuzlaspor 2-1 (uz.) Isparta 32
Göztepe 2-0 Bucaspor 1928
Çaykur Rizespor 2-1 Kırklarelispor
Denizlispor 0-5 Şanlıurfaspor
Fatih Karagümrük 3-1 Kırşehir
Kayserispor 1-0 Sivas Belediyespor

Maçlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Beşinci tur[değiştir | kaynağı değiştir]

Kura çekimi 11 Kasım 2022'de yapılmıştır.[7] Maçlar 20-22 Aralık 2022 tarihlerinde oynanmıştır.

Sınıflandırma[değiştir | kaynağı değiştir]

Seri başı takımlar (16) Seri başı olmayan takımlar (16)

Özet tablo[değiştir | kaynağı değiştir]

1. Takım   Sonuç   2. Takım
Kasımpaşa 1-2 Ümraniyespor
MKE Ankaragücü 2-0 Tuzlaspor
Sivasspor 5-2 Esenler Erokspor
Antalyaspor 1-0 Manisa
İstanbul Başakşehir 3-1 Göztepe
Fenerbahçe 3-1 İstanbulspor
Giresunspor 0-5 Karacabey Belediyespor
Fatih Karagümrük 3-0 Uşakspor
Alanyaspor 3-2 (uz.) Eyüpspor
Trabzonspor 3-0 Samsunspor
Beşiktaş 4-2 Şanlıurfaspor
Kayserispor 2-0 Gençlerbirliği
Konyaspor 3-2 (uz.) Bodrumspor
Gaziantep 3-1 Boluspor
Adana Demirspor 3-4 (uz.) Çaykur Rizespor
Galatasaray 1-0 Ankara Keçiörengücü

Maçlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Son 16[değiştir | kaynağı değiştir]

Kura çekimi 23 Aralık 2022'de yapılmıştır.[8] Maçlar 17-19 Ocak 2023 tarihlerinde oynanmıştır.

Sınıflandırma[değiştir | kaynağı değiştir]

Seri başı takımlar (8) Seri başı olmayan takımlar (8)

Özet tablo[değiştir | kaynağı değiştir]

1. Takım   Sonuç   2. Takım
Sivasspor 3-0 Karacabey Belediyespor
Antalyaspor 0-2 (uz.) Kayserispor
Alanyaspor 1-2 Galatasaray
Fatih Karagümrük 2-2 (3-5 p) İstanbul Başakşehir
MKE Ankaragücü 1-1 (4-3 p) Beşiktaş
Ümraniyespor 1-4 (uz.) Trabzonspor
Gaziantep 1-1 (7-6 p) Konyaspor
Fenerbahçe 2-1 Çaykur Rizespor

Maçlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Çeyrek final[değiştir | kaynağı değiştir]

Kura çekimi 24 Ocak 2023'te yapılmıştır.[9] Maçlar 28 Şubat-2 Mart 2023 tarihlerinde oynanacaktır.

Sınıflandırma[değiştir | kaynağı değiştir]

Seri başı takımlar (4) Seri başı olmayan takımlar (4)

Özet Tablo[değiştir | kaynağı değiştir]

1. Takım   Sonuç   2. Takım
Fenerbahçe 28 Şub-2 Mar Kayserispor
Sivasspor 28 Şub-2 Mar Gaziantep
MKE Ankaragücü 28 Şub-2 Mar Trabzonspor
Galatasaray 28 Şub-2 Mar İstanbul Başakşehir

Maçlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Yarı final[değiştir | kaynağı değiştir]

Kura çekimi 24 Ocak 2023'te yapılmıştır.[9] İlk maçlar 4-6 Nisan, ikinci maçlar 25-27 Nisan 2023 tarihlerinde oynanacaktır.

Özet Tablo[değiştir | kaynağı değiştir]

1. Takım   Toplam skor   2. Takım   1. Maç     2. Maç  
Sivasspor/Gaziantep Fenerbahçe/Kayserispor 4-6 Nis 25-27 Nis
Galatasaray/İstanbul Başakşehir MKE Ankaragücü/Trabzonspor 4-6 Nis 25-27 Nis

Maçlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Final[değiştir | kaynağı değiştir]


2022-23 Türkiye Kupası Şampiyonu
Flag of Turkey.svg
'
(. şampiyonluğu)

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "ZTK maç tarihleri açıklandı". 6 Eylül 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 6 Eylül 2022. 
  2. ^ a b "ZİRAAT TÜRKİYE KUPASI MÜSABAKALARI STATÜSÜ" (PDF). 20 Eylül 2022 tarihinde kaynağından (PDF) arşivlendi. Erişim tarihi: 6 Eylül 2022. 
  3. ^ "ZTK 1. Eleme Turu Kura Çekimi yapıldı". TFF. 5 Eylül 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 6 Eylül 2022. 
  4. ^ "ZTK 2. Eleme Turu Kura Çekimi yapıldı". TFF. 16 Eylül 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 16 Eylül 2022. 
  5. ^ "ZTK 3. Eleme Turu Kuraları çekildi". TFF. 4 Ekim 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 4 Ekim 2022. 
  6. ^ "ZTK 4. Eleme Turu Kuraları çekildi". TFF. 23 Ekim 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 25 Ekim 2022. 
  7. ^ "ZTK 5. Eleme Turu Kuraları çekildi". TFF. 11 Kasım 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 11 Kasım 2022. 
  8. ^ "ZTK Son 16 Turu Kura Çekimi 23 Aralık Cuma Günü Yapılacak". TFF. 19 Aralık 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 22 Aralık 2022. 
  9. ^ a b "ZTK Çeyrek ve Yarı Final Kuraları Çekildi". tff.org. 7 Mayıs 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 24 Ocak 2023.