2018 Akdeniz Oyunları'nda atletizm

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
2018 Akdeniz Oyunları'ndaki
atletizm etkinlikleri
Athletics pictogram.svg
Koşu etkinlikleri
100 m   erkekler   kadınlar
200 m erkekler kadınlar
400 m erkekler kadınlar
800 m erkekler kadınlar
1500 m erkekler kadınlar
5000 m erkekler kadınlar
100 m engelli kadınlar
110 m engelli erkekler
3000 m hendekli erkekler kadınlar
4 x 100 m bayrak erkekler kadınlar
4 x 400 m bayrak erkekler kadınlar
Yol etkinlikleri
Yarı maraton erkekler kadınlar
Saha etkinlikleri
Uzun atlama erkekler kadınlar
Üç adım atlama kadınlar
Yüksek atlama erkekler
Sırıkla atlama kadınlar
Gülle atma erkekler
Disk atma erkekler kadınlar
Cirit atma erkekler
Çekiç atma kadınlar
Paralimpik
800 m kadınlar

2018 Akdeniz Oyunları'nda atletizm mücadeleleri 27-30 Haziran tarihlerinde düzenlendi. Atletizm müsabakaları Estadio de Atletismo de Campclar'da yapıldı.

Madalyalar[değiştir | kaynağı değiştir]

Erkekler[değiştir | kaynağı değiştir]

Kategori Altın Gümüş Bronz
100 metre
ayrıntılar
Jak Ali Harvey
 Türkiye
10.10 (ŞR) Emre Zafer Barnes
 Türkiye
10.32 Federico Cattaneo
 İtalya
10.37
200 metre
ayrıntılar
Ramil Guliyev
 Türkiye
20.15 (ŞR) Eseosa Desalu
 İtalya
20.77 Mickaël-Méba Zeze
 Fransa
20.78
400 metre
ayrıntılar
Davide Re
 İtalya
45.26 (ŞR) Lucas Búa
 İspanya
45.91 Mamoudou Hanne
 Fransa
46.35
800 metre
ayrıntılar
Álvaro de Arriba
 İspanya
1:47.43 Mustafa İsmaili
 Fas
1:47.56 Abedin Mujezinović
 Bosna-Hersek
1:48.07
1500 metre
ayrıntılar
İbrahim Kaazuzi
 Fas
3:37.14 Abdüsselam Ayuni
 Tunus
3:37.35 Fuad Elkam
 Fas
3:37.78
5000 metre
ayrıntılar
Yunus Essalhi
 Fas
13:56.12 Süfyan Bukantar
 Fas
13:56.28 Yemaneberhan Crippa
 İtalya
13:56.53
110 metre engelli
ayrıntılar
Lorenzo Perini
 İtalya
13.49 Yidiel Contreras
 İspanya
13.54 Konstadinos Duvalidis
 Yunanistan
13.67
400 metre engelli
ayrıntılar
Ludvy Vaillant
 Fransa
48.76 (ŞR) Yasmani Copello
 Türkiye
48.76 Zied Azizi
 Tunus
49.13
3000 metre su engelli
ayrıntılar
Süfyan El Bakkali
 Fas
8:20.97 Amor Ben Yahia
 Tunus
8:26.14 Yohanes Chiappinelli
 İtalya
8:32.06
4x100 metre
ayrıntılar
 İtalya (ITA) 38.49 (ŞR)  Türkiye (TUR) 38.50  Portekiz (POR) 39.28
4x400 metre
ayrıntılar
 İtalya (ITA) 3:03.54  İspanya (ESP) 3:04.71  Cezayir (ALG) 3:05.28
Yarı maraton
ayrıntılar
Muhammed Reda El Arabi
 Fas
1:04:03 (ŞR) Eyob Faniel
 İtalya
1:04:07 Kaan Kigen Özbilen
 Türkiye
1:04:19
Yüksek atlama
ayrıntılar
Macideddin Hazal
 Suriye
2,28 m Konstadinos Baniotis
 Yunanistan
2,23 m Marco Fassinotti
 İtalya
2,23 m
Uzun atlama
ayrıntılar
Yahya Berrabah
 Fas
8,02 m Yaser Triki
 Cezayir
8,01 m Yann Randrianasolo
 Fransa
7,90 m
Gülle atma
ayrıntılar
Hamza Alić
 Bosna-Hersek
20,43 m Stipe Žunić
 Hırvatistan
20,21 m Mesud Pezer
 Bosna-Hersek
19,82 m
Disk atma
ayrıntılar
Apostolos Parellis
 Kıbrıs Cumhuriyeti
62,98 m Kristjan Čeh
 Slovenya
62,03 m Hannes Kirchler
 İtalya
60,64 m
Cirit atma
ayrıntılar
Nicolás Quijera
 İspanya
75,13 m Roberto Bertolini
 İtalya
74,81 m Dejan Mileusnić
 Bosna-Hersek
71,95 m

Kadınlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Kategori Altın Gümüş Bronz
100 metre
ayrıntılar
Orlann Ombissa-Dzangue
 Fransa
11.29 Rafailía Spanudaki-Hatziriga
 Yunanistan
11.53 Anna Bongiorni
 İtalya
11.53
200 metre
ayrıntılar
Carolle Zahi
 Fransa
23.02 Gloria Hooper
 İtalya
23.09 Estela García
 İspanya
23.11
400 metre
ayrıntılar
Eleni Artimata
 Kıbrıs Cumhuriyeti
51.19 NR Libania Grenot
 İtalya
51.32 Maria Benedicta Chigbolu
 Fransa
52.14
800 metre
ayrıntılar
Rababe Arafi
 Fas
2:01.01 Melike Akkaui
 Fas
2:01.50 Cynthia Anaïs
 Fransa
2:02.33
1500 metre
ayrıntılar
Rababe Arafi
 Fas
4:12.83 Melike Akkaui
 Fas
4:13.31 Marta Pérez
 İspanya
4:15.66
5000 metre
ayrıntılar
Kautar Farkussi
 Fas
15:52.33 Inês Monteiro
 Portekiz
15:54.78 Ana Lozano
 İspanya
16:00.17
100 metre engelli
ayrıntılar
Andrea Ivančević
 Hırvatistan
13.19 Luminosa Bogliolo
 İtalya
13.30 Verilmedi
Elisavet Pesiridou
 Yunanistan
400 metre engelli
ayrıntılar
Yadisleidy Pedroso
 İtalya
55.40 Ayomide Folorunso
 İtalya
55.44 Aurélie Chaboudez
 Fransa
56.77
3000 metre su engelli
ayrıntılar
Luiza Gega
 Arnavutluk
9:27.73 (ŞR) Habibe Hribi
 Tunus
9:34.62 Maruša Mišmaš
 Slovenya
9:35.57
4x100 metre
ayrıntılar
 Fransa (FRA) 43.29  İspanya (ESP) 43.31 NR  İtalya (ITA) 43.63
4x400 metre
ayrıntılar
 İtalya (ITA) 3:28.08 (ŞR)  Fransa (FRA) 3:29.76  İspanya (ESP) 3:31.54
Yarı maraton
ayrıntılar
Sara Dossena
 İtalya
1:13:48 Marta Galimany
 İspanya
1:15:16 Elena Loyo
 İspanya
1:16:20
Sırıkla atlama
ayrıntılar
Ninon Guillon-Romarin
 Fransa
4,46 m Tina Šutej
 Slovenya
4,41 m Nikoleta Kyriakopulu
 Yunanistan
4,31 m
Uzun atlama
ayrıntılar
Ivana Španović
 Sırbistan
7,04 m 6,99 m (ŞR) Juliet Itoya
 İspanya
6,83 m Fátima Diame
 İspanya
6,68 m
Üç adım atlama
ayrıntılar
Yanis David
 Fransa
14,15 m Ottavia Cestonaro
 İtalya
14,05 m Fátima Diame
 İspanya
13,92 m
Disk atma
ayrıntılar
Sandra Perković
 Hırvatistan
66,46 m (ŞR) Liliana Cá
 Portekiz
60,05 m Hrisula Anagnostopulu
 Yunanistan
58,85 m
Çekiç atma
ayrıntılar
Alexandra Tavernier
 Fransa
73,67 m (ŞR) Kıvılcım Kaya Salman
 Türkiye
71,07 m Camille Sainte-Luce
 Fransa
69,60 m

Paralimpik[değiştir | kaynağı değiştir]

Kategori Altın Gümüş Bronz
Kadınlar 800 metre T54
ayrıntılar
Zübeyde Süpürgeci
 Türkiye
2:15.48 Eva Moral
 İspanya
2:58.10 Verilmedi

Madalya tablosu[değiştir | kaynağı değiştir]

      Ev sahibi ülke

Sıra Ülke Altın Gümüş Bronz Toplam
1  Fas (MAR) 8 4 1 13
2  İtalya (ITA) 7 8 8 23
3  Fransa (FRA) 7 1 6 14
4  Türkiye (TUR) 3 4 1 8
5  İspanya (ESP) 2 7 7 16
6  Hırvatistan (CRO) 2 1 0 3
7  Kıbrıs Cumhuriyeti (CYP) 2 0 0 2
8  Bosna-Hersek (BIH) 1 0 3 4
9  Arnavutluk (ALB) 1 0 0 1
9  Sırbistan (SRB) 1 0 0 1
9  Suriye (SYR) 1 0 0 1
12  Yunanistan (GRE) 0 3 3 6
13  Tunus (TUN) 0 3 1 4
14  Portekiz (POR) 0 2 1 3
14  Slovenya (SLO) 0 2 1 3
16  Cezayir (ALG) 0 1 1 2
Toplam 35 36 33 104

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]