2017 Dünya Su Sporları Şampiyonası'nda yüzme - Erkekler 4 x 100 metre serbest bayrak yarışı

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Erkekler 4 × 100 metre serbest bayrak yarışı
2017 Dünya Su Sporları Şampiyonası
Mekan Danube Arena
Yer Budapeşte, Macaristan
Tarih 23 Temmuz (eleme serileri ve final)
Sporcu sayısı 20 ülkeden 83 sporcu
Takımlar 20
Kazanan derece 3:10.06
Madalya kazananlar
goldmedal    Amerika
silvermedal    Brezilya
bronzemedal    Macaristan
← 2015
2019 →
2017 FINA
Dünya Şampiyonası

Budapeşte, Macaristan
Atlama
Bireysel
1 m erkekler kadınlar
3 m erkekler kadınlar
10 m erkekler kadınlar
Senkronize
3 m erkekler kadınlar
10 m erkekler kadınlar
Karma 3 m 10 m
Takım
Yüksek dalış
Açık su yüzme
5 km erkekler kadınlar
10 km erkekler kadınlar
25 km erkekler kadınlar
Takım takım
Yüzme
Serbest
50 m erkekler kadınlar
100 m erkekler kadınlar
200 m erkekler kadınlar
400 m erkekler kadınlar
800 m erkekler kadınlar
1500 m erkekler kadınlar
Sırtüstü
50 m erkekler kadınlar
100 m erkekler kadınlar
200 m erkekler kadınlar
Kurbağalama
50 m erkekler kadınlar
100 m erkekler kadınlar
200 m erkekler kadınlar
Kelebek
50 m erkekler kadınlar
100 m erkekler kadınlar
200 m erkekler kadınlar
Bireysel karışık
200 m erkekler kadınlar
400 m erkekler kadınlar
Serbest bayrak yarışı
4×100 m erkekler kadınlar
4×200 m erkekler kadınlar
Karışık bayrak yarışı
4×100 m erkekler kadınlar
Karma bayrak yarışı
4×100 m serbest karışık
Senkronize yüzme
Solo teknik serbest
Düet teknik serbest
Takım teknik serbest
kombinasyon
Karma düet teknik serbest
Sutopu

2017 Dünya Şampiyonası'nda erkekler 4 × 100 metre serbest bayrak yarışı yarışması 23 Temmuz 2017'de gerçekleştirildi.[1][2]

Rekorlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Yarışmadan önce mevcut dünya ve şampiyona rekorları aşağıdaki gibiydi.

Dünya rekoru  Amerika 3:08.24 Pekin, Çin 11 Ağustos 2008
Şampiyona rekoru  Amerika 3:09.21 Roma, İtalya 26 Temmuz 2009

Sonuçlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Eleme serileri[değiştir | kaynağı değiştir]

Eleme serileri saat 11:50'de gerçekleştirildi.[3]

Sıra Seri Kulvar Ülke Yüzücüler Derece Notlar
1 1 5  Brezilya Gabriel Santos (48.84)
Marcelo Chierighini (47.75)
César Cielo (48.15)
Bruno Fratus (47.60)
3:12.34 Q
2 1 4  Avustralya Cameron McEvoy (48.04)
Zac Incerti (48.62)
Alexander Graham (48.28)
Jack Cartwright (47.51)
3:12.45 Q
3 2 4  Amerika Birleşik Devletleri Blake Pieroni (48.40)
Michael Chadwick (48.74)
Zach Apple (48.16)
Townley Haas (47.60)
3:12.90 Q
4 2 6  İtalya Luca Dotto (49.05)
Ivano Vendrame (47.85)
Alessandro Miressi (47.94)
Filippo Magnini (48.42)
3:13.26 Q
5 2 2  Macaristan Dominik Kozma (48.61)
Nándor Németh (48.52)
Péter Holoda (48.08)
Richárd Bohus (48.07)
3:13.28 Q, NR
6 2 5  Rusya Aleksandr Popkov (49.05)
Nikita Korolev (48.43)
Nikita Lobintsev (47.96)
Vladimir Morozov (48.40)
3:13.84 Q
7 1 3  Japonya Katsumi Nakamura (48.71)
Shinri Shioura (48.40)
Katsuhiro Matsumoto (48.48)
Junya Koga (49.23)
3:14.82 Q
8 2 3  Kanada Yuri Kisil (48.88)
Markus Thormeyer (48.50)
Javier Acevedo (48.43)
Carson Olafson (49.07)
3:14.88 Q
9 2 0  Sırbistan Velimir Stjepanović (48.77)
Sebastian Sabo (48.60)
Ivan Lenđer (48.87)
Andrej Barna (49.40)
3:15.64 NR
10 1 9  Hollanda Kyle Stolk (49.40)
Stan Pijnenburg (48.91)
Ben Schwietert (48.97)
Jesse Puts (48.81)
3:16.09
11 1 6  Yunanistan Apostolos Christou (49.36)
Odysseus Meladinis (49.65)
Christos Katrantzis (50.04)
Kristian Golomeev (47.87)
3:16.92
12 2 7  Güney Afrika Douglas Erasmus (49.99)
Clayton Jimmie (49.64)
Myles Brown (48.71)
Zane Waddell (49.07)
3:17.41
13 1 8  Çin Lin Yongqing (49.57)
Yu Hexin (48.97)
Cao Jiwen (49.53)
Ma Tianchi (49.62)
3:17.69
14 1 0  Yeni Zelanda Matthew Stanley (49.58)
Sam Perry (49.35)
Corey Main (49.22)
Daniel Hunter (49.59)
3:17.74
15 1 7  Mısır Ali Khalafalla (49.80)
Mohamed Samy (48.89)
Youssef Abdalla (50.27)
Mohamed Hussein (49.27)
3:18.23 NR
16 1 2  Beyaz Rusya Artsiom Machekin (49.43)
Viktar Krasochka (49.22)
Viktar Staselovich (50.55)
Anton Latkin (50.42)
3:19.62
17 2 9  İsrail Liran Konovalov (50.48)
Yakov Toumarkin (50.00)
Denis Loktev (50.39)
Tomer Frankel (50.36)
3:21.23
18 2 8  Letonya Uvis Kalniņš (50.15)
Daniils Bobrovs (52.36)
Nikolajs Maskaļenko (51.32)
Girts Feldbergs (50.57)
3:24.40 NR
19 2 1  Özbekistan Aleksey Tarasenko (51.45)
Artyom Kozlyuk (50.96)
Daniil Bukin (52.74)
Khurshidjon Tursunov (49.95)
3:25.10
20 1 1  Paraguay Charles Hockin (50.99)
Willian Vallejos (52.78)
Matias Lopez (52.06)
Benjamin Hockin (50.15)
3:25.98

Final[değiştir | kaynağı değiştir]

Final saat 18:52'de gerçekleştirildi.[4]

Sıra Kulvar Ülke Yüzücüler Derece Notlar
1., altın madalya sahibi 3  Amerika Birleşik Devletleri Caeleb Dressel (47.26 NR)
Townley Haas (47.46)
Blake Pieroni (48.09)
Nathan Adrian (47.25)
3:10.06
2., gümüş madalya sahibi 4  Brezilya Gabriel Santos (48.30)
Marcelo Chierighini (46.85)
César Cielo (48.01)
Bruno Fratus (47.18)
3:10.34 SA[5]
3., bronz madalya sahibi 2  Macaristan Dominik Kozma (48.26 NR)
Nándor Németh (48.04)
Péter Holoda (48.48)
Richárd Bohus (47.21)
3:11.99 NR
4 7  Rusya Danila Izotov (48.98)
Vladimir Morozov (47.52)
Nikita Lobintsev (48.09)
Nikita Korolev (47.99)
3:12.58
5 1  Japonya Katsumi Nakamura (48.60)
Shinri Shioura (48.11)
Katsuhiro Matsumoto (48.31)
Junya Koga (48.63)
3:13.65 NR
6 8  Kanada Yuri Kisil (48.66)
Markus Thormeyer (48.51)
Javier Acevedo (49.03)
Carson Olafson (49.05)
3:15.25
5  Avustralya Jack Cartwright (48.34)
Zac Incerti (48.28)
Cameron McEvoy (48.04)
Alexander Graham
DSQ
6  İtalya Luca Dotto (48.64)
Ivano Vendrame
Alessandro Miressi
Filippo Magnini

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]