2017 Dünya Su Sporları Şampiyonası'nda yüzme - Erkekler 1500 metre serbest

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Erkekler 1500 metre serbest
2017 Dünya Su Sporları Şampiyonası
Mekan Danube Arena
Yer Budapeşte, Macaristan
Tarih 29 Temmuz (eleme serileri)
30 Temmuz (final)
Sporcu sayısı 32 ülkeden 37 sporcu
Kazanan derece 14:35.85
Madalya kazananlar
goldmedal    İtalya
silvermedal    Ukrayna
bronzemedal    Avustralya
← 2015
2019 →
Erkekler 1500M Serbest Finali
2017 FINA
Dünya Şampiyonası

Budapeşte, Macaristan
Atlama
Bireysel
1 m erkekler kadınlar
3 m erkekler kadınlar
10 m erkekler kadınlar
Senkronize
3 m erkekler kadınlar
10 m erkekler kadınlar
Karma 3 m 10 m
Takım
Yüksek dalış
Açık su yüzme
5 km erkekler kadınlar
10 km erkekler kadınlar
25 km erkekler kadınlar
Takım takım
Yüzme
Serbest
50 m erkekler kadınlar
100 m erkekler kadınlar
200 m erkekler kadınlar
400 m erkekler kadınlar
800 m erkekler kadınlar
1500 m erkekler kadınlar
Sırtüstü
50 m erkekler kadınlar
100 m erkekler kadınlar
200 m erkekler kadınlar
Kurbağalama
50 m erkekler kadınlar
100 m erkekler kadınlar
200 m erkekler kadınlar
Kelebek
50 m erkekler kadınlar
100 m erkekler kadınlar
200 m erkekler kadınlar
Bireysel karışık
200 m erkekler kadınlar
400 m erkekler kadınlar
Serbest bayrak yarışı
4×100 m erkekler kadınlar
4×200 m erkekler kadınlar
Karışık bayrak yarışı
4×100 m erkekler kadınlar
Karma bayrak yarışı
4×100 m serbest karışık
Senkronize yüzme
Solo teknik serbest
Düet teknik serbest
Takım teknik serbest
kombinasyon
Karma düet teknik serbest
Sutopu

2017 Dünya Şampiyonası'nda erkekler 1500 metre serbest yarışması 29 ve 30 Temmuz 2017'de gerçekleştirildi.[1][2]

Rekorlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Yarışmadan önce mevcut dünya ve şampiyona rekorları aşağıdaki gibiydi.

Dünya rekoru  Sun Yang (CHN) 14:31.02 Londra, Büyük Britanya 4 Ağustos 2012
Şampiyona rekoru  Sun Yang (CHN) 14:34.14 Şanghay, Çin 31 Temmuz 2011

Sonuçlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Eleme serileri[değiştir | kaynağı değiştir]

Eleme serileri 29 Temmuz'da saat 10:44'te gerçekleştirildi.[3]

Sıra Seri Kulvar Yüzücü Ülke Derece Notlar
1 4 3 Romanchuk, MykhailoMykhailo Romanchuk  Ukrayna 14:44.11 Q, NR
2 4 4 Paltrinieri, GregorioGregorio Paltrinieri  İtalya 14:44.31 Q
3 4 5 Detti, GabrieleGabriele Detti  İtalya 14:50.10 Q
4 4 7 Micka, JanJan Micka  Çek Cumhuriyeti 14:55.47 Q
5 3 6 Wojdak, WojciechWojciech Wojdak  Polonya 14:57.39 Q
6 4 6 Christiansen, HenrikHenrik Christiansen  Norveç 14:57.41 Q
7 3 4 Horton, MackMack Horton  Avustralya 14:59.24 Q
8 4 0 Frolov, SerhiySerhiy Frolov  Ukrayna 14:59.32 Q
9 2 4 Park Tae-hwan  Güney Kore 14:59.44
10 3 2 Akram, AhmedAhmed Akram  Mısır 14:59.56
11 3 5 McLoughlin, JackJack McLoughlin  Avustralya 15:01.55
12 3 1 Auböck, FelixFelix Auböck  Avusturya 15:02.78
13 3 7 Druzhinin, IlyaIlya Druzhinin  Rusya 15:03.05
14 2 3 Acosta, MarceloMarcelo Acosta  El Salvador 15:04.79
15 2 0 Johansson, VictorVictor Johansson  İsveç 15:05.91 NR
16 4 1 Sweetser, TrueTrue Sweetser  Amerika Birleşik Devletleri 15:07.38
17 4 2 Wellbrock, FlorianFlorian Wellbrock  Almanya 15:07.43
18 3 3 Jervis, DanielDaniel Jervis  Büyük Britanya 15:07.97
19 3 9 Costa, GuilhermeGuilherme Costa  Brezilya 15:08.09
20 4 9 Ipsen, AntonAnton Ipsen  Danimarka 15:10.02
21 4 8 Finke, RobertRobert Finke  Amerika Birleşik Devletleri 15:15.15
22 3 0 Arroyo, AntonioAntonio Arroyo  İspanya 15:18.50
23 2 2 Szurdoki, BrentBrent Szurdoki  Güney Afrika 15:18.84
24 2 7 Rasovszky, KristófKristóf Rasovszky  Macaristan 15:23.87
25 2 5 Ji Xinjie  Çin 15:23.91
26 2 6 Kalmár, ÁkosÁkos Kalmár  Macaristan 15:23.96
27 2 1 Vargas, RicardoRicardo Vargas  Meksika 15:24.79
28 2 8 Pina, GuilhermeGuilherme Pina  Portekiz 15:26.10
29 2 9 Scarlat, BogdanBogdan Scarlat  Romanya 15:26.18
30 1 9 Nguyễn Hữu Kim Sơn  Vietnam 15:29.90 NR
31 1 3 Huang Guo-ting  Chinese Taipei 15:31.10
32 1 2 Prawira, Aflah FadlanAflah Fadlan Prawira  Endonezya 15:31.27 NR
33 1 5 Negris, DimitriosDimitrios Negris  Yunanistan 15:35.55
34 1 1 Mortensen, ÓliÓli Mortensen  Faroe Adaları 15:37.77
35 1 7 Bayo, ChristianChristian Bayo  Porto Riko 15:52.78
36 1 6 Roberts, WesleyWesley Roberts  Cook Adaları 16:15.04
37 1 0 Aleksi, FranciFranci Aleksi  Arnavutluk 16:42.97
1 4 Naidich, MartínMartín Naidich  Arjantin DNS
1 8 Tapia, FelipeFelipe Tapia  Şili
3 8 Sun Yang  Çin

Final[değiştir | kaynağı değiştir]

Final 30 Temmuz'da saat 18:38'de gerçekleştirildi.[4]

Sıra Kulvar Yüzücü Ülke Derece Notlar
1., altın madalya sahibi 5 Gregorio Paltrinieri  İtalya 14:35.85
2., gümüş madalya sahibi 4 Mykhailo Romanchuk  Ukrayna 14:37.14 NR
3., bronz madalya sahibi 1 Mack Horton  Avustralya 14:47.70
4 3 Gabriele Detti  İtalya 14:52.07
5 7 Henrik Christiansen  Norveç 14:54.58
6 8 Serhiy Frolov  Ukrayna 14:55.10
7 2 Wojciech Wojdak  Polonya 15:01.27
8 6 Jan Micka  Çek Cumhuriyeti 15:09.28

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]