2014 Dünya Yarı Maraton Şampiyonası

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Atla: kullan, ara

2014 Dünya Yarı Maraton Şampiyonası, 29 Mart 2014'te Danimarka'nın başkenti Kopenhag'ta yapıldı.

Madalyalar[değiştir | kaynağı değiştir]

Kategori Altın Gümüş Bronz
Bireysel
Erkekler  Geoffrey Kipsang Kamworor (KEN) 59:08  Samuel Tsegay (ERI) 59:21  Guye Adola (ETH) 59:21
Kadınlar  Gladys Cherono (KEN) 1:07:29  Mary Wacera Ngugi (KEN) 1:07:44  Selly Chepyego Kaptich (KEN) 1:07:52
Takım
Erkekler  Eritre 2:58:59  Kenya 2:59:38  Etiyopya 3:00:48
Kadınlar  Kenya 3:23:05  Etiyopya 3:27:05  Japonya 3:31:33

Bireysel sonuçlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Erkekler[değiştir | kaynağı değiştir]

Sıra Sporcu Ülke Derece Not
1 Geoffrey Kipsang Kamworor  Kenya 59:08 WL
2 Samuel Tsegay  Eritre 59:21 PB
3 Guye Adola  Etiyopya 59:21 PB
4 Zersenay Tadese  Eritre 59:38 SB
5 Nguse Amlosom  Eritre 1:00:00
6 Wilson Kiprop  Kenya 1:00:01
7 Ghirmay Ghebreslassie  Eritre 1:00:10 SB
8 Samsom Gebreyohannes  Eritre 1:00:13 PB
9 Adugna Tekele  Etiyopya 1:00:15 PB
10 Kenneth Kiprop Kipkemoi  Kenya 1:00:29 SB
11 Geofrey Kusuro  Uganda 1:00:41 PB
12 Stephen Mokoka  Güney Afrika 1:00:47 PB
13 Elroy Gelant  Güney Afrika 1:01:10 PB
14 Bonsa Dida  Etiyopya 1:01:12 PB
15 Lusapho April  Güney Afrika 1:01:16 PB
16 Polat Kemboi Arıkan  Türkiye 1:01:22 NR
17 Ayad Lamdassem  İspanya 1:01:22 PB
18 Masato Kikuchi  Japonya 1:01:23
19 Fikre Assefa  Etiyopya 1:01:30 PB
20 El Hassane Ben Lkhainouch  Fransa 1:01:31 PB
21 Josphat Boit  ABD 1:01:33 PB
22 Simon Cheprot  Kenya 1:01:37
23 Isaac Korir  Bahreyn 1:01:40 PB
24 Robert Kwemoi Chemosin  Kenya 1:01:43
25 Alemu Bekele  Bahreyn 1:01:46 PB
26 Daniel Rotich  Uganda 1:01:56 SB
27 Daniele Meucci  İtalya 1:01:57 SB
28 Shogo Nakamura  Japonya 1:01:57 PB
29 Moses Kibet  Uganda 1:02:02 PB
30 Paul Pollock  İrlanda 1:02:10 PB
31 James Kibocha Theuri  Fransa 1:02:11 SB
32 Wissem Hosni  Tunus 1:02:11 SB
33 Tyler Pennel  ABD 1:02:20
34 Abdi Hakin Ulad  Danimarka 1:02:24 PB
35 Matt Llano  ABD 1:02:25
36 Hiroto Inoue  Japonya 1:02:25
37 José Antonio Uribe  Meksika 1:02:26 PB
38 Javier Guerra  İspanya 1:02:27 PB
39 Shadrack Kiptoo Biwott  ABD 1:02:28
40 Mikael Ekvall  İsveç 1:02:29 NR
41 Félicien Muhitira  Ruanda 1:02:31 PB
42 Raouf Boubaker  Tunus 1:02:41 PB
43 Bekir Karayel  Türkiye 1:02:48 PB
44 Urige Buta  Norveç 1:02:50 SB
45 Simone Gariboldi  İtalya 1:02:51 PB
46 Fernando Cabada Jr  ABD 1:02:54
47 Alexis Nizeyimana  Ruanda 1:02:55 SB
48 Abdullah Abdulaziz Aljoud  Suudi Arabistan 1:02:58 NR
49 Oscar Cerón  Meksika 1:02:58 PB
50 Aweke Ayalew  Bahreyn 1:03:01 PB
51 Bilisuma Shugi  Bahreyn 1:03:02 PB
52 Juan Carlos Romero  Meksika 1:03:10
53 Sohta Hoshi  Japonya 1:03:29
54 Abdellatif Meftah  Fransa 1:03:46 SB
55 Felix Ntirenganya  Ruanda 1:03:48 PB
56 Kenta Murayama  Japonya 1:03:52
57 Marius Ionescu  Romanya 1:03:54 SB
58 Isaac Ayeko  Uganda 1:03:56
59 Asbjørn Ellefsen Persen  Norveç 1:03:56 PB
60 Gianmarco Buttazzo  İtalya 1:03:59
61 Lars Budolfsen  Danimarka 1:04:00 PB
62 Jesper Faurschou  Danimarka 1:04:01 PB
63 Nicolae Alexandru Soare  Romanya 1:04:07 PB
64 Ben Moreau  Büyük Britanya 1:04:09 SB
65 Jesús Antonio Núñez  İspanya 1:04:12 PB
66 Brihun Wuve  İsrail 1:04:37 PB
67 Mehmet Çağlayan  Türkiye 1:04:54 SB
68 Ruben Iindongo  Fransa 1:04:59 SB
69 Driss El Himer  Fransa 1:05:00 SB
70 Janis Girgensons  Letonya 1:05:11 PB
71 Hussein Habumugisha  Ruanda 1:05:11 SB
72 Kári Steinn Karlsson  İzlanda 1:05:13 NR
73 Roman Fosti  Estonya 1:05:14 PB
74 Øystein Sylta  Norveç 1:05:19 SB
75 Anuradha Cooray  Sri Lanka 1:05:20 NR
76 Fatih Bilgiç  Türkiye 1:05:26 SB
77 Demsew Zegeye  İsrail 1:05:27 PB
78 Raúl Pacheco  Peru 1:05:30
79 Maksim Pankratau  Beyaz Rusya 1:05:32 SB
80 Zelalem Bacha  Bahreyn 1:05:47 PB
81 Luis Alberto Orta  Venezuela 1:05:47 SB
82 Dmytro Siruk  Ukrayna 1:05:57 PB
83 Zohar Zimro  İsrail 1:06:04 PB
84 César Lizano  Kosta Rika 1:06:07 SB
85 Cristhian Pacheco  Peru 1:06:07 PB
86 Yimharan Yosef  İsrail 1:06:29 PB
87 Ben Ashkettle  Yeni Zelanda 1:06:39 SB
88 Juraj Vitko  Slovakya 1:06:48
89 Jarkko Järvenpää  Finlandiya 1:07:04 SB
90 El Akhdar Hachani  Tunus 1:08:06 SB
91 Yolo Nikolov  Bulgaristan 1:08:09 PB
92 Esteban Cuestas  Uruguay 1:08:12 SB
93 Rui Yong Soh  Singapur 1:08:19 PB
94 Rafael Iglesias  İspanya 1:08:29
95 Theis Nijhuis  Danimarka 1:08:38 SB
96 Asrat Mamo  İsrail 1:08:53 PB
97 Mert Girmalegesse  Türkiye 1:09:16
98 Arnar Pétursson  İzlanda 1:09:45 PB
99 Andrew Grech  Malta 1:10:10 NR
100 Ortik Ramazonov  Özbekistan 1:10:14 PB
101 Mok Ying Ren  Singapur 1:10:16 SB
102 Johannes Naitembu  Namibya 1:10:27 SB
103 Arturs Bareikis  Letonya 1:11:03 SB
104 Khasan Gaforov  Tacikistan 1:11:21
105 Marcel Tschopp  Lihtenştayn 1:11:25 SB
106 Kokan Ajanovski  Makedonya 1:12:01 NR
107 Ilir Kellezi  Arnavutluk 1:15:00 SB
108 Chan Kit Chan  Makao 1:19:24 SB
109 Chang Chia-Che  Tayvan 1:54:51 SB
Ingvar Hjartarson  İzlanda DNF
Ilja Nikolajev  Estonya DNF
Henrik Them  Danimarka DNF
Tebalu Zawude  Etiyopya DNF

Kadınlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Sıra Sporcu Ülke Derece Not
1 Gladys Cherono  Kenya 1:07:29 SB
2 Mary Wacera Ngugi  Kenya 1:07:44 PB
3 Selly Chepyego Kaptich  Kenya 1:07:52 PB
4 Lucy Wangui Kabuu  Kenya 1:08:37 SB
5 Mercy Jerotich Kibarus  Kenya 1:08:42 SB
6 Netsanet Gudeta  Etiyopya 1:08:46 PB
7 Christelle Daunay  Fransa 1:08:48 SB
8 Valeria Straneo  İtalya 1:08:55 SB
9 Tsehay Desalegn  Etiyopya 1:09:04 PB
10 Genet Yalew  Etiyopya 1:09:15 PB
11 Krisztina Papp  Macaristan 1:10:08
12 Mame Feyisa  Etiyopya 1:10:08 PB
13 Annie Bersagel  ABD 1:10:10 PB
14 Lauren Kleppin  ABD 1:10:16 PB
15 Sayo Nomura  Japonya 1:10:18 SB
16 Hirut Alemayehu  Etiyopya 1:10:25 PB
17 Risa Takenaka  Japonya 1:10:30
18 Alyson Dixon  Büyük Britanya 1:10:38 PB
19 Reia Iwade  Japonya 1:10:45 SB
20 Karoline Bjerkeli Grøvdal  Norveç 1:10:53 SB
21 Alessandra Aguilar  İspanya 1:10:56 PB
22 Veronica Inglese  İtalya 1:10:57 PB
23 Lisa Christina Stublić  Hırvatistan 1:11:09
24 Chieko Kido  Japonya 1:11:17
25 Souad Aït Salem  Cezayir 1:11:23
26 Gladys Tejeda  Peru 1:11:24 NR
27 René Kalmer  Güney Afrika 1:11:53 SB
28 Jia Chaofeng  Çin Halk Cumhuriyeti 1:11:59
29 Nadia Ejjafini  İtalya 1:12:05 SB
30 Alexandra Louison  Fransa 1:12:06 PB
31 Letekidan Gebreaman  Eritre 1:12:13 PB
32 Isabellah Andersson  İsveç 1:12:16 SB
33 He Yinli  Çin Halk Cumhuriyeti 1:12:18
34 Clara Santucci  ABD 1:12:22 PB
35 Barkahoum Drici  Cezayir 1:12:34
36 Mattie Suver  ABD 1:12:42 SB
37 Luula Berhane  Eritre 1:12:45 PB
38 Fatna Maraoui  İtalya 1:12:50 SB
39 Jessica Draskau-Petersson  Danimarka 1:12:52 PB
40 Susan Partridge  Büyük Britanya 1:13:16
41 Verónica Pérez  İspanya 1:13:26 PB
42 Zhang Yingying  Çin Halk Cumhuriyeti 1:13:26
43 Linet Chebet  Uganda 1:13:28 PB
44 Wendy Thomas  ABD 1:14:07
45 Leila Luik  Estonya 1:14:18 SB
46 Liina Luik  Estonya 1:14:18 PB
47 Jenna Leigh Challenor  Güney Afrika 1:14:20 PB
48 Rina Yamazaki  Japonya 1:14:20
49 Veronika Brennhovd Blom  Norveç 1:14:22 PB
50 Zhang Meixia  Çin Halk Cumhuriyeti 1:14:24
51 Lena Eliasson  İsveç 1:14:28 PB
52 Lavinia Haitope  Namibya 1:14:42 PB
54 Soumaya Boussaïd  Tunus 1:15:12 NR
55 Corinne Herbreteau  Fransa 1:15:27
56 Yue Chao  Çin Halk Cumhuriyeti 1:15:53
57 Rocío Cántara  Peru 1:15:54 PB
58 Elvan Abeylegesse  Türkiye 1:15:58 SB
59 Louise Langelund Batting  Danimarka 1:16:18 PB
60 Nicolasa Condori  Peru 1:16:35 SB
61 Luminita Georgiana Achim  Romanya 1:16:45 PB
62 Bahar Doğan  Türkiye 1:17:00
63 Nebiat Habtemariam  Eritre 1:17:00 SB
64 Volha Krautsova  Beyaz Rusya 1:17:05 SB
65 Anne Holm Baumeister  Danimarka 1:17:06 SB
66 Cornelia Joubert  Güney Afrika 1:17:10 SB
67 Simone Christensen Glad  Danimarka 1:17:11 PB
68 Marthe Katrine Myhre  Norveç 1:17:28
69 Aline Camboulives  Fransa 1:17:46 SB
70 Liliana Maria Danci  Romanya 1:18:03 SB
71 Tonya Nero  Trinidad ve Tobago 1:18:26 SB
72 Annemette Aagaard  Danimarka 1:18:48 SB
73 Nilay Esen  Türkiye 1:19:08
74 Claudia Paula Todoran  Romanya 1:19:10
75 Gabriela Traña  Kosta Rika 1:19:25 SB
76 Arndi Háfdórsdóttir  İzlanda 1:20:02 PB
77 Yiu Kit Ching  Hong Kong 1:20:28 PB
78 Kateryna Karmanenko  Ukrayna 1:20:53 SB
79 Elena Moaga  Romanya 1:22:45 SB
80 Giselle Camilleri  Malta 1:23:41
81 Irina Moroz  Özbekistan 1:23:46 PB
82 Martha Ernstsdóttir  İzlanda 1:24:24 SB
83 Sandrine Kengue  Gabon 1:24:37 SB
84 Helen Olafsdóttir  İzlanda 1:24:41 SB
85 Carlie Pipe  Barbados 1:32:58 NR
86 Kathrin Gassner  Lihtenştayn 1:36:13 PB
87 Pou I Chan  Makao 1:36:35 PB
88 Shamha Ahmed  Maldivler 1:42:04 NR
Vesna Kiradzieva  Makedonya DNF
Nicola Duncan  İrlanda DNS

Takım sonuçları[değiştir | kaynağı değiştir]

Erkekler[değiştir | kaynağı değiştir]

Sıra Ülke Sporcular Derece
1  Eritre Samuel Tsegay
Zersenay Tadese
Nguse Amlosom
2:58:59
2  Kenya Geoffrey Kipsang Kamworor
Wilson Kiprop
Kenneth Kiprop Kipkemoi
2:59:38
3  Etiyopya Guye Adola
Adugna Tekele
Bonsa Dida
3:00:48
4  Güney Afrika Stephen Mokoka
Elroy Gelant
Lusapho April
3:03:13
5  Uganda Geofrey Kusuro
Daniel Rotich
Moses Kibet
3:04:39
6  Japonya Masato Kikuchi
Shogo Nakamura
Hiroto Inoue
3:05:45
7 Amerika Birleşik Devletleri ABD Josphat Boit
Tyler Pennel
Matt Llano
3:06:18
8  Bahreyn Isaac Korir
Alemu Bekele
Aweke Ayalew
3:06:27
9  Fransa El Hassane Ben Lkhainouch
James Kibocha Theuri
Abdellatif Meftah
3:07:28
10  İspanya Ayad Lamdassem
Javier Guerra
Jesús Antonio Núñez
3:08:01
11  Meksika José Antonio Uribe
Oscar Cerón
Juan Carlos Romero
3:08:34
12  İtalya Daniele Meucci
Simone Gariboldi
Gianmarco Buttazzo
3:08:47
13  Türkiye Polat Kemboi Arıkan
Bekir Karayel
Mehmet Çağlayan
3:09:04
14  Ruanda Félicien Muhitira
Alexis Nizeyimana
Felix Ntirenganya
3:09:14
15  Danimarka Abdi Hakin Ulad
Lars Budolfsen
Jesper Faurschou
3:10:25
16  Norveç Urige Buta
Asbjørn Ellefsen Persen
Øystein Sylta
3:12:05
17  Tunus Wissem Hosni
Raouf Boubaker
El Akhdar Hachani
3:12:58
18  İsrail Brihun Wuve
Demsew Zegeye
Zohar Zimro
3:16:08

Kadınlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Sıra Ülke Sporcular Derece
1  Kenya Gladys Cherono
Mary Wacera Ngugi
Selly Chepyego Kaptich
3:23:05
2  Etiyopya Netsanet Gudeta
Tsehay Desalegn
Genet Yalew
3:27:05
3  Japonya Sayo Nomura
Risa Takenaka
Reia Iwade
3:31:33
4  İtalya Valeria Straneo
Veronica Inglese
Nadia Ejjafini
3:31:57
5 Amerika Birleşik Devletleri ABD Annie Bersagel
Lauren Kleppin
Clara Santucci
3:32:48
6  Fransa Christelle Daunay
Alexandra Louison
Corinne Herbreteau
3:36:21
7  Çin Halk Cumhuriyeti Jia Chaofeng
He Yinli
Zhang Yingying
3:37:43
8  Eritre Letekidan Gebreaman
Luula Berhane
Nebiat Habtemariam
3:41:58
9  Norveç Karoline Bjerkeli Grøvdal
Veronika Brennhovd Blom
Marthe Katrine Myhre
3:42:43
10  Güney Afrika René Kalmer
Jenna Leigh Challenor
Cornelia Joubert
3:43:23
11  Peru Gladys Tejeda
Rocío Cántara
Nicolasa Condori
3:43:53
12  Danimarka Jessica Draskau-Petersson
Louise Langelund Batting
Anne Holm Baumeister
3:46:16
13  Türkiye Elvan Abeylegesse
Bahar Doğan
Nilay Esen
3:52:06
14  Romanya Luminita Georgiana Achim
Liliana Maria Danci
Claudia Paula Todoran
3:53:58
15  İzlanda Arndi Háfdórsdóttir
Martha Ernstsdóttir
Helen Olafsdóttir
4:09:07

Madalya tablosu[değiştir | kaynağı değiştir]

Sıra Ülke Altın Gümüş Bronz Toplam
1  Kenya 3 2 1 6
2  Eritre 1 1 0 2
3  Etiyopya 0 1 2 3
4  Japonya 0 0 1 1

Katılımcılar[değiştir | kaynağı değiştir]

Resmi olmayan rakamlara göre 56 ülkeden 201 katılımcı şampiyonada yer aldı. Daha önce belirtilmesine rağmen,[1] Kanadalı ve Filistinli atletler mücadelelere katılmadı.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]