2003 UEFA Intertoto Kupası

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara
2003 UEFA Intertoto Kupası
Turnuva detayları
Tarih 21 Haziran – 26 Ağustos 2003
Takım 61
Final durumu
Şampiyon Schalke 04, Villareal ve Perugia
Turnuva istatistikleri
Oynanan maç 116
Atılan gol 308 (maç başına 2,66)
2002
2004

2003 UEFA Intertoto Kupası finallerini, Schalke 04, Villareal ve Perugia kazandı. Bu üç takım da UEFA Kupası birinci turundan devam ettiler.

Birinci tur[değiştir | kaynağı değiştir]

1. takım   Toplam skor   2. takım   1. maç     2. maç  
SV Pasching Avusturya (d) 2–2 Gürcistan FC WIT Georgia 1–0 1–2
FC Encamp Andorra 1–7 Belçika K. Lierse SK 0–3 1–4
FC Spartak Trnava Slovakya 2–7 Makedonya Cumhuriyeti FK Pobeda 1–5 1–2
KF Partizani Tirana Arnavutluk (d) 3–3 İsrail Maccabi Netanya 2–0 1–3
1. FC Brno Çek Cumhuriyeti (d) 3–3 Ermenistan Kotayk Abovian 1–0 2–3
FC Koper Slovenya 3–2 Hırvatistan NK Zagreb 1–0 2–2
FK Žalgiris Vilnius Litvanya 1–4 İsveç Örgryte IS 1–1 0–3
Győr ETO FC Macaristan (d) 3–3 Kıbrıs Cumhuriyeti Ethnikos Achna FC 1–1 2–2
Videoton FC Fehérvár Macaristan 4–5 Bulgaristan PFC Marek Dupnitsa 2–2 2–3(uz.)
Odra Wodzisław Polonya 1–3 İrlanda Shamrock Rovers FC 1–2 0–1
Tampere United Finlandiya (d) 2–2 Romanya Ceahlăul Piatra Neamţ 1–0 1–2
FK Sutjeska Sırbistan-Karadağ 4–1 Lüksemburg Union Luxembourg 3–0 1–1
Bangor City FC Galler 2–6 Romanya Gloria Bistriţa 0–1 2–5
OFK Beograd Sırbistan-Karadağ 11–4 Estonya Narva Trans 6–1 5–3
Dinaburg FC Letonya 1–2 İsviçre FC Wil 1–0 0–2
Polonia Warszawa Polonya 1–5 Kazakistan FC Tobol 0–3 1–2
FK ZTS Dubnica Slovakya 7–1 Kıbrıs Cumhuriyeti Olimpiakos Lefkosias 3–0 4–1
FC Dacia Chişinău Moldova 5–1 Faroe Adaları GÍ Gøta 4–1 1–0
FK Sloboda Tuzla Bosna-Hersek (p)2–2 İzlanda KA 1–1 1–1
FC Shakhtyor Beyaz Rusya 8–1 Kuzey İrlanda Omagh Town FC 1–0 7–1
AC Allianssi Finlandiya 2–1 Malta Hibernians FC 1–0 1–1

İkinci tur[değiştir | kaynağı değiştir]

1. takım   Toplam skor   2. takım   1. maç     2. maç  
Akratitos Yunanistan 0–1 Finlandiya AC Allianssi 0–1 0–0
Örgryte IS İsveç 4–4 (d) Fransa OGC Nice 3–2 1–2
1. FC Slovácko Çek Cumhuriyeti 4–3 Sırbistan-Karadağ OFK Beograd 1–0 3–3
Racing de Santander İspanya (d) 2–2 Macaristan Győr ETO FC 1–0 1–2
FC Slovan Liberec Çek Cumhuriyeti 4–0 İrlanda Shamrock Rovers FC 2–0 2–0
FC Thun İsviçre 3–4 Çek Cumhuriyeti 1. FC Brno 2–3 1–1
Brescia Calcio İtalya 3–2 Romanya Gloria Bistriţa 2–1 1–1
PFC Marek Dupnitsa Bulgaristan 1–3 Almanya VfL Wolfsburg 1–1 0–2
FC Shakhtyor Beyaz Rusya 3–5 Hırvatistan HNK Cibalia 1–1 2–4
K. Sint-Truidense V.V. Belçika 0–3 Kazakistan FC Tobol 0–2 0–1
Willem II Hollanda 3–4 İsviçre FC Wil 2–1 1–3
FK Pobeda Makedonya Cumhuriyeti 2–3 Avusturya SV Pasching 1–1 1–2
FK Sloboda Tuzla Bosna-Hersek 2–5 Belçika K. Lierse SK 1–0 1–5
Tampere United Finlandiya 1–0 Sırbistan-Karadağ FK Sutjeska 0–0 1–0
FC Dacia Chişinău Moldova 5–0 Arnavutluk KF Partizani Tirana 2–0 3–0
FC Koper Slovenya (d) 3–3 Slovakya FK ZTS Dubnica 1–0 2–3

Üçüncü tur[değiştir | kaynağı değiştir]

1. takım   Toplam skor   2. takım   1. maç     2. maç  
FC Tobol Kazakistan 0–4 Avusturya SV Pasching 0–1 0–3
Perugia Calcio İtalya 4–0 Finlandiya AC Allianssi 2–0 2–0
Egaleo FC Yunanistan 4–5 Slovenya FC Koper 2–3 2–2
FC Nantes Fransa 5–3 İsviçre FC Wil 2–1 3–2
OGC Nice Fransa 0–1 Almanya SV Werder Bremen 0–0 0–1
Villarreal CF İspanya 3–1 İtalya Brescia Calcio 2–0 1–1
En Avant Guingamp Fransa 4–5 Çek Cumhuriyeti 1. FC Brno 2–1 2–4(uz.)
FC Dacia Chişinău Moldova 1–3 Almanya Schalke 04 0–1 1–2
Racing de Santander İspanya 1–3 Çek Cumhuriyeti FC Slovan Liberec 0–1 1–2
1. FC Slovácko Çek Cumhuriyeti 0–3 Almanya VfL Wolfsburg 0–1 0–2
Tampere United Finlandiya 1–2 Hırvatistan HNK Cibalia 0–2 1–0
SC Heerenveen Hollanda 5–1 Belçika K. Lierse SK 4–1 1–0

Yarı finaller[değiştir | kaynağı değiştir]

1. takım   Toplam skor   2. takım   1. maç     2. maç  
FC Nantes Fransa 0–1 İtalya Perugia Calcio 0–1 0–0
SV Pasching Avusturya 5–1 Almanya SV Werder Bremen 4–0 1–1
1. FC Brno Çek Cumhuriyeti 1–3 İspanya Villarreal CF 1–1 0–2
Schalke 04 Almanya 2–1 Çek Cumhuriyeti FC Slovan Liberec 2–1 0–0
SC Heerenveen Hollanda 2–1 Slovenya FC Koper 2–0 0–1
HNK Cibalia Hırvatistan 1–8 Almanya VfL Wolfsburg 1–4 0–4

Finaller[değiştir | kaynağı değiştir]

1. takım   Toplam skor   2. takım   1. maç     2. maç  
SV Pasching Avusturya 0–2 Almanya Schalke 04 0–2 0–0
SC Heerenveen Hollanda 1–2 İspanya Villarreal CF 1–2 0–0
Perugia Calcio İtalya 3–0 Almanya VfL Wolfsburg 1–0 2–0

Ayrıca bakınız[değiştir | kaynağı değiştir]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]