2000 Dünya Artistik Patinaj Şampiyonası

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Atla: kullan, ara

Dünya Artistik Patinaj Şampiyonası Uluslararası Petenciler Birliği'nin (ISU) onayladığı, elit patencilerin Dünya ünvanı için yarıştığı yıllık şampiyonadır. Bu şampiyona ISU şampiyonasının en prestijlisi olarak kabul edilir. Patenciler, Tek Erkekler, Tek Bayanlar,Çiftler ve Buz Dansı'nda yarışırlar.

2000 yılı Dünya Şampiuyonası Fransa'nın Nice şehrinin Palais des Expositions Nice salonunda 23 Mart-2 Nisan tarihleri arasında yapıldı. Çok sayıdaki katılımdan dolayı Bayanlar ve Erkeklerin elemeleri A ve B gruplarına ayrildı.

Bu şampiyonanın esasen Avustralya'nın Brisbane kentine verilmesi istenmişti. Sonuçta, ISU şampiyonayı, Avustralya'nın organizasyonu başaramayacağı söylentileri üzerine Fransa'nın Nice kentine tahsis etti.

Sonuçlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Erkekler[değiştir | kaynağı değiştir]

Sıra İsim Ulus TFP EB EA SP FS
1 Alexei Yagudin  Rusya 2.0 1 1 1
2 Elvis Stojko  Kanada 5.4 1 5 2
3 Michael Weiss Amerika Birleşik Devletleri ABD 5.6 2 3 3
4 Evgeni Plushenko  Rusya 6.0 2 2 4
5 Li Chengjiang  Çin 12.0 3 8 6
6 Alexander Abt  Rusya 15.6 3 4 12
7 Stanick Jeannette  Fransa 16.0 5 10 8
8 Guo Zhengxin  Çin 16.0 4 9 9
9 Vincent Restencourt  Fransa 16.4 7 11 7
10 Takeshi Honda  Japonya 17.2 5 17 5
11 Timothy Goebel Amerika Birleşik Devletleri ABD 17.4 8 7 10
12 Anthony Liu  Avustralya 20.4 7 6 14
13 Vitali Danilchenko  Ukrayna 20.6 6 12 11
14 Stefan Lindemann  Almanya 22.4 4 13 13
15 Dmitri Dmitrenko  Ukrayna 27.2 8 15 15
16 Andrejs Vlascenko  Almanya 28.0 6 16 16
17 Roman Skorniakov  Özbekistan 31.8 10 18 17
18 Ivan Dinev  Bulgaristan 32.0 9 14 20
19 Ben Ferreira  Kanada 34.4 11 20 18
20 Michael Tyllesen  Danimarka 34.4 10 19 19
21 Markus Leminen  Finlandiya 40.0 12 22 22
22 Patrick Meier  İsviçre 40.2 9 21 24
23 Sergei Rylov  Azerbaycan 40.6 13 24 21
24 Konstantin Kostin  Letonya 41.6 12 23 23
Serbest patene ulaşamadılar
25 Vakhtang Murvanidze  Gürcistan 13 25
26 Szabolcs Vidrai  Macaristan 11 27
27 Yamato Tamura  Japonya 14 26
28 Cornel Gheorghe  Romanya 14 28
29 Matthew Davies  Birleşik Krallık 15 29
30 Yuri Litvinov  Kazakistan 15 30
Kısa programa ulaşamadılar
31 Kevin Van Der Perren  Belçika 16
31 Robert Grzegorczyk  Polonya 16
33 Lee Kyu-Hyun  Güney Kore 17
33 Robert Kazimir  Slovakya 17
35 Michael Shmerkin  İsrail 18
35 Patrick Schmit  Lüksemburg 18
37 Bradley Santer  Avustralya 19
37 Angelo Dolfini  İtalya 19
39 Ricky Cockerill  Yeni Zelanda 20
39 Jan Cejvan  Slovenya 20
41 Lukas Rakowski  Çek Cumhuriyeti 21
41 Clemens Jonas  Avusturya 21
43 Jordi Pedro  İspanya 22
43 Margus Hernits  Estonya 22
45 Filip Stiller  İsveç 23
45 Panagiotis Markouizos  Yunanistan 23
47 Ricardo Olavarrieta  Meksika 24

bayanlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Sıar İsim Ulus TFP EB EA SP FS
1 Michelle Kwan Amerika Birleşik Devletleri ABD 3.6 2 3 1
2 Irina Slutskaya  Rusya 3.6 1 2 2
3 Maria Butyrskaya  Rusya 4.0 1 1 3
4 Vanessa Gusmeroli  Fransa 9.2 7 4 4
5 Sarah Hughes Amerika Birleşik Devletleri ABD 9.2 3 5 5
6 Viktoria Volchkova  Rusya 13.4 4 8 7
7 Julia Sebestyen  Macaristan 14.4 3 7 9
8 Jennifer Robinson  Kanada 15.0 6 11 6
9 Angela Nikodinov Amerika Birleşik Devletleri ABD 16.6 5 6 11
10 Elena Liashenko  Ukrayna 17.6 4 10 10
11 Mikkeline Kierkgaard  Danimarka 17.8 2 15 8
12 Yoshie Onda  Japonya 22.4 8 12 12
13 Sabina Wojtala  Polonya 24.0 9 9 15
14 Diana Poth  Macaristan 25.2 11 13 13
15 Alisa Drei  Finlandiya 27.2 7 14 16
16 Anna Rechnio  Polonya 27.8 9 17 14
17 Zoya Douchine  Almanya 32.4 6 20 18
18 Tatiana Malinina  Özbekistan 32.4 5 19 19
19 Silvia Fontana  İtalya 33.6 10 21 17
20 Anna Lundstrum  İsveç 34.0 8 18 20
21 Galina Maniachenko  Ukrayna 34.2 9 16 21
22 Sun Siyin  Çin 40.4 13 22 22
23 Ivana Jakupcevic  Hırvatistan 42.8 12 25 23
24 Shirene Human  Güney Afrika 43.0 13 23 24
Serbest patene ulaşamadılar
25 Kaja Hanevold  Norveç 15 24
26 Roxana Luca  Romanya 12 26
27 Julia Lebedeva  Ermenistan 14 27
28 Anastasia Gimazetdinova  Özbekistan 11 29
29 Valeria Trifancova  Letonya 14 28
30 Marion Krijgsman  Hollanda 15 30
Kısa programa ulaşamadılar
31 Julia Vorobieva  Azerbaycan 16
31 Mojca Kopac  Slovenya 16
33 Olga Vassilieva  Estonya 17
33 Ellen Mareels  Belçika 17
35 Anna Wenzel  Avusturya 18
35 Lucia Starovicova  Slovakya 18
37 Tamsin Sear  Birleşik Krallık 19
37 Sarah-Yvonne Prytula  Avustralya 19
39 Nicole Skoda  İsviçre 20
39 Diane Chen Flag of Chinese Taipei for Olympic games.svg Tayvan 20
41 Liza Menagia  Yunanistan 21
41 Marta Andrade  İspanya 21
43 Rocio Salas Visuet  Meksika 22
43 Choi Young-Eun  Güney Kore 22
45 Helena Pajovic  Yugoslavya 23

Çiftler[değiştir | kaynağı değiştir]

Sıra İsim Ulus TFP SP FS
1 Maria Petrova / Alexei Tikhonov  Rusya 2.0 2 1
2 Shen Xue / Zhao Hongbo  Çin 2.5 1 2
3 Sarah Abitbol / Stephane Bernadis  Fransa 5.0 4 3
4 Jamie Sale / David Pelletier  Kanada 5.5 3 4
5 Dorota Zagorska / Mariusz Siudek  Polonya 8.5 7 5
6 Tatiana Totmianina / Maxim Marinin  Rusya 10.0 8 6
7 Kyoko Ina / John Zimmerman Amerika Birleşik Devletleri ABD 10.0 6 7
8 Peggy Schwarz / Mirko Muller  Almanya 11.5 5 9
9 Tiffany Scott / Phillip Dulebohn Amerika Birleşik Devletleri ABD 12.5 9 8
10 Kristy Sargeant / Kris Wirtz  Kanada 15.5 11 10
11 Mariana Kautz / Norman Jeschke  Almanya 18.0 12 12
12 Marina Khalturina / Valeri Artyuchov  Kazakistan 19.0 16 11
13 Katerina Berankova / Otto Dlabola  Çek Cumhuriyeti 19.5 13 13
14 Inga Rodionova / Andrei Krukov  Azerbaycan 21.0 14 14
15 Pang Qing / Tong Jian  Çin 22.5 15 15
16 Evgenia Filonenko / Alexander Chestnikh  Gürcistan 25.0 18 16
17 Viktoria Shklover / Valdis Mintals  Estonya 25.5 17 17
18 Olga Bestandigova / Josef Bestandig  Slovakya 27.5 19 18
19 Ekaterina Danko / Gennadi Emelienenko  Beyaz Rusya 29.0 20 19
Kısa programa ulaşamadılar
WD Julia Obertas / Dmitri Palamarchuk  Ukrayna 10
21 Catherine Huc / Vivien Rolland  Fransa 21
22 Tatjana Zaharjeva / Jurijs Salmanovs  Letonya 22

Buz dansı[değiştir | kaynağı değiştir]

Sıra İsim Ulus TFP CD1 CD2 OD FD
1 Marina Anissina / Gwendal Peizerat  Fransa 2.6 1 1 2 1
2 Barbara Fusar-Poli / Maurizio Margaglio  İtalya 3.4 2 2 1 2
3 Margarita Drobiazko / Povilas Vanagas  Litvanya 7.0 4 4 4 3
4 Irina Lobacheva / Ilia Averbukh  Rusya 7.0 3 3 3 4
5 Galit Chait / Sergei Sakhnovski  İsrail 10.4 6 6 5 5
6 Kati Winkler / Rene Lohse  Almanya 11.6 5 5 6 6
7 Elena Grushina / Ruslan Goncharov  Ukrayna 14.0 7 7 7 7
8 Naomi Lang / Peter Tchernyshev Amerika Birleşik Devletleri ABD 16.8 8 9 9 8
9 Sylwia Nowak / Sebastian Kolasinski  Polonya 18.4 9 8 10 9
10 Marie-France Dubreuil / Patrice Lauzon  Kanada 20.8 10 11 11 10
11 Isabelle Delobel / Olivier Schoenfelder  Fransa 23.0 12 12 12 11
12 Jamie Silverstein / Justin Pekarek Amerika Birleşik Devletleri ABD 25.4 14 14 13 12
13 Anna Semenovich / Roman Kostomarov  Rusya 26.6 13 13 14 13
14 Eliane Hugentobler / Daniel Hugentobler  İsviçre 29.2 15 16 15 14
15 Megan Wing / Aaron Lowe  Kanada 31.0 17 15 16 15
16 Natalia Romaniuta / Danil Barantsev  Rusya 33.8 18 17 18 16
17 Alexandra Kauc / Filip Bernadowski  Polonya 37.0 19 19 19 18
18 Nakako Tsuzuki / Rinat Farkhoutdinov  Japonya 37.2 21 20 20 17
19 Stephanie Rauer / Thomas Rauer  Almanya 39.8 20 21 21 19
20 Zita Gebora / Andras Visontai  Macaristan 43.0 25 24 22 20
21 Julie Keeble / Lukasz Zalewski  Birleşik Krallık 44.2 24 23 23 21
22 Zhang Weina / Cao Xianming  Çin 45.4 23 22 24 22
WD Albena Denkova / Maxim Staviski  Bulgaristan 11 10 8
WD Federica Faiella / Luciano Milo  İtalya 16 18 17
Serbest dansa ulaşamadılar
25 Angelika F܈Ring / Bruno Ellinger  Avusturya 22 25 26
26 Katarina Kovalova / David Szurman  Çek Cumhuriyeti 26 26 25
27 Alissa De Carbonnel / Alexander Malkov  Beyaz Rusya 28 28 27
28 Zuzana Durkovska / Marian Mesaros  Slovakya 27 27 28
29 Anna Mosenkova / Sergei Sychov  Estonya 30 30 29
30 Tiffany Hyden / Vazgen Azrojan  Ermenistan 29 29 30
Orijinal dansa ulaşamayanlar
31 Ana Galitch / Andrei Griazev  Bosna-Hersek 31 31
32 Portia Duval-Rigby / Francis Rigby  Avustralya 32 32

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

Navigasyon[değiştir | kaynağı değiştir]