1999 Dünya Yıldızlar Atletizm Şampiyonası

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
1999 Dünya Yıldızlar Atletizm Şampiyonası
Ev sahibi şehir Bydgoszcz, Polonya
Tarih 16-18 Temmuz 1999
Ev sahibi stad Zdzisław Krzyszkowiak Stadyumu, Bydgoszcz
Stadion Zawiszy Bydgoszcz widok ogolny.jpg
Düzey 17 yaş altı
Etkinlik 38

1999 Dünya Yıldızlar Atletizm Şampiyonası, IAAF Dünya Yıldızlar Atletizm Şampiyonası'nın 1999 yılında düzenlenen organizasyonu. 16-18 Temmuz tarihleri arasında Bydgoszcz, Polonya'da Zdzisław Krzyszkowiak Stadyumu'da düzenlenmiştir.

Sonuçlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Disiplin Altın Gümüş Bronz
100 m Mark Lewis-Francis
 Büyük Britanya
10.40 Bryan Sears
 Amerika
10.42 Omar Brown
 Jamaika
10.43
200 m Timothy Benjamin
 Büyük Britanya
20.72 Omar Brown
 Jamaika
21.09 Bryan Sears
 Amerika
21.16
400 m William Mandla Nkosi
 Güney Afrika
46.94 Glaudel Garzón
 Küba
47.00 Mark van Soest
 Güney Afrika
47.19
800 m Nicholas Wachira
 Kenya
1:50.70 Berhanu Alemu
 Etiyopya
1:50.79 Mohammad M. Al Azemi
 Kuveyt
1:51.24
1500 m Cornelius Chirchir
 Kenya
3:44.02 Michael Too
 Kenya
3:44.70 Osman Yusif
 Suudi Arabistan
3:45.53
3000 m Pius Muli
 Kenya
8:08.16 Kenenisa Bekele
 Etiyopya
8:09.89 Anouar Assila
 Fas
8:13.54
2000 m m hendekli Stephen Cherono
 Kenya
5:31.89 Luleseged Wale
 Etiyopya
5:32.61 Philip Simbolei
 Kenya
5:41.77
110 metre engelli
91.4 cm
Ladji Doucouré
 Fransa
13.26 Nassim Brahimi
 Katar
13.36 Paul Whitty
 Kanada
13.59
400 metre engelli
84.0 cm
Marthinus Kritzinger
 Güney Afrika
49.86 Sergio Hierrezuelo
 Küba
49.95 Vincent Mumo Kiilu
 Kenya
51.50
10.000 m Yevgeniy Demkov
 Rusya
42:26.07 Aleksandr Strokov
 Rusya
42:36.52 Takayuki Tanii
 Japonya
42:40.86
4 x 100 m bayrak  Jamaika
Winston Smith
Michael Frater
Davaon Spence
Omar Brown
40.03  Japonya
Yosuke Tahara
Kazuya Kitamura
Yoshitaka Kaneko
Yusuke Omae
40.14  Almanya
Johannes Fischer
Christoph Lehner
Norman Grittke
Andre Streese
41.13
İsveç bayrak  Amerika
Jonathan Lott
Bryan Sears
Travon Walton
Ivory McCann
1:51.29  Güney Afrika
William Mandla Nkosi
Warren October
Marthinus Kritzinger
Mark van Soest
1:52.49  Japonya
Toshio Imura
Takeshi Yoneda
Masakatsu Tanaka
Tsutomu Takahashi
1:54.10

Bayanlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Disiplin Altın Gümüş Bronz
100 m Veronica Campbell
 Jamaika
11.49 Lisa Sharpe
 Jamaika
11.52 Adriana Lamalle
 Fransa
11.66
200 m LaShauntea Moore
 Amerika
23.38 Melaine Walker
 Jamaika
23.72 Ana López
 Küba
23.97
400 m Monique Henderson
 Amerika
52.28 Helen Okpanachi
 Nijerya
52.38 Norma González
 Kolombiya
52.39
800 m Georgina Clarke
 Avustralya
2:05.90 Tetyana Petlyuk
 Ukrayna
2:06.97 Mihaela Olaru
 Romanya
2:08.20
1500 m Zanelle Grobler
 Güney Afrika
4:23.06 Chibiwott Kibet
 Kenya
4:24.43 Elaine Du Plessis
 Güney Afrika
4:24.59
3000 m Alice Timbilil
 Kenya
9:01.99 Meseret Defar
 Etiyopya
9:02.08 Vivian Cheruiyot
 Kenya
9:04.42
100 m engelli
(76.2 cm)
Adrianna Lamalle
 Fransa
13.08 Maren Freisen
 Almanya
13.42 Anay Tejeda
 Küba
13.45
400 m engelli Jana Pittman
 Avustralya
57.87 Ya Wu Jie
 Çin
58.32 Patricia Hall
 Jamaika
58.67
5000 m yürüme Tatiana Kozlova
 Rusya
22:31.93 Maryna Tsikhanava
 Beyaz Rusya
22:37.54 Ekaterina Dergounova
 Rusya
22:54.59
4 x 100 m bayrak  Jamaika
Nadine Palmer
Melaine Walker
Veronica Campbell
Lisa Sharpe
44.30  Amerika
Ginnie Powell
Ashley Mitchell
Raasin McIntosh
Stephanie Durst
45.40  Polonya
Dorota Wojtczak
Dorota Dydo
Małgorzata Flejszar
Anita Hennig
45.49
Karışık bayrak  Amerika
Stephanie Durst
LaShauntea Moore
Christy Fairley
Monique Henderson
2:07.71  Polonya
Małgorzata Flejszar
Dorota Wojtczak
Hanna Wardowska
Magdalena Uzarska
2:09.19  Ukrayna
Ganna Bordyugova
Viktoriya Lofitska
Maryna Maydanova
Tetyana Petlyuk
2:11.13
Yüksek atlama Anna Çiçerova
 Rusya
1.89 Renáta Medgyesová
 Slovakya
1.83 Gaelle Niare
 Fransa
1.79
Sırıkla atlama Yelena İsinbayeva
 Rusya
4.10 Floe Kuhnert
 Almanya
4.05 Vanessa Boslak
 Fransa
4.00
Uzun atlama Zhou Yangxia
 Çin
6.29 Jenniina Halkoaho
 Finlandiya
6.24 Alina Militaru
 Romanya
6.22
Üç adım atlama Mabel Gay
 Küba
13.82 Anastasiya Ilyina
 Rusya
13.59 Yusmay Bicet
 Küba
13.58
Gülle atma Hong Mei
 Çin
15.57 Natallia Kharaneka
 Beyaz Rusya
15.57 Chiara Rosa
 İtalya
14.64
Disk atma Hong Mei
 Çin
52.18 Julia Bremser
 Almanya
51.83 Deborah Lovely
 Avustralya
49.14
Çekiç atma Kamila Skolimowska
 Polonya
63.94 Yunaska Roger Graffor
 Küba
57.56 Ivana Brkljacic
 Hırvatistan
55.69
Cirit atma Olivia Norris
 Almanya
52.03 Xénia Frajka
 Macaristan
49.76 Halina Kakhava
 Beyaz Rusya
49.62

Madalya tablosu[değiştir | kaynağı değiştir]

Ladji Doucouré. 110 m engelli yarışında Fransız altın madalyası.
Kamila Skolimowska. Çekiç atma'da Polonya altın madalyası.
Madalya sayısı
# Ülke Altın Gümüş Bronz Toplam
1  Kenya 6 4 4 14
2  Rusya 4 3 3 10
3  Çin 4 3 0 7
4  Amerika 4 2 1 7
5  Güney Afrika 4 1 3 8
6  Fransa 4 0 3 7
7  Jamaika 3 3 2 8
8  Avustralya 2 0 1 3
9  Birleşik Krallık 2 0 0 2
10  Küba 1 5 3 9
11  Almanya 1 3 2 6
12  Finlandiya 1 2 1 4
13  Polonya 1 1 1 3
 Katar 1 1 1 3
15  Macaristan 1 1 0 2
16 Chinese Taipei Olimpiyat Bayrağı Chinese Taipei 1 0 0 2
17  Etiyopya 0 4 0 4
18  Ukrayna 0 3 2 5
19  Beyaz Rusya 0 2 2 4
20  Japonya 0 1 2 3
21  Nijerya 0 1 0 1
 Slovakya 0 1 0 1
23  Romanya 0 0 2 2
24  Kanada 0 0 1 1
 Kolombiya 0 0 1 1
 Hırvatistan 0 0 1 1
 İtalya 0 0 1 1
 Kuveyt 0 0 1 1
 Fas 0 0 1 1
 Suudi Arabistan 0 0 1 1

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]