1998-99 Türkiye Bayanlar Voleybol Ligi

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Türkiye Deplasmanlı Bayanlar Voleybol Ligi 1998-99 sezonu, Sultanlar Ligi'nin 15. sezonudur. Beş şehirden (İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli ve Bursa) 16 takımın katıldığı lig, deplasmanlı normal lig + play-off usulüne göre oynandı. Play-Off finalinde Güneş Sigorta'yı 4-1 mağlup eden Eczacıbaşı ligin şampiyonu olurken, fikstür çekildikten sonra ligden çekilen Ortaköyspor ve Yurtkurspor takımları ligden düşmüştür.

Lige Katılan Takımlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Statü[değiştir | kaynağı değiştir]

Ligin ilk etabı sezona katılan 14 takım arasında çift devreli lig olarak oynanmıştır. Lig sezonu sonunda ligin ilk 4 sırasında yer alan takımlar doğrudan play-off finallerine kalırken, 5. ve 12. sıra arasında yer alan takımlar ise play-off ön elemesi oynamışlardır.

Ligin fikstür çekiminden sonra ligden çekildiklerini açıklayan Divarese Ortaköyspor ve Yurtkur takımları ligden düşerken, 13. ve 14. sırada yer alan 2 takım ise ligde kalabilmek için play-out oynamak zorunda kalmıştır.

Play-off ön eleme turunda takımlar 5.-12., 6.-11., 7.-10. ve 8.-9. eşleşmesi prensibince eşleştirilmiş normal sezonda rakibini her iki maçta da yenen takımlar play-off serilerine 1-0 üstün başlarken, karşılıklı birer galibiyeti olan takımlar ise seriye 1-1 olarak başlamışlardır. Seride 3 galibiyete ulaşan takım play-off çeyrek finallerine kalmıştır. İlk karşılaşmalar sıralama da rakibinin üzerinde yer alan takımların sahasında yapılmış, ikinci maçlar ise sıralama da daha aşağıda yer alan takımın sahasında yapılmıştır. Üçüncü karşılaşmaya ihtiyaç duyulması halinde ise karşılaşma yine sıralama da üstte yer alan takımın sahasında oynanmıştır.

Play-off çeyrek finallerinde eşleşmeler 1.-8., 2.-7., 3.-6. ve 4.-5. prensibince eşleştirilmiş normal sezonda rakibini her iki maçta da yenen takımlar play-off serilerine 1-0 üstün başlarken, karşılıklı birer galibiyeti olan takımlar ise seriye 1-1 olarak başlamışlardır. Seride 3 galibiyete ulaşan takım play-off yarı finaline kalmıştır. İlk karşılaşmalar sıralama da rakibinin üzerinde yer alan takımların sahasında yapılmış, ikinci maçlar ise sıralama da daha aşağıda yer alan takımın sahasında yapılmıştır. Üçüncü karşılaşmaya ihtiyaç duyulması halinde ise karşılaşma yine sıralama da üstte yer alan takımın sahasında oynanmıştır.

Play-off yarı finalinde eşleşmeler 1.-4., 2.-3. prensibince eşleştirilmiş normal sezonda rakibini her iki maçta da yenen takımlar play-off serilerine 1-0 üstün başlarken, karşılıklı birer galibiyeti olan takımlar ise seriye 1-1 olarak başlamışlardır. Seride 3 galibiyete ulaşan takım play-off finaline kalmıştır. İlk karşılaşmalar sıralama da rakibinin üzerinde yer alan takımların sahasında yapılmış, ikinci maçlar ise sıralama da daha aşağıda yer alan takımın sahasında yapılmıştır. Üçüncü karşılaşmaya ihtiyaç duyulması halinde ise karşılaşma yine sıralama da üstte yer alan takımın sahasında oynanmıştır.

Play-off final karşılaşmaları bir takımın 4 galibiyeti üzerinden oynanmış, normal sezonda rakibini her iki maçta da yenen takımlar play-off serilerine 1-0 üstün başlarken, karşılıklı birer galibiyeti olan takımlar ise seriye 1-1 olarak başlamışlardır. Seride 4 galibiyete ulaşan takım lig şampiyonu olmuştur. Birinci ve üçüncü karşılaşmalar sıralama da rakibinin üzerinde yer alan takımların sahasında yapılmış, ikinci ve dördüncü maçlar ise sıralama da daha aşağıda yer alan takımın sahasında yapılmıştır. Beşinci karşılaşmaya ihtiyaç duyulması halinde ise karşılaşma yine sıralama da üstte yer alan takımın sahasında oynanmıştır.

Karşılaşmalarda maçları kazanan takıma 2, mağlup olan takımlara ise 1 puan verilmiştir.

Normal Sezon Maç Sonuçları[değiştir | kaynağı değiştir]

Takımlar ECZ GÜN VAK BEŞ KOC ENK GAL EML BUR GÖZ YEŞ KAR NUM DEM ORT YUR
Eczacıbaşı Bola de volei de quadra.svg 0:3 3:0 3:1 3:0 3:0 3:0 3:0 3:0 3:0 3:0 3:0 3:0 3:0 -:- -:-
Güneş Sigorta 1:3 Bola de volei de quadra.svg 3:1 3:1 3:0 3:1 3:0 3:1 3:0 3:0 3:0 3:0 3:0 3:0 -:- -:-
Vakıfbank 2:3 3:1 Bola de volei de quadra.svg 1:3 2:3 3:2 3:0 3:0 3:0 3:0 3:0 3:0 3:0 3:0 -:- -:-
Beşiktaş 0:3 2:3 3:1 Bola de volei de quadra.svg 3:1 1:3 3:2 3:0 3:0 3:2 3:0 3:0 3:1 3:0 -:- -:-
Kocaelispor 0:3 0:3 1:3 3:2 Bola de volei de quadra.svg 3:1 3:1 3:0 3:0 3:1 3:0 3:0 3:0 3:0 -:- -:-
Enka 0:3 0:3 3:0 0:3 3:2 Bola de volei de quadra.svg 1:3 3:1 2:3 3:1 3:0 3:0 3:1 3:0 -:- -:-
Galatasaray 0:3 0:3 1:3 0:3 2:3 1:3 Bola de volei de quadra.svg 3:1 3:0 3:0 3:1 3:0 3:0 3:0 -:- -:-
Emlakbank 0:3 0:3 0:3 3:2 0:3 3:1 3:2 Bola de volei de quadra.svg 0:3 3:2 3:0 3:0 3:0 3:0 -:- -:-
Bursaspor 0:3 0:3 0:3 1:3 0:3 3:2 0:3 3:0 Bola de volei de quadra.svg 1:3 1:3 3:0 3:0 3:0 -:- -:-
Göztepe 0:3 0:3 0:3 2:3 2:3 1:3 1:3 1:3 0:3 Bola de volei de quadra.svg 3:1 3:0 3:1 3:0 -:- -:-
Yeşilyurt 0:3 0:3 0:3 3:2 3:2 1:3 0:3 2:3 3:2 2:3 Bola de volei de quadra.svg 3:0 3:0 3:0 -:- -:-
Karşıyaka 0:3 0:3 1:3 0:3 0:3 0:3 1:3 0:3 3:0 0:3 3:0 Bola de volei de quadra.svg 3:0 3:1 -:- -:-
İnterfarma Numune 0:3 2:3 0:3 0:3 0:3 1:3 2:3 0:3 1:3 1:3 2:3 3:1 Bola de volei de quadra.svg 3:0 -:- -:-
Ankara Demirspor 0:3 0:3 0:3 0:3 0:3 0:3 0:3 2:3 0:3 0:3 0:3 3:1 0:3 Bola de volei de quadra.svg -:- -:-
Ortaköyspor -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- Bola de volei de quadra.svg -:-
Yurtkurspor -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- -:- Bola de volei de quadra.svg


1. Hafta
03-10 Göztepe - Bursaspor 0-3 Atatürk Spor Salonu
03-10 Enka - Beşiktaş 0-3 Burhan Felek Spor Salonu
03-10 İnterfarma Numune - Vakıfbank 0-3 Selim Sırrı Tarcan Spor Salonu
03-10 Kocaelispor - Ankara Demirspor 3-0 Atatürk Spor Salonu
03-10 Karşıyaka - Emlakbank 0-3 Atatürk Spor Salonu
03-10 Yeşilyurt - Galatasaray 0-3 Yeşilyurt Spor Salonu
2. Hafta
10-10 Galatasaray - Emlakbank 3-1 Burhan Felek Spor Salonu
10-10 Eczacıbaşı - İnterfarma Numune 3-0 Burhan Felek Spor Salonu
10-10 Bursaspor - Yeşilyurt 1-3 Atatürk Spor Salonu
11-10 Beşiktaş - Göztepe 3-2 Burhan Felek Spor Salonu
11-10 Güneş Sigorta - Enka 3-1 Burhan Felek Spor Salonu
11-10 Vakıfbank - Karşıyaka 3-0 Selim Sırrı Tarcan Spor Salonu
3. Hafta
17-10 Galatasaray - Vakıfbank 1-3 Burhan Felek Spor Salonu
17-10 Yeşilyurt - Beşiktaş 3-2 Yeşilyurt Spor Salonu
17-10 İnterfarma Numune - Ankara Demirspor 3-0 Selim Sırrı Tarcan Spor Salonu
18-10 Göztepe - Güneş Sigorta 0-3 Atatürk Spor Salonu
18-10 Emlakbank - Bursaspor 0-3 Selim Sırrı Tarcan Spor Salonu
18-10 Karşıyaka - Eczacıbaşı 0-3 Atatürk Spor Salonu
4. Hafta
24-10 Güneş Sigorta - Yeşilyurt 3-0 Burhan Felek Spor Salonu
24-10 Enka - Göztepe 3-1 Burhan Felek Spor Salonu
24-10 Kocaelispor - İnterfarma Numune 3-0 Atatürk Spor Salonu
25-10 Eczacıbaşı - Galatasaray 3-0 Burhan Felek Spor Salonu
25-10 Beşiktaş - Emlakbank 3-0 Burhan Felek Spor Salonu
25-10 Ankara Demirspor - Karşıyaka 3-1 Selim Sırrı Tarcan Spor Salonu
25-10 Bursaspor - Vakıfbank 0-3 Atatürk Spor Salonu
5. Hafta
30-10 Emlakbank - Güneş Sigorta 0-3 Selim Sırrı Tarcan Spor Salonu
31-10 Karşıyaka - Kocaelispor 0-3 Atatürk Spor Salonu
31-10 Yeşilyurt - Enka 1-3 Yeşilyurt Spor Salonu
01-11 Bursaspor - Eczacıbaşı 0-3 Atatürk Spor Salonu
01-11 Vakıfbank - Beşiktaş 1-3 Selim Sırrı Tarcan Spor Salonu
17-01 Göztepe - Galatasaray 1-3 Atatürk Spor Salonu
6. Hafta
07-11 Enka - Emlakbank 3-1 Burhan Felek Spor Salonu
08-11 Beşiktaş - Eczacıbaşı 0-3 Burhan Felek Spor Salonu
08-11 Ankara Demirspor - Bursaspor 0-3 Selim Sırrı Tarcan Spor Salonu
08-11 Göztepe - Yeşilyurt 3-1 Atatürk Spor Salonu
09-12 Kocaelispor - Galatasaray 3-1 Atatürk Spor Salonu
12-12 Güneş Sigorta - Vakıfbank 3-1 Burhan Felek Spor Salonu
7. Hafta
14-11 Emlakbank - Göztepe 3-2 Atatürk Spor Salonu
14-11 Beşiktaş - Ankara Demirspor 3-0 Burhan Felek Spor Salonu
15-11 Bursaspor - Kocaelispor 0-3 Atatürk Spor Salonu
15-11 Karşıyaka - İnterfarma Numune 3-0 Balçova Spor Salonu
15-11 Vakıfbank - Enka 3-2 Atatürk Spor Salonu
28-12 Eczacıbaşı - Güneş Sigorta 0-3 Burhan Felek Spor Salonu
8. Hafta
21-11 Güneş Sigorta - Ankara Demirspor 3-0 Burhan Felek Spor Salonu
21-11 Enka - Eczacıbaşı 0-3 Burhan Felek Spor Salonu
21-11 Kocaelispor - Beşiktaş 3-2 Atatürk Spor Salonu
22-11 Yeşilyurt - Emlakbank 2-3 Yeşilyurt Spor Salonu
22-11 İnterfarma Numune - Galatasaray 2-3 Selim Sırrı Tarcan Spor Salonu
22-11 Göztepe - Vakıfbank 0-3 Atatürk Spor Salonu
9. Hafta
28-11 Güneş Sigorta - Kocaelispor 3-0 Burhan Felek Spor Salonu
29-11 Eczacıbaşı - Göztepe 3-0 Burhan Felek Spor Salonu
29-11 Vakıfbank - Yeşilyurt 3-0 Selim Sırrı Tarcan Spor Salonu
29-11 Bursaspor - İnterfarma Numune 3-0 Atatürk Spor Salonu
29-11 Ankara Demirspor - Enka 0-3 Selim Sırrı Tarcan Spor Salonu
02-12 Galataaray - Karşıyaka 3-0 Burhan Felek Spor Salonu
10. Hafta
04-12 Emlakbank - Vakıfbank 0-3 Selim Sırrı Tarcan Spor Salonu
05-12 Enka - Kocaelispor 3-2 Burhan Felek Spor Salonu
05-12 İnterfarma Numune - Beşiktaş 0-3 Selim Sırrı Tarcan Spor Salonu
05-12 Göztepe - Ankara Demirspor 3-0 Atatürk Spor Salonu
05-12 Karşıyaka - Bursaspor 3-0 Atatürk Spor Salonu
06-12 Yeşilyurt - Eczacıbaşı 0-3 Yeşilyurt Spor Salonu
11. Hafta
12-12 Beşiktaş - Karşıyaka 3-0 Burhan Felek Spor Salonu
12-12 Eczacıbaşı - Emlakbank 3-0 Burhan Felek Spor Salonu
12-12 Ankara Demirspor - Yeşilyurt 0-3 Selim Sırrı Tarcan Spor Salonu
12-12 Bursaspor - Galatasaray 0-3 Atatürk Spor Salonu
12-12 Kocaelispor - Göztepe 3-1 Atatürk Spor Salonu
13-12 Güneş Sigorta - İnterfarma Numune 3-0 Burhan Felek Spor Salonu
12. Hafta
18-12 Galatasaray - Beşiktaş 0-3 Burhan Felek Spor Salonu
19-12 Emlakbank - Ankara Demirspor 3-0 Selim Sırrı Tarcan Spor Salonu
19-12 Vakıfbank - Eczacıbaşı 2-3 Selim Sırrı Tarcan Spor Salonu
19-12 Karşıyaka - Güneş Sigorta 0-3 Atatürk Spor Salonu
20-12 Yeşilyurt - Kocaelispor 3-2 Yeşilyurt Spor Salonu
20-12 İnterfarma Numune - Enka 1-3 Selim Sırrı Tarcan Spor Salonu
13. Hafta
16-12 Ankara Demirspor - Vakıfbank 0-3 Selim Sırrı Tarcan Spor Salonu
25-12 Beşiktaş - Bursaspor 3-0 Burhan Felek Spor Salonu
26-12 Güneş Sigorta - Galatasaray 3-0 Burhan Felek Spor Salonu
26-12 Kocaelispor - Emlakbank 3-0 Atatürk Spor Salonu
26-12 Göztepe - İnterfarma Numune 3-1 Atatürk Spor Salonu
27-12 Enka - Karşıyaka 3-0 Burhan Felek Spor Salonu
14. Hafta
09-01 Galatasaray - Enka 1-3 Burhan Felek Spor Salonu
09-01 Vakıfbank - Kocaelispor 2-3 Selim Sırrı Tarcan Spor Salonu
10-01 Eczacıbaşı - Ankara Demirspor 3-0 Burhan Felek Spor Salonu
10-01 Bursaspor - Güneş Sigorta 0-3 Atatürk Spor Salonu
16-01 İnterfarma Numune - Emlakbank 0-3 Selim Sırrı Tarcan Spor Salonu
16-01 Yeşilyurt - Karşıyaka 3-0 Yeşilyurt Spor Salonu
15. Hafta
31-10 Galatasaray - Ankara Demirspor 3-0 Burhan Felek Spor Salonu
13-01 Karşıyaka - Göztepe 0-3 Atatürk Spor Salonu
16-01 Güneş Sigorta - Beşiktaş 3-1 Burhan Felek Spor Salonu
16-01 Enka - Bursaspor 2-3 Burhan Felek Spor Salonu
16-01 Kocaelispor - Eczacıbaşı 0-3 Atatürk Spor Salonu
22-01 Yeşilyurt - İnterfarma Numune 3-0 Yeşilyurt Spor Salonu
16. Hafta
30-01 Galatasaray - Yeşilyurt 3-1 Burhan Felek Spor Salonu
30-01 Emlakbank - Karşıyaka 3-0 Selim Sırrı Tarcan Spor Salonu
31-01 Beşiktaş - Enka 1-3 Burhan Felek Spor Salonu
31-01 Vakıfbank - İnterfarma Numune 3-0 Selim Sırrı Tarcan Spor Salonu
31-01 Bursaspor - Göztepe 1-3 Atatürk Spor Salonu
18-02 Ankara Demirspor - Kocaelispor 0-3 Selim Sırrı Tarcan Spor Salonu
17. Hafta
06-02 Enka - Güneş Sigorta 0-3 Burhan Felek Spor Salonu
06-02 Emlakbank - Galatasaray 3-2 Selim Sırrı Tarcan Spor Salonu
06-02 Yeşilyurt - Bursaspor 3-2 Yeşilyurt Spor Salonu
07-02 İnterfarma Numune - Eczacıbaşı 0-3 Selim Sırrı Tarcan Spor Salonu
07-02 Karşıyaka - Vakıfbank 1-3 Atatürk Spor Salonu
07-02 Göztepe - Beşiktaş 2-3 Atatürk Spor Salonu
18. Hafta
12-02 Beşiktaş - Yeşilyurt 3-0 Burhan Felek Spor Salonu
13-02 Güneş Sigorta - Göztepe 3-0 Burhan Felek Spor Salonu
13-02 Vakıfbank - Galatasaray 3-0 Selim Sırrı Tarcan Spor Salonu
13-02 Ankara Demirspor - İnterfarma Numune 0-3 Selim Sırrı Tarcan Spor Salonu
14-02 Bursaspor - Emlakbank 3-0 Atatürk Spor Salonu
14-02 Eczacıbaşı - Karşıyaka 3-0 Burhan Felek Spor Salonu
19. Hafta
20-02 Galatasaray - Eczacıbaşı 0-3 Burhan Felek Spor Salonu
20-02 Emlakbank - Beşiktaş 3-2 Selim Sırrı Tarcan Spor Salonu
21-02 Vakıfbank - Bursaspor 3-0 Selim Sırrı Tarcan Spor Salonu
21-02 Göztepe - Enka 1-3 Atatürk Spor Salonu
21-02 İnterfarma Numune - Kocaelispor 0-3 Selim Sırrı Tarcan Spor Salonu
21-02 Karşıyaka - Ankara Demirspor 3-1 Atatürk Spor Salonu
21-02 Yeşilyurt - Güneş Sigorta 0-3 Yeşilyurt Spor Salonu
20. Hafta
27-02 Enka - Yeşilyurt 3-0 Burhan Felek Spor Salonu
27-02 Kocaelispor - Karşıyaka 3-0 Atatürk Spor Salonu
28-02 Güneş Sigorta - Emlakbank 3-1 Burhan Felek Spor Salonu
28-02 Beşiktaş - Vakıfbank 3-1 Burhan Felek Spor Salonu
28-02 Eczacıbaşı - Bursaspor 3-0 Burhan Felek Spor Salonu
29-04 Galatasaray - Göztepe 3-0 Burhan Felek Spor Salonu
21. Hafta
06-03 Eczacıbaşı - Beşiktaş 3-1 Burhan Felek Spor Salonu
06-03 Galatasaray - Kocaelispor 2-3 Burhan Felek Spor Salonu
06-03 Yeşilyurt - Göztepe 2-3 Yeşilyurt Spor Salonu
07-03 Vakıfbank - Güneş Sigorta 3-1 Selim Sırrı Tarcan Spor Salonu
07-03 Bursaspor - Ankara Demirspor 3-0 Atatürk Spor Salonu
08-03 Emlakbank - Enka 3-1 Selim Sırrı Tarcan Spor Salonu
22. Hafta
13-03 Kocaelispor - Bursaspor 3-0 Atatürk Spor Salonu
14-03 Göztepe - Emlakbank 1-3 Atatürk Spor Salonu
14-03 Ankara Demirspor - Beşiktaş 0-3 Selim Sırrı Tarcan Spor Salonu
14-03 İnterfarma Numune - Karşıyaka 3-1 Selim Sırrı Tarcan Spor Salonu
01-05 Enka - Vakıfbank 3-0 Burhan Felek Spor Salonu
01-05 Güneş Sigorta - Eczacıbaşı 1-3 Burhan Felek Spor Salonu
23. Hafta
20-03 Galatasaray - İnterfarma Numune 3-0 Burhan Felek Spor Salonu
20-03 Eczacıbaşı - Enka 3-0 Burhan Felek Spor Salonu
20-03 Beşiktaş - Kocaelispor 3-1 Burhan Felek Spor Salonu
20-03 Vakıfbank - Göztepe 3-0 Selim Sırrı Tarcan Spor Salonu
20-03 Emlakbank - Yeşilyurt 3-0 Selim Sırrı Tarcan Spor Salonu
20-03 Ankara Demirspor - Güneş Sigorta 0-3 Selim Sırrı Tarcan Spor Salonu
24. Hafta
24-03 Enka - Ankara Demirspor 3-0 Burhan Felek Spor Salonu
24-03 İnterfarma Numune - Bursaspor 1-3 Selim Sırrı Tarcan Spor Salonu
24-03 Yeşilyurt - Vakıfbank 0-3 Yeşilyurt Spor Salonu
24-03 Karşıyaka - Galatasaray 1-3 Atatürk Spor Salonu
24-03 Göztepe - Eczacıbaşı 0-3 Atatürk Spor Salonu
27-03 Kocaelispor - Güneş Sigorta 0-3 Atatürk Spor Salonu
25. Hafta
02-04 Beşiktaş - İnterfarma Numune 3-1 Burhan Felek Spor Salonu
03-04 Kocaelispor - Enka 3-1 Atatürk Spor Salonu
03-04 Eczacıbaşı - Yeşilyurt 3-0 Burhan Felek Spor Salonu
04-04 Ankara Demirspor - Göztepe 0-3 Selim Sırrı Tarcan Spor Salonu
04-04 Vakıfbank - Emlakbank 3-0 Selim Sırrı Tarcan Spor Salonu
04-04 Bursaspor - Karşıyaka 3-0 Atatürk Spor Salonu
26. Hafta
07-04 Karşıyaka - Beşiktaş 0-3 Atatürk Spor Salonu
07-04 İnterfarma Numune - Güneş Sigorta 2-3 Selim Sırrı Tarcan Spor Salonu
07-04 Göztepe - Kocaelispor 2-3 Atatürk Spor Salonu
07-04 Galatasaray - Bursaspor 3-0 Burhan Felek Spor Salonu
07-04 Emlakbank - Eczacıbaşı 0-3 Selim Sırrı Tarcan Spor Salonu
07-04 Yeşilyurt - Ankara Demirspor 3-0 Yeşilyurt Spor Salonu
27. Hafta
10-04 Eczacıbaşı - Vakıfbank 3-0 Burhan Felek Spor Salonu
10-04 Kocaelispor - Yeşilyurt 3-0 Atatürk Spor Salonu
10-04 Ankara Demirspor - Emlakbank 2-3 Selim Sırrı Tarcan Spor Salonu
11-04 Beşiktaş - Galatasaray 3-2 Burhan Felek Spor Salonu
11-04 Enka - İnterfarma Numune 3-1 Burhan Felek Spor Salonu
11-04 Güneş Sigorta - Karşıyaka 3-0 Burhan Felek Spor Salonu
28. Hafta
16-04 Vakıfbank - Ankara Demirspor 3-0 Selim Sırrı Tarcan Spor Salonu
17-04 Galatasaray - Güneş Sigorta 0-3 Burhan Felek Spor Salonu
17-04 Emlakbank - Kocaelispor 0-3 Selim Sırrı Tarcan Spor Salonu
17-04 Bursaspor - Beşiktaş 1-3 Atatürk Spor Salonu
17-04 Karşıyaka - Enka 0-3 Atatürk Spor Salonu
17-04 İnterfarma Numune - Göztepe 1-3 Selim Sırrı Tarcan Spor Salonu
29. Hafta
24-04 Güneş Sigorta - Bursaspor 3-0 Burhan Felek Spor Salonu
24-04 Enka - Galatasaray 1-3 Burhan Felek Spor Salonu
24-04 Ankara Demirspor - Eczacıbaşı 0-3 Selim Sırrı Tarcan Spor Salonu
24-04 Kocaelispor - Vakıfbank 1-3 Atatürk Spor Salonu
03-05 Emlakbank - İnterfarma Numune 3-0 Selim Sırrı Tarcan Spor Salonu
03-05 Karşıyaka - Yeşilyurt 3-0 Atatürk Spor Salonu
30. Hafta
27-02 Ankara Demirspor - Galatasaray 0-3 Selim Sırrı Tarcan Spor Salonu
30-04 Eczacıbaşı - Kocaelispor 3-0 Burhan Felek Spor Salonu
30-04 Bursaspor - Enka 3-2 Atatürk Spor Salonu
30-04 Beşiktaş - Güneş Sigorta 2-3 Burhan Felek Spor Salonu
01-05 İnterfarma Numune - Yeşilyurt 2-3 Selim Sırrı Tarcan Spor Salonu
01-05 Göztepe - Karşıyaka 3-0 Atatürk Spor Salonu

Normal Sezon[değiştir | kaynağı değiştir]

Play-Off
Play-Off Ön Eleme
S
Takım
O
G
M
AS
VS
Puan
1 Eczacıbaşı
26
25
1
75
7
51
2 Güneş Sigorta
26
24
2
74
14
50
3 Vakıfbank
26
19
7
64
27
45
4 Beşiktaş
26
18
8
65
35
44
5 Kocaelispor
26
18
8
60
35
44
6 Enka
26
15
11
55
43
41
7 Galatasaray
26
14
12
51
43
40
8 Emlakbank
26
13
13
42
51
39
9 Bursaspor
26
10
16
35
53
36
10 Göztepe
26
9
17
40
57
35
11 Yeşilyurt
26
9
17
34
60
35
12 Karşıyaka
26
4
22
16
67
30
13 İnterfarma Numune
26
3
23
21
70
29
14 Ankara Demirspor
26
1
25
6
76
27
15 Ortaköyspor
-
-
-
-
-
-
16 Yurtkurspor
-
-
-
-
-
-
Play-Out
Küme Düşenler

NOT : Emlakbank kulübü sezon sonunda bayan voleybol şubesini kapatmıştır.

Play-Off Ön Eleme[değiştir | kaynağı değiştir]

1. Maç
05-05 Galatasaray(1) - Göztepe(0) 3-0 Burhan Felek Spor Salonu
05-05 Emlakbank(0) - Bursaspor(1) 3-1 Selim Sırrı Tarcan Spor Salonu
05-05 Kocaelispor(1) - Karşıyaka(0) 3-0 Atatürk Spor Salonu
06-05 Enka(1) - Yeşilyurt(0) 3-0 Burhan Felek Spor Salonu
2. Maç
07-05 Bursaspor(1) - Emlakbank(1) 2-3 Atatürk Spor Salonu
07-05 Göztepe(0) - Galatasaray(2) 1-3 Atatürk Spor Salonu
07-05 Karşıyaka(0) - Kocaelispor(2) 0-3 Atatürk Spor Salonu
08-05 Yeşilyurt(0) - Enka(2) 0-3 Yeşilyurt Spor Salonu


3. Maç
09-05 Emlakbank(2) - Bursaspor(1) 3-1 Selim Sırrı Tarcan Spor Salonu

Not : Galatasaray, Kocaelispor, Enka ve Emlakbank tur atlamıştır.

Play-Off[değiştir | kaynağı değiştir]

  Çeyrek Final Yarı Final Final
                                               
  1   Eczacıbaşı (1) 3 3    
8   Emlakbank (0) 0 0    
  1   Eczacıbaşı (1) 3 3 - -    
  4   Beşiktaş (0) 0 2 - -    
4   Beşiktaş (1) 3 3  
  5   Kocaelispor (1) 2 1    
    1   Eczacıbaşı (1) 3 3 3    
  2   Güneş Sigorta (1) 1 2 0    
  3   Vakıfbank (1) 3 0 3  
6   Enka (1) 0 3 0  
  3   Vakıfbank (1) 2 3 0    
  2   Güneş Sigorta (1) 3 2 3      
2   Güneş Sigorta (1) 3 3 -
  7   Galatasaray (0) 1 0 -  


Çeyrek Final[değiştir | kaynağı değiştir]

1. Maç
09-05 Güneş Sigorta(1) - Galatasaray(0) 3-1 Burhan Felek Spor Salonu
10-05 Vakıfbank(1) - Enka(1) 3-0 Selim Sırrı Tarcan Spor Salonu
10-05 Eczacıbaşı(1) - Emlakbank(0) 3-0 Burhan Felek Spor Salonu
11-05 Beşiktaş(1) - Kocaelispor(1) 3-2 Burhan Felek Spor Salonu
2. Maç
11-05 Galatasaray(0) - Güneş Sigorta(2) 0-3 Burhan Felek Spor Salonu
12-05 Enka(1) - Vakıfbank(2) 3-0 Burhan Felek Spor Salonu
13-05 Emlakbank(0) - Eczacıbaşı(2) 0-3 Selim Sırrı Tarcan Spor Salonu
13-05 Kocaelispor(1) - Beşiktaş(2) 1-3 Atatürk Spor Salonu


3. Maç
14-05 Vakıfbank(2) - Enka(2) 3-0 Selim Sırrı Tarcan Spor Salonu

Not : Güneş Sigorta, Eczacıbaşı, Beşiktaş ve Vakıfbank tur atlamıştır.

Yarı Final[değiştir | kaynağı değiştir]

1. Maç
15-05 Eczacıbaşı(1) - Beşiktaş(0) 3-0 Burhan Felek Spor Salonu
16-05 Güneş Sigorta(1) - Vakıfbank(1) 3-2 Burhan Felek Spor Salonu
2. Maç
17-05 Beşiktaş(0) - Eczacıbaşı(2) 2-3 Burhan Felek Spor Salonu
18-05 Vakıfbank(1) - Güneş Sigorta(2) 3-2 Selim Sırrı Tarcan Spor Salonu


3. Maç
20-05 Güneş Sigorta(2) - Vakıfbank(2) 3-0 Burhan Felek Spor Salonu

Not : Eczacıbaşı ve Güneş Sigorta tur atlamıştır.

Final[değiştir | kaynağı değiştir]

1. Maç
22-05 Eczacıbaşı(1) - Güneş Sigorta(1) 3-1 Burhan Felek Spor Salonu
2. Maç
25-05 Güneş Sigorta(1) - Eczacıbaşı(2) 2-3 Burhan Felek Spor Salonu


3. Maç
27-05 Eczacıbaşı(3) - Güneş Sigorta(1) 3-0 Burhan Felek Spor Salonu


Türkiye Deplasmanlı Bayanlar Voleybol Ligi 1998-99 Sezonu Şampiyonu
Flag of Turkey.svg
Eczacıbaşı
(8. Şampiyonluk)


Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]