1988 Wimbledon Tenis Turnuvası - Tek Kadınlar

Vikipedi, özgür ansiklopedi
(1988 Wimbledon Tenis Turnuvası - Tek Bayanlar sayfasından yönlendirildi)
Şuraya atla: kullan, ara
1988 Wimbledon Tenis Turnuvası
Şampiyon   Almanya Steffi Graf
Finalist   Amerika Birleşik Devletleri Martina Navratilova
Final Maç Sonucu   5-7, 6-2, 6-1
Tüm Kategoriler
Tekler   bay   bayan       gbay   gbyan
Çiftler   bay   bayan   krşık   gbay   gbyan
Diğer Kategoriler
Şöhretler      
Eng Tekler      
Eng Çiftler      

Steffi Graf, finalde Martina Navratilova'yı 5-7 6-2 6-1'lik skorlarla yenerek şampiyon oldu.

Seribaşları[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. Batı Almanya Steffi Graf (Şampiyon)
  2. Amerika Birleşik Devletleri Martina Navratilova (Finalist)
  3. Amerika Birleşik Devletleri Chris Evert (Yarı Finalist)
  4. Amerika Birleşik Devletleri Pam Shriver (Yarı Finalist)
  5. Arjantin Gabriela Sabatini (4. Tur)
  6. Çekoslovakya Helena Suková (Çeyrek Finalist)
  7. İsviçre Manuela Maleeva-Fragniere (1. Tur)
  8. Sovyetler Birliği Natalia Zvereva (4. Tur)
  1. Avustralya Hana Mandlíková (3. Tur)
  2. Amerika Birleşik Devletleri Lori McNeil (3. Tur)
  3. n/a
  4. Amerika Birleşik Devletleri Zina Garrison (Çeyrek Finalist)
  5. Sovyetler Birliği Larisa Savchenko (4. Tur)
  6. Bulgaristan Katerina Maleeva (4. Tur)
  7. Batı Almanya Sylvia Hanika (3. Tur)
  8. Amerika Birleşik Devletleri Mary Joe Fernandez (4. Tur)

Eşleşme[değiştir | kaynağı değiştir]

Kısaltmalar[kaynağı değiştir]

Finaller[değiştir | kaynağı değiştir]

  Çeyrek Final Yarı Final Final
                                       
  1  Batı Almanya Steffi Graf 6 6    
 Fransa Pascale Paradis 3 1    
  1  Batı Almanya Steffi Graf 6 6    
  4  Amerika Birleşik Devletleri Pam Shriver 1 2    
4  Amerika Birleşik Devletleri Pam Shriver 6 6  
  12  Amerika Birleşik Devletleri Zina Garrison 4 4    
    1  Batı Almanya Steffi Graf 5 6 6
  2  Amerika Birleşik Devletleri Martina Navratilova 7 2 1
  6  Çekoslovakya Helena Suková 3 6    
3  Amerika Birleşik Devletleri Chris Evert 6 7    
  3  Amerika Birleşik Devletleri Chris Evert 1 6 5
  2  Amerika Birleşik Devletleri Martina Navratilova 6 4 7  
 Güney Afrika Cumhuriyeti Rosalyn Fairbank 6 4 5
  2  Amerika Birleşik Devletleri Martina Navratilova 4 6 7  

Karşılaşmalar[değiştir | kaynağı değiştir]

Bölüm 1[değiştir | kaynağı değiştir]

1. Tur   2. Tur   3. Tur   4. Tur
1  Batı Almanya Graf 6 6    
 Amerika Birleşik Devletleri Na 0 0       1  Batı Almanya Graf 6 6    
 Fransa Quentrec 7 6      Fransa Quentrec 2 0    
 Fransa Halard 6 1         1  Batı Almanya Graf 6 6    
 Birleşik Krallık Loosemore 6 6 6        Amerika Birleşik Devletleri Phelps 3 1    
 Amerika Birleşik Devletleri Louie-Harper 7 3 4      Birleşik Krallık Loosemore 1 1  
 Amerika Birleşik Devletleri Phelps 7 6 6    Amerika Birleşik Devletleri Phelps 6 6    
 Avustralya Turnbull 5 7 0       1  Batı Almanya Graf 6 6  
 Polonya Kuczyńska 5 6 6       16  Amerika Birleşik Devletleri Fernandez 2 2  
 Amerika Birleşik Devletleri Nagelsen 7 1 3      Polonya Kuczyńska 7 6    
Q  Avustralya Field 7 6     Q  Avustralya Field 5 4    
 Batı Almanya Pfaff 5 3          Polonya Kuczyńska 4 1  
 Sovyetler Birliği Meskhi 6 4 9       16  Amerika Birleşik Devletleri Fernandez 6 6    
Q  Amerika Birleşik Devletleri Collins 4 6 7      Sovyetler Birliği Meskhi 1 5  
16  Amerika Birleşik Devletleri Fernandez 6 6     16  Amerika Birleşik Devletleri Fernandez 6 7    
 Hollanda Jagerman 3 2    

Bölüm 2[değiştir | kaynağı değiştir]

1. Tur   2. Tur   3. Tur   4. Tur
9  Avustralya Mandlíková 6 7    
 İtalya Garrone 3 5       9  Avustralya Mandlíková 6 6    
 Amerika Birleşik Devletleri Henricksson 6 6      Amerika Birleşik Devletleri Henricksson 4 2    
 Amerika Birleşik Devletleri Herr 3 2         9  Avustralya Mandlíková 4 3    
 Hollanda Bollegraf 6 6          Avustralya Minter 6 6    
 İtalya Romano 1 4        Hollanda Bollegraf 2 2  
 Avustralya Minter 6 6      Avustralya Minter 6 6    
 Çekoslovakya Holikova 3 0          Avustralya Minter 3 7 4
 İtalya Golarsa 6 5 6        Fransa Paradis 6 5 6
 Avusturya Wiesner 3 7 3      İtalya Golarsa 4 2    
 Amerika Birleşik Devletleri White 3 6 6    Amerika Birleşik Devletleri White 6 6    
 Birleşik Krallık Wood 6 3 3        Amerika Birleşik Devletleri White 4 6 7
 Fransa Herreman 6 6          Fransa Paradis 6 3 9  
 Amerika Birleşik Devletleri Walsh-Pete 2 2        Fransa Herreman 4 6 6
 Fransa Paradis 6 6      Fransa Paradis 6 3 8  
7  İsviçre Maleeva-Fragniere 4 3    

Bölüm 3[değiştir | kaynağı değiştir]

1. Tur   2. Tur   3. Tur   4. Tur
4  Amerika Birleşik Devletleri Shriver 6 4 8  
 Güney Afrika Cumhuriyeti Van Rensburg 2 6 6     4  Amerika Birleşik Devletleri Shriver 6 6    
 Sovyetler Birliği Parkhomenko 4 6 6    Sovyetler Birliği Parkhomenko 3 4    
 Kanada Hetherington 6 4 3       4  Amerika Birleşik Devletleri Shriver 7 7    
LL  Avustralya O'Neill 7 6          Amerika Birleşik Devletleri Rehe 6 6    
 Batı Almanya Porwik 5 4       LL  Avustralya O'Neill 6 1 4
 Amerika Birleşik Devletleri Rehe 6 5 6    Amerika Birleşik Devletleri Rehe 4 6 6  
 Fransa Suire 3 7 4       4  Amerika Birleşik Devletleri Shriver 6 6  
 Batı Almanya Meier 2 6 9       14  Bulgaristan Maleeva 2 2  
 Birleşik Krallık Javer 6 3 7      Batı Almanya Meier 1 7 4  
 Yeni Zelanda Cordwell 6 6      Yeni Zelanda Cordwell 6 5 6  
 Amerika Birleşik Devletleri Burgin 4 3          Yeni Zelanda Cordwell 0 0  
 Batı Almanya Cueto 7 6         14  Bulgaristan Maleeva 6 6    
 Birleşik Krallık Gould 6 2        Batı Almanya Cueto 0 4  
14  Bulgaristan Maleeva 6 6     14  Bulgaristan Maleeva 6 6    
 Birleşik Krallık Simpkin 1 0    

Bölüm 4[değiştir | kaynağı değiştir]

1. Tur   2. Tur   3. Tur   4. Tur
12  Amerika Birleşik Devletleri Garrison 6 6    
 Amerika Birleşik Devletleri White 3 1       12  Amerika Birleşik Devletleri Garrison 6 6    
 Avustralya Balestrat 6 6 6    Avustralya Balestrat 4 3    
 İtalya Bonsignori 7 3 0       12  Amerika Birleşik Devletleri Garrison 7 6    
 Amerika Birleşik Devletleri Fernández 2 6 8        Avustralya Minter 6 0    
 Hollanda Schultz 6 4 6      Amerika Birleşik Devletleri Fernández 3 6 3
 Avustralya Minter 7 6      Avustralya Minter 6 3 6  
 Amerika Birleşik Devletleri Frazier 5 4         12  Amerika Birleşik Devletleri Garrison 6 3 6
 Fransa Tanvier 6 6         5  Arjantin Sabatini 1 6 2
 Brezilya Medrado 3 1        Fransa Tanvier 6 6    
 Amerika Birleşik Devletleri Gurney 6 7      Amerika Birleşik Devletleri Gurney 3 3    
 Birleşik Krallık Grunfeld 4 5          Fransa Tanvier 2 3  
 Çekoslovakya Zrubáková 6 7         5  Arjantin Sabatini 6 6    
 Amerika Birleşik Devletleri Ludloff 3 6        Çekoslovakya Zrubáková 4 3  
5  Arjantin Sabatini 6 6     5  Arjantin Sabatini 6 6    
 Kanada Bassett-Seguso 2 2    

Bölüm 5[değiştir | kaynağı değiştir]

1. Tur   2. Tur   3. Tur   4. Tur
6  Çekoslovakya Suková 7 1 6  
 Fransa Demongeot 5 6 2     6  Çekoslovakya Suková 6 6    
 Çekoslovakya Novotná 6 7      Çekoslovakya Novotná 2 2    
 Danimarka Scheuer-Larsen 3 5         6  Çekoslovakya Suková 6 6 6  
 Japonya Inoue 5 7 6        Japonya Inoue 7 3 2  
 Batı Almanya Probst 7 5 2      Japonya Inoue 6 6  
 Birleşik Krallık Gomer 7 6      Birleşik Krallık Gomer 4 2    
Q  Amerika Birleşik Devletleri Barg 6 4         6  Çekoslovakya Suková 7 6  
 Sovyetler Birliği Bykova 6 3 6        Amerika Birleşik Devletleri Potter 6 4  
 İsviçre Krapl 3 6 3      Sovyetler Birliği Bykova 6 4 7  
 Amerika Birleşik Devletleri Potter 6 7      Amerika Birleşik Devletleri Potter 2 6 9  
 İtalya Lapi 3 6          Amerika Birleşik Devletleri Potter 4 6 6
Q  Avustralya Faull 7 6         Q  Avustralya Faull 6 3 4  
 İsveç Lindström 6 3       Q  Avustralya Faull 5 6 6
 Çekoslovakya Budařová 7 6      Çekoslovakya Budařová 7 1 4  
LL  Amerika Birleşik Devletleri Stafford 6 3    

Bölüm 6[değiştir | kaynağı değiştir]

1. Tur   2. Tur   3. Tur   4. Tur
15  Batı Almanya Hanika 6 6    
 Amerika Birleşik Devletleri Cioffi 1 2       15  Batı Almanya Hanika 6 6    
 Hollanda Witvoet 6 6      Hollanda Witvoet 1 3    
 Avustralya Jaggard 2 2         15  Batı Almanya Hanika 3 3    
 Amerika Birleşik Devletleri Adams 6 6          Amerika Birleşik Devletleri Adams 6 6    
 Birleşik Krallık Lake 3 2        Amerika Birleşik Devletleri Adams 2 6 6
 Fransa Tauziat 6 6      Fransa Tauziat 6 4 4  
 Belçika Devries 2 4          Amerika Birleşik Devletleri Adams 7 3 0
 Japonya Okamoto 6 6         3  Amerika Birleşik Devletleri Evert 5 6 6
 İspanya Sánchez Vicario 3 4        Japonya Okamoto 5 3    
 Japonya Kijimuta 4 6 6    Japonya Kijimuta 7 6    
 Brezilya Miro 6 0 2        Japonya Kijimuta 4 0  
 Batı Almanya Singer 6 6         3  Amerika Birleşik Devletleri Evert 6 6    
 Belçika Wasserman 4 0        Batı Almanya Singer 4 6 3
3  Amerika Birleşik Devletleri Evert 6 6     3  Amerika Birleşik Devletleri Evert 6 3 6  
 Fransa Dechaume 1 2    

Bölüm 7[değiştir | kaynağı değiştir]

1. Tur   2. Tur   3. Tur   4. Tur
8  Sovyetler Birliği Zvereva 6 6    
Q  Amerika Birleşik Devletleri Reis 2 3       8  Sovyetler Birliği Zvereva 6 6    
 Amerika Birleşik Devletleri Fendick 6 6      Amerika Birleşik Devletleri Fendick 3 3    
 Amerika Birleşik Devletleri Benjamin 2 3         8  Sovyetler Birliği Zvereva 6 7    
 İsviçre Jolissaint 6 6 6        Güney Afrika Cumhuriyeti Reinach 2 6    
Q  Güney Afrika Cumhuriyeti Gregory 7 4 3      İsviçre Jolissaint 1 4  
 Güney Afrika Cumhuriyeti Reinach 7 6      Güney Afrika Cumhuriyeti Reinach 6 6    
 İsveç Lindqvist 6 4         8  Sovyetler Birliği Zvereva 2 4  
 Birleşik Krallık Durie 6 6          Güney Afrika Cumhuriyeti Fairbank 6 6  
 Amerika Birleşik Devletleri Werdel 4 2        Birleşik Krallık Durie 2 6 5  
 Güney Afrika Cumhuriyeti Fairbank 6 6      Güney Afrika Cumhuriyeti Fairbank 6 1 7  
 Amerika Birleşik Devletleri Daniels 2 3          Güney Afrika Cumhuriyeti Fairbank 7 6  
 Amerika Birleşik Devletleri Sloane 6 6         10  Amerika Birleşik Devletleri McNeil 6 4    
 Birleşik Krallık Catlin 3 1        Amerika Birleşik Devletleri Sloane 7 4 4
10  Amerika Birleşik Devletleri McNeil 6 7     10  Amerika Birleşik Devletleri McNeil 6 6 6  
 Avustralya Provis 3 5    

Bölüm 8[değiştir | kaynağı değiştir]

1. Tur   2. Tur   3. Tur   4. Tur
13  Sovyetler Birliği Savchenko 6 6    
 Avustralya Byrne 2 2       13  Sovyetler Birliği Savchenko 7 6    
 Japonya Yanagi 6 6      Japonya Yanagi 6 3    
 Amerika Birleşik Devletleri Gerken 4 1         13  Sovyetler Birliği Savchenko 6 6    
 Arjantin Villagran 6 6          Birleşik Krallık Salmon 1 2    
 İtalya Ferrando 3 3        Arjantin Villagran 7 1 2
 Birleşik Krallık Salmon 6 6      Birleşik Krallık Salmon 6 6 6  
 Avustralya Smylie 4 4         13  Sovyetler Birliği Savchenko 4 2  
 Amerika Birleşik Devletleri Magers 7 3 7       2  Amerika Birleşik Devletleri Navratilova 6 6  
 Kanada Kelesi 6 6 5      Amerika Birleşik Devletleri Magers 4 6    
 Güney Afrika Cumhuriyeti Schimper 6 6      Güney Afrika Cumhuriyeti Schimper 6 7    
Q  Birleşik Krallık Hunter 3 2          Güney Afrika Cumhuriyeti Schimper 0 4  
 Amerika Birleşik Devletleri Hakami 6 6         2  Amerika Birleşik Devletleri Navratilova 6 6    
 Amerika Birleşik Devletleri Horvath 4 4        Amerika Birleşik Devletleri Hakami 2 1  
2  Amerika Birleşik Devletleri Navratilova 6 6     2  Amerika Birleşik Devletleri Navratilova 6 6    
 Yugoslavya Sosyalist Federal Cumhuriyeti Goleš 1 2    

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]

Ayrıca Bak[değiştir | kaynağı değiştir]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

http://en.wikipedia.org/wiki/1988_Wimbledon_Championships_-_Women%27s_Singles