1969 Dünya Artistik Patinaj Şampiyonası

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Jump to navigation Jump to search

Dünya Artistik Patinaj Şampiyonası Uluslararası Patenciler Birliği (ISU)'nin onayladığı, patencilerin dünya unvanı için yarıştığı yıllık artistik patinaj müsabakasıdır.

1969 yılı şampiyonası Amerika'nın Kolorado eyaletinde Kolorado Spring'de 25 Şubat-2 Mart 1969 tarihlerinde yapıldı.

Sonuçlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Erkekler[değiştir | kaynağı değiştir]

Sıra İsim Ulus KP SP Toplam puanlar Pozisyonlar
1 Tim Wood Amerika Birleşik Devletleri Amerika Birleşik Devletleri 1 1 2894.5 9
2 Ondrej Nepela  Çekoslovakya 2 6 2703.3 22
3 Patrick Pera  Fransa 3 5 2684.6 27
4 Gary Visconti Amerika Birleşik Devletleri Amerika Birleşik Devletleri 4 4 2622.4 45
5 John Misha Petkevich Amerika Birleşik Devletleri Amerika Birleşik Devletleri 7 2 2623.4 47
6 Jay Humphry  Kanada 5 3 2652.1 41
7 Günter Zöller  Doğu Almanya 6 10 2544.9 68
8 Sergei Chetverukhin  Sovyetler Birliği 8 9 2531.6 72
9 Marian Filc  Çekoslovakya 9 7 2497.9 83
10 David McGillivray  Kanada 13 8 2482.7 87
11 Yuri Ovchinikov  Sovyetler Birliği 12 11 2434.8 97
12 Philippe Pelissier  Fransa 11 13 2405.9 106
13 Tsuguhiko Kozuka  Japonya 14 14 2355.6 123
14 Jacques Mrozek  Fransa 16 12 122
15 Günther Anderl  Avusturya 15 16 2319.1 134
16 Reinhard Ketterer Batı Almanya Batı Almanya 17 15 2278.4 142
17 Klaus Grimmelt Batı Almanya Batı Almanya 18 17 2222.0 152
WDR Haig Oundjian  Birleşik Krallık 10

Jüri üyeleri:

Yedek jüri:

Bayanlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Sıra isim Ulus CP FP Toplam puanlar Pozisyonlar
1 Gabriele Seyfert  Doğu Almanya 2 1 2795.5 9
2 Beatrix Schuba  Avusturya 1 6 2709.4 24
3 Zsuzsa Almassy  Macaristan 3 4 2704.6 27
4 Julie Lynn Holmes Amerika Birleşik Devletleri Amerika Birleşik Devletleri 4 2 2696.2 33
5 Janet Lynn Amerika Birleşik Devletleri Amerika Birleşik Devletleri 5 5 2663.4 44
6 Linda Carbonetto  Kanada 9 3 2616.0 53
7 Elisabeth Nestler  Avusturya 6 7 2572.8 62
8 Patricia Dodd  Birleşik Krallık 7 14 2495.1 89
9 Eileen Zillmer Batı Almanya Batı Almanya 8 12 2487.8 91
10 Elena Sheglova  Sovyetler Birliği 12 8 2492.3 87
11 Kazumi Yamashita  Japonya 13 10 2472.1 96
12 Elisabeth Mikula  Avusturya 10 11 2471.8 102
13 Rita Trapanese  İtalya 11 13 2461.2 105
14 Galina Grzhibovskaya  Sovyetler Birliği 16 9 2400.6 127
15 Charlotte Walter  İsviçre 14 15 2379.0 131
16 Keiko Miyagawa  Japonya 17 16 2266.8 144
17 Janet Schwarz  Avustralya 18 17 2108.1 153
WDR Sonja Morgenstern  Doğu Almanya 15
WDR Hana Maskova  Çekoslovakya
WDR Vanessa Jackson  Güney Afrika

Jüri üyeleri:

Yedek jüri:

Çiftler[değiştir | kaynağı değiştir]

Sıra İsim Ulus SP FP Toplam puanlar Pozisyonlar
1 Irina Rodnina/Alexei Ulanov  Sovyetler Birliği 1 1 421.1 9
2 Tamara Moskvina/Alexei Mishin  Sovyetler Birliği 3 2 410.9 23
3 Ludmilla Belousova/Oleg Protopopov  Sovyetler Birliği 2 3 410.5 26
4 Cynthia Kauffmann/Ronald Kauffmann Amerika Birleşik Devletleri Amerika Birleşik Devletleri 4 5 405.0 36
5 Heidemarie Steiner/Heinz-Ulrich Walther  Doğu Almanya 5 6 400.0 46
6 Alicia Starbuck/Kenneth Shelley Amerika Birleşik Devletleri Amerika Birleşik Devletleri 7 4 398.7 50
7 Gudrun Hauss/Walter Häfner Batı Almanya Batı Almanya 6 7 388.6 63
8 Melissa Militano/Mark Militano Amerika Birleşik Devletleri Amerika Birleşik Devletleri 10 8 374.1 75
9 Brunhilde Baßler/Eberhard Rausch Batı Almanya Batı Almanya 8 9 362.8 82
10 Anna Forder/Richard Stephens  Kanada 9 10 363.5 90
11 Mona Szabo/Peter Szabo  Fransa 11 11 357.5 94
12 Linda Bernard/Raymond Wilson  Birleşik Krallık 13 12 344.2 109
13 Evelyne Schneider/Wilhelm Bietak  Avusturya 14 13 116
WDR Liana Drahová/Peter Bartosiewicz  Çekoslovakya 12

Jüri üyeleri:

Yedek jüri:

Buz dansı[değiştir | kaynağı değiştir]

Sıra İsim Ulus CD FD Toplam puanlar Pozisyonlar
1 Diane Towler/Bernard Ford  Birleşik Krallık 1 1 259.8 7
2 Lyudmila Pakhomova/Alexandr Gorshkov  Sovyetler Birliği 2 2 252.0 16
3 Judy Schwomeyer/James Sladky Amerika Birleşik Devletleri Amerika Birleşik Devletleri 3 3 250.7 24
4 Janet Sawbridge/Joe Lane Batı Almanya Batı Almanya 4 4 246.9 27
5 Angelika Buck/Erich Buck Batı Almanya Batı Almanya 5 5 244.6 32
6 Annerose Beier/Eberhard Rüger  Doğu Almanya 6 6 234.5 45
7 Susan Getty/Roy Bradshaw  Birleşik Krallık 7 7 232.3 51
8 Dana Holanova/Jaromir Holan  Çekoslovakya 8 8 225.8 63
9 Debbie Gerken/Raymond Tiedemann Amerika Birleşik Devletleri Amerika Birleşik Devletleri 9 13 224.0 67.5
10 Joan Bitterman/Brad Hislop Amerika Birleşik Devletleri Amerika Birleşik Devletleri 10 10 220.9 74.5
11 Donna Taylor/Bruce Lennie  Kanada 11 9 223.8 72.5
12 Mary Church/Tom Falls  Kanada 13 12 218.2 84.5
13 Ilona Borecz/Istvan Sugar  Macaristan 12 14 214.1 88.0
14 Tatyana Voituk/Vacheslav Zhigalin  Sovyetler Birliği 14 11 217.9 83.0
15 Edeltraud Rotty/Joachim Iglowstein Batı Almanya Batı Almanya 15 15 201.7 105.0

Jüri üyeleri:

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  • Sonuç listesi ISU tarafından temin edilmiştir.

Navigasyon[değiştir | kaynağı değiştir]