1920 Yaz Olimpiyatları'nda bisiklet - Erkekler bireysel zamana karşı yarış

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
1920 Yaz Olimpiyatları'nda erkekler bireysel zamana karşı yarış
Tarih13 Ağustos
Ülke sayısı12
Sporcu sayısı46
Madalya sahipleri
Altın madalya   İsveç
Gümüş madalya   Güney Afrika
Bronz madalya   Amerika Birleşik Devletleri
1912 1924

Erkekler bireysel zamana karşı yarış, 1920 Yaz Olimpiyatları'nda bisiklet programındaki iki yol bisikleti kategorisinden biriydi. Bireysel yarışta alınan dereceler toplanarak takım madalyaları da verilmişti.

Sonuçlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Sıra Sporcu Derece
1  Harry Stenqvist (SWE) 4:40:01.8
2  Henry Kaltenbrunn (RSA) 4:41:26.6
3  Fernand Canteloube (FRA) 4:42:54.4
4  Jean Janssens (BEL) 4:44:20.6
5  Albert De Bunné (BEL) 4:45:23.4
6  Georges Detreille (FRA) 4:46:13.4
7  Ragnar Malm (SWE) 4:46:22.0
8  Piet Ikelaar (NED) 4:46:54.0
9  William Genders (GBR) 4:50:23.6
10  Achille Souchard (FRA) 4:51:56.0
11  Johan Johansen (DEN) 4:52:00.2
12  Axel Persson (SWE) 4:53:43.6
13  Ernest Kockler (USA) 4:55:12.2
14  Marcel Gobillot (FRA) 4:55:39.6
15  André Vercruysse (BEL) 4:55:41.4
16  Federico Gay (ITA) 4:57:21.8
17  Johan Lundgren (DEN) 4:58:01.0
18  Leonard Meredith (GBR) 4:58:55.6
19  Kristian Frisch (DEN) 5:01:18.8
20  Georg Claussen (DEN) 5:02:12.2
21  Pietro Bestetti (ITA) 5:02:15.0
22  Sigfrid Lundberg (SWE) 5:03:02.6
23  Albert Wyckmans (BEL) 5:03:19.0
24  Camillo Arduino (ITA) 5:05:26.8
25  Nicolaas de Jong (NED) 5:06:46.6
26  David Marsh (GBR) 5:09:23.6
27  Arie van der Stel (NED) 5:12:42.6
28  Helge Flatby (NOR) 5:12:50.2
29  Paul Henrichsen (NOR) 5:13:23.2
30  August Nogara (USA) 5:20:08.0
31  Herbert McDonald (CAN) 5:20:34.6
32  Dante Ghindani (ITA) 5:21:50.4
33  Pieter Kloppenburg (NED) 5:22:16.0
34  Josef Procházka (TCH) 5:23:31.4
35  Olaf Nygaard (NOR) 5:24:56.6
36  Ladislav Janoušek (TCH) 5:29:23.4
37  James Freeman (USA) 5:29:26.2
38  Harry Martin (CAN) 5:30:16.2
39  František Kundert (TCH) 5:38:07.0
40  Bohumil Rameš (TCH) 5:40:00.0
41  Thorstein Stryken (NOR) 5:44:01.8
42  John Otto (USA) 5:47:50.2
-  James Walker (RSA) DNF
 Norman Webster (CAN) DNF
 Harold Bounsall (CAN) DNF
 Edward Newell (GBR) DNF

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]