1900 Yaz Olimpiyatları'nda bisiklet - Erkekler sprint

Vikipedi, özgür ansiklopedi
YBot (mesaj | katkılar) tarafından oluşturulmuş 12.23, 23 Kasım 2015 tarihli sürüm (Arşiv bağlantısı eklendi)
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
1900 Yaz Olimpiyatları'nda erkekler sprint
YerVélodrome de Vincennes
Tarih11 Eylül (1. tur ve çeyrek final)
13 Eylül(yarı final ve final)
Ülke sayısı6
Sporcu sayısı69
Madalya sahipleri
Altın madalya   Fransa
Gümüş madalya   Fransa
Bronz madalya   Amerika Birleşik Devletleri
1896 1908

Erkekler sprint, 1900 Yaz Olimpiyatları'nda bisiklet programındaki iki kategoriden biriydi. 11 ve 13 Eylül'de yapılan mücadele 2 kilometre (4 tur) üzerinden gerçekleşti.

Sonuçlar

1. Tur

İlk tur yarışları 11 Eylül'de gerçekleşti. Serilerini ilk üç sırada tamamlayanlar çeyrek finale yükseldi.

1. Seri

Sıra Sporcu Derece
1  Louis Hildebrand (GBR) 1:34.2 (15.4)
2  Giacomo Stratta (ITA) Bilinmiyor
3  Ferdinand Vasserot (FRA) Bilinmiyor
4-8  Émile Dubois (FRA) Bilinmiyor
 Dubourdien (FRA) Bilinmiyor
 L. Dumont (FRA) Bilinmiyor
 František Hirsch (BOH) Bilinmiyor
 Pouget (FRA) Bilinmiyor

2. Seri

Sıra Sporcu Derece
1  Adolphe Cayron (FRA) 1:34.2 (14.2)
2  Georges Coindre (FRA) Bilinmiyor
3  Auguste Daumain (FRA) Bilinmiyor
4-8  Alfred Boulnois (FRA) Bilinmiyor
 Romulo Bruni (ITA) Bilinmiyor
 Saignier (FRA) Bilinmiyor
 Émile Vadbled (FRA) Bilinmiyor
 Vianzino (ITA) Bilinmiyor

3. Seri

Sıra Sporcu Derece
1  Paul Gottron (GER) 1:32.4 (14.4)
2  Fernand Sanz (FRA) Bilinmiyor
3  Paul Rosso (FRA) Bilinmiyor
4-8  Amberger (FRA) Bilinmiyor
 L. Boyer (FRA) Bilinmiyor
 Neurouth (FRA) Bilinmiyor
 A. Roger (FRA) Bilinmiyor
 Ruez (FRA) Bilinmiyor

4. Seri

Sıra Sporcu Derece
1  Paul Legrain (FRA) 1:30.4 (14.4)
2  Ernesto Mario Brusoni (ITA) Bilinmiyor
3  Théodore Fras (FRA) Bilinmiyor
4-8  Omer Beaugendre (FRA) Bilinmiyor
 Coisy (FRA) Bilinmiyor
 Franzen (FRA) Bilinmiyor
 Pichard (FRA) Bilinmiyor
 L. Saunière (FRA) Bilinmiyor

5. Seri

Sıra Sporcu Derece
1  Léon Maisonnave (FRA) 1:35.8 (14.4)
2  Will Davis (FRA) Bilinmiyor
3  Chaput (FRA) Bilinmiyor
4-8  Fernand Boulmant (FRA) Bilinmiyor
 Georg Drescher (GER) Bilinmiyor
 Guillot (FRA) Bilinmiyor
 Lohner (FRA) Bilinmiyor
 Longchamp (FRA) Bilinmiyor

6. Seri

Sıra Sporcu Derece
1  John Henry Lake (USA) 1:35.8 (14.0)
2  Paul Espeit (FRA) Bilinmiyor
3  Gaston Bullier (FRA) Bilinmiyor
4-8  [Bérard (FRA) Bilinmiyor
 Maxime Bertrand (FRA) Bilinmiyor
 Vladislav Chalupa (FRA) Bilinmiyor
 Jacques Droëtti (ITA) Bilinmiyor
 M. Steitz (FRA) Bilinmiyor

7. Seri

Sıra Sporcu Derece
1  Albert Taillandier (FRA) 1:36.8 (15.0)
2  Marcel Dohis (FRA) Bilinmiyor
3  Germain (FRA) Bilinmiyor
4-7  Georges Augoyat (FRA) Bilinmiyor
 Bessing (FRA) Bilinmiyor
 Luigi Colombo (ITA) Bilinmiyor
 Maurice Monniot (FRA) Bilinmiyor

8. Seri

Sıra Sporcu Derece
1  Karl Duill (GER) 1:35.4 (14.4)
2  Léon Ponscarme (FRA) Bilinmiyor
3  Thomann (FRA) Bilinmiyor
4-6  Maibaum (FRA) Bilinmiyor
 Pilton (FRA) Bilinmiyor
 Maurice Terrier (FRA) Bilinmiyor
 A. Porcher (FRA) DQ

9. Seri

Sıra Sporcu Derece
1  Antonio Restelli (ITA) 1:37.6 (13.6)
2  Vincent (BEL) Bilinmiyor
3  Joseph Mallet (FRA) Bilinmiyor
4-5  Caillet (FRA) Bilinmiyor
 Mossmann (FRA) Bilinmiyor
 P. Hubault (FRA) DNF
 Edouard Wick (FRA) DNF

Çeyrek final

Çeyrek final yarışları da 11 Eylül'de gerçekleşti. Serilerini ilk sırada tamamlayan sporcular yarı finale yükseldi.

1. Seri

Sıra Sporcu Derece
1  John Henry Lake (USA) 2:02.0 (13.2)
2  Giacomo Stratta (ITA) Bilinmiyor
3  Chaput (FRA) Bilinmiyor

2. Seri

Sıra Sporcu Derece
1  Fernand Sanz (FRA) 2:00.0 (14.0)
2  Gaston Bullier (FRA) Bilinmiyor
3  Paul Rosso (FRA) Bilinmiyor

3. Seri

Sıra Sporcu Derece
1  Georges Coindre (FRA) 1:50.0 (14.4)
2  Karl Duill (GER) Bilinmiyor
3  Germain (FRA) Bilinmiyor

4. Seri

Sıra Sporcu Derece
1  Antonio Restelli (ITA) 1:52.4 (13.0)
2  Louis Hildebrand (GBR) Bilinmiyor
3  Auguste Daumain (FRA) Bilinmiyor

5. Seri

Sıra Sporcu Derece
1  Albert Taillandier (FRA) 2:00.6 (12.6)
2  Vincent (BEL) Bilinmiyor
3  Thomann (FRA) Bilinmiyor

6. Seri

Sıra Sporcu Derece
1  Joseph Mallet (FRA) 2:45.0
2  Ernesto Mario Brusoni (ITA) Bilinmiyor
3  Théodore Fras (FRA) Bilinmiyor

7. Seri

Sıra Sporcu Derece
1  Léon Maisonnave (FRA) 1:49.2 (14.2)
2  Léon Ponscarme (FRA) Bilinmiyor
3  Paul Espeit (FRA) Bilinmiyor

8. Seri

Sıra Sporcu Derece
1  Ferdinand Vasserot (FRA) 2:21.6 (14.2)
2  Marcel Dohis (FRA) Bilinmiyor
3  Will Davis (FRA) Bilinmiyor

9. Seri

Sıra Sporcu Derece
1  Paul Legrain (FRA) 2:57.4 (13.8)
2  Paul Gottron (GER) Bilinmiyor
3  Adolphe Cayron (FRA) Bilinmiyor

Yarı final

Yarı final mücadeleleri 13 Eylül'de yapıldı. Serilerini birinci bitiren sporcular finale yükseldi.

1. Seri

Sıra Sporcu Derece
1  John Henry Lake (USA) 2:09.6 (13.6)
2  Ferdinand Vasserot (FRA) Bilinmiyor
3  Léon Maisonnave (FRA) Bilinmiyor

2. Seri

Sıra Sporcu Derece
1  Fernand Sanz (FRA) 2:46.6 (13.4)
2  Antonio Restelli (ITA) Bilinmiyor
3  Georges Coindre (FRA) Bilinmiyor

3. Seri

Sıra Sporcu Derece
1  Albert Taillandier (FRA) 2:42.6 (14.6)
2  Paul Legrain (FRA) Bilinmiyor
3  Joseph Mallet (FRA) Bilinmiyor

Final

Final yarışı 13 Eylül'de yapıldı.

Sıra Sporcu Derece
1  Albert Taillandier (FRA) 2:52.0 (13.0)
2  Fernand Sanz (FRA) Bilinmiyor
3  John Henry Lake (USA) Bilinmiyor

Kaynakça