Şeytan Marka Giyer (film)

Vikipedi, özgür ansiklopedi
19.06, 5 Haziran 2016 tarihinde Hkn-bot (mesaj | katkılar) tarafından oluşturulmuş 17176842 numaralı sürüm (Taşıma:Kategori:ABD romanlarından uyarlanan filmler > Kategori:Amerika Birleşik Devletleri romanlarından uyarlanan filmler)
Şeytan marka giyer.jpg

The Devil Wears Prada Lauren Weisberger'in aynı adlı romanından sinemaya uyarlanmış olan 2006 yapımı Oscar adayı film. Meryl Streep, Anne Hathaway, Emily Blunt, Stanley Tucci, Adrian Grenier ve Tracie Thoms filmde rol alırken filmin yönetmenliğini David Frankel, yapımcılığını ise Wendy Finerman yapmıştır. Filmin kitaptan uyarlanan senaryosunu Aline Brosh McKenna yazmıştır.

Meryl Streep bu film ile En İyi Aktris dalında, Patricia Field ise En İyi Kostüm dalında Oscar'a aday gösterilmiştir. Meryl Streep rolü ile Altın Küre kazananırken, film de En İyi Film - Müzikal/Komedi dalında Altın Küre'ye aday gösterilmiştir. Ayrıca Emily Blunt bu filmdeki rolü ile Altın Küre ve BAFTA'ya En İyi Yardımcı Aktris dalında aday olmuştur. Anne Hathaway bu filmdeki rolü ile dikkat çekmiştir.

Dış bağlantılar