Şablon tartışma:Türkiye'nin Tacikistan büyükelçileri

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Kayda değerlik[kaynağı değiştir]

Bu listedeki isimler ve şablon kayda değer mi? @Rapsar ne dersin? --Ahmet Turhan (mesaj) 17.11, 24 Ekim 2018 (UTC)

@Ahmet Turhan, daha önce farklı kullanıcılar tarafından farklı yerlerde belirtildiği gibi "büyükelçiler direkt kayda değerdir" gibi bir yönergemiz yok (hiçbir dilde yok aslında bakılırsa ya da denk gelmedi kimse). O hâlde, bağımsız ve güvenilir kaynaklar kullanılarak yazılamayanlar varsa aralarında kayda değer değildir, yazılabilenler varsa onlar da kayda değerdir.--RapsarEfendim? 17.14, 24 Ekim 2018 (UTC)
"Ülke büyükelçileri olan kişiler, -başka kayda değerlikleri dışında- büyükelçilik yaptıkları için kayda değer midir?" Asıl soru bu. Mesela Andrey Karlov şu an kayda değer ama "Sovyetler Birliği'nin Kuzey Kore büyükelçiliği" döneminde "büyükelçi olduğu için" kayda değer miydi? Veya sonrasında Rusya'nın Güney Kore Büyükelçiliği döneminde? Bence değildi, dediğin gibi "büyükelçiler direkt kayda değerdir gibi bir yönergemiz yok." Böyle bir durumda bu şablon da kaydadeğer olmuyor. --Ahmet Turhan (mesaj) 17.41, 24 Ekim 2018 (UTC)
Bu gibi durumlarda tek tek inceleme yapmak lazım @Ahmet Turhan, dediğin gibi sırf büyükelçi diye kayda değer kabul etmiyoruz (en azından şu an). Şablonlarda da şu örnekteki gibi kayda değer olmayanlara bağlantı vermemek gerekiyor (tarihe göre sıralama yapıldığı için bağlantısız bir şekilde şablonda yer almasında fayda var, takibi imkansız oluyor yoksa).--RapsarEfendim? 17.46, 24 Ekim 2018 (UTC)
@Sarv ne dersin bu konuda? --Ahmet Turhan (mesaj) 18.04, 24 Ekim 2018 (UTC)
@Ahmet Turhan ben şablonların @Rapsar'ın dediği gibi tarih açısından takibi kolaylaştırdığını düşünüyorum ama büyükelçilik konusu tabii şu anlık doğrudan KD değil ama daha sonra KD olabilir tartışmalar ile ben önceki tartışmalarda KD dendiği için bütün büyükelçi maddeleri açmıştım rahatlıkla, ama kişi bazında tek tek incelenmeli yine Rapsar'a katılıyorum yani. --SarvSarv 08.53, 25 Ekim 2018 (UTC)