Şablon tartışma:İzmir

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Vikiproje İzmir (Şablon-sınıf, En-önem)
VikiProje simgesiBu şablon, Vikipedi'deki İzmir maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje İzmir kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz. İş birliğine katılarak da projeye katkıda bulunabilirsiniz.
 Şablon  Bu şablon için herhangi bir değerlendirme yapmaya gerek yoktur.
 En  Bu şablon En-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 

Başlık[kaynağı değiştir]

Bu şablon başta İzmir kenti şablonuydu. Daha sonra eklemelerle bütün ili kapsar hale geldi. Bu durumda şablon başlığının da İzmir ili olması gerekir. Nedim Ardoğa (mesaj) 08.05, 11 Eylül 2020 (UTC)

@Nedim Ardoğa, 6360 sayılı kanun ile büyükşehirlerde il ve büyükşehir ayrımı kalmadığı için sadece "İzmir" tabirinin kullanılmasının yeterli olacağını düşünüyorum. - bluetime93 (mesaj) 16.59, 27 Eylül 2020 (UTC)
Büyükşehir yasası üzerinde en fazla katkı koyanlardan biriyim. Ama kavram karışıklığı olmamalı. Ankara'dan İzmir otobüsüne bindiğiniz zaman otobüs Bergama'ya veya Ödemiş'e değil, İzmir'e gidiyor. Yani İzmir hala bir kent ismi. Haritalarda da durum böyle. İl söz konusu konusu olduğunda İzmir ili diyoruz. Bu sebepten VP de de il ve kenti birbirinden ayırmamız şart. (Bu arada Türkiye Cumhuriyeti başkenti Ankara'nın VP de maddesi olmadığının farkında mısınız? Ankara maddesi Ankara ilene ait. Bu durumun düzeltilmesi için bir kaç defa öneride bulundum.) Nedim Ardoğa (mesaj) 13.27, 28 Eylül 2020 (UTC)
Konu hakkındaki bilginize ve/veya katkınıza saygısızlık etmek istemem, umarım yanlış anlaşılmamışımdır. Sadece 6360 sayılı kanun ile il ve kent sınırları birbirine eşitlendiği için bu şartlarda ayrıca "il" ve "kent" maddelerine ve şablonlarına gerek olmadığını düşünüyorum. Ki zaten İzmir maddesinin bilgi kutusunda "İl & Büyükşehir" yazdığı için madde iki kavramı da kapsıyor. - bluetime93 (mesaj) 14.11, 28 Eylül 2020 (UTC)