Şablon tartışma:İngiltere, İskoçya ve Britanya hükümdarları

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Aziz Edward[kaynağı değiştir]

1042-1066 yılları arasında hüküm süren Æthelred oğlu Edward'ın ismi şablonda Günah Çıkartıcı Aziz Edward olarak kullanılmıştır. Bu kullanımın doğru olmadığını düşünüyorum. Aziz ünvanı öldükten sonra verildiği için kullanılabilir görünse bile Günah Çıkartıcı sıfatı İngilizcedeki Confessor'dan doğrudan çevrilmiştir ve gerçeği yansıtmamaktadır. 1161 yılında aziz ilan edilen Edward dönenimde şehit edilen azizlere martyr, işkence görnesine rağmen öldürülmeyenlere de confessor denilmekteydi. Confessor of faith günah çıkarıcı olarak çevrilmiş ve yanlış yapılmıştır. (Bkz.Confessor)Dolayısıyla şablondaki ismin Aziz Edward (Æthelred oğlu) olarak değiştirilmesini öneriyorum.Ertly 04:14, 17 Temmuz 2010 (UTC)

Evet ünvanları olmadan yer almaları en doğrusu. Mesela "I. Richard" yerine "Aslan Yürekli Rişar" olarak yazılmış şablona. Halbuki madde adı da I. Richard şeklinde. Zaten ünvanlar viki adlandırma kurallarınca kullanılmamalı. Bir de şablonun adı İngiltere hükümdarları olarak değiştirilse daha iyi kanaatindeyim. Zira sadace kral değil kraliçeler de var hükümdarlık yapmış ki şablonda da yer alıyorlar. Saygılarımla--Merube 89msj 00:28, 25 Temmuz 2010 (UTC)
Onu ben de düşündüm ama kral/kraliçe sıralama numaraları o zaman değişebiliyor. Dikkatli baktığımızda bu örnekleri görebiliriz. Dolayısıyla başka bir alternatif daha kullanılmalı. İyi vikilemeler, sevgiler... --Berm@nyaİleti 00:29, 25 Temmuz 2010 (UTC)