Şablon:TC-Albüm kapağı adil kullanım

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şablon belgelemesi[gör] [değiştir] [geçmiş] [temizle]

Tanımı[kaynağı değiştir]

Yapım ve/veya yayımı Türkiye Cumhuriyeti'nde gerçekleştirilmiş bir müzik albümüne ait kapak görüntüsünü üzerinde çalıştığınız maddeye eklerseniz, ilgili görüntü dosyasının yüklenmesi sırasında gelen ekrandaki ilgili haneye ya da yüklemenin hemen sonrasında ulaşılan ve görüntü dosyasının kendine ait olan sayfasına bu lisansı eklemelisiniz.

Kullanımı[kaynağı değiştir]

Kullanımı şöyledir:

{{TC-Albüm kapağı adil kullanım}}

Editör ve hizmetliler dosyayı kontrol ettikten sonra uygun gerekçe ve kaynak bilgisi bulunduğu takdirde şablonun ardına |uygunluk=evet kodunu eklediklerinde, etiketin alt kısmı artık görüntülenmeyecek ve dosya gerekçesi bulunan adil kullanım dosyaları kategorisine dahi olacaktır. Bu durumda örnek kullanımı ise şu şekildedir:

{{TC-Albüm kapağı adil kullanım|uygunluk=evet}}

"Sanatçı" değişkeni[kaynağı değiştir]

Yerine ilgili verinin yazılması, görüntü dosyasının o sanatçıyla ilgili albüm kapaklarının toplandığı bir kategoriye atanmasını otomatik olarak sağlamaktadır.

Eğer albüm kapağında birden fazla sanatçının adı geçiyorsa, şablon şu an için dört ayrı sanatçı adını destekleyecek şekilde çalıştırılabilir. Buna yönelik uygulama kodu şöyledir:

{{TC-Albüm kapağı adil kullanım | Sanatçı1 | Sanatçı2 | Sanatçı3| Sanatçı4}}

Örnek uygulama[kaynağı değiştir]

Tek sanatçılı albüm kapağı için:

Çok sanatçılı albüm kapağı için:

Ayrıca bakınız[kaynağı değiştir]

Bu lisans ile birlikte dosyaya muhakkak suretle, kaynak ve adil kullanım gerekçesi eklenmelidir. Adil kullanım gerekçesi için aşağıdaki şablon örneğini kullanabilirsiniz: