İdris Yıldız

Vikipedi, özgür ansiklopedi

1950′de Ordu’da doğdu. İlkokulu Güzelordu İlkokulu'nda, ortaokulu İstanbul’da Ata Koleji'nde okudu. Liseyi Ordu Lisesi'nde, üniversite eğitimini ise Ankara Devlet Mühendislik Mimarlık Akademisi İnşaat Mühendisliği Fakültesi'nde tamamladı.

Ticari Faaliyetine 1982 yılında Koksal İnşaat A.Ş.'nin yönetim kurulu başkan vekili olarak başladı. İnşaat ve fındık sektöründe faaliyet gösteren Koksal İnşaat A.Ş. İdris Yıldız’ın başkanvekilliği döneminde vergi rekortmeni ve ihracat rekortmeni oldu.

Basın sektörüne 1996 yılında Ordu Yorum Gazetesi ile başladı. Gazete hâlen yayın hayatını sürdürmektedir. İnşaat sektöründe İdris YILDIZ şahıs işletmesi ile 2000-2009 yılları arasında inşaat, müteahhitlik ve mühendislik faaliyetlerinde bulundu. Turizm sektörüne 1990 yılında Koksal Turizm A.Ş. ile başladı.

Sivil Toplum Kuruluşlarından, Karadeniz İhracatçılar Birliği yönetim kurulu üyeliği, Ordu Ticaret Odası yönetim kurulu üyeliği, Ordu Ticaret Odası Ankara Delegeliği, Orduspor Kulübü As Başkanlığı, Orduspor Kulübü yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulunmuştur. İki çocuk babası olan İdris Yıldız, TBMM 24. Dönem Ordu Milletvekili olarak seçildi. Türkiye-Japonya Parlamentolararası Dostluk Grubu üyesidir.[1]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "İdris Yıldız". TBMM.