iSketch

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
iSketch
URL www.isketch.net
Ticari? No
Site türü Drawing website
Kayıt Gerekmez
Sahip Robert Wahlstedt
Oluşturan Robert Wahlstedt
Başlama tarihi 15 June 1999
Geçerli durum Aktif

iSketch bir Pictionary benzeri browser çizim oyunu.

Oyuncular belirlenmiş kelime ya da kelimeleri çizerek (fare kullanarak ya da Grafik tabletleriyle) diğer oyuncuların kelimeyi tahmin etmesine çalışır. Diğer oyuncular ise çizen kişinin anlatmak istediği kelimeyi tahmin ederler. Ve bütün bunlar belirli bir süre içersindedir. Oyun 20 dil ve 200 temadan oluşur.[1]. Zorluk seviyesi kolaydan zora doğru sıralanır. Bütün çizicilerin kelimeleri tahminciler tarafından tahmin edildikten sonra periyot sonunda birinci için ufak bir kutlama şöleni yapılır. Çizici her bir doğru tahminde puan kazanır.[2]

Standart odaların dışında, oyuncular kendi odalarını oluşturup bu odaların ayarlarını kendilerine göre değiştirebilir ve kelime listesinin genişliğine kendileri karar verirler.

Oyunu oynamak için kayıt gerekmez.[3]. Bununla birlikte, oyuna girmeden önce oyun talimatlarını okumak mantıklı bir davranış olacaktır.[2].


Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ iSketch Main Menu
  2. ^ a b iSketch Instructions Kaynak hatası: Geçersiz <ref> etiketi: "ins" adı farklı içerikte birden fazla tanımlanmış. (Bkz: Kaynak gösterme)
  3. ^ iSketch logon page

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]