İçeriğe atla

"Vikipedi:Vikipedi standartları" sayfasının sürümleri arasındaki fark

77.79.95.20 tarafından gerçekleştirilen iyi niyetli değişiklik geri alındı. . (Twinkle)
(77.79.95.20 tarafından gerçekleştirilen iyi niyetli değişiklik geri alındı. . (Twinkle))
{{kısayol|[[VP:VS]]</br>[[VP:standart]]}}
Saka veya İskitler Orta Asya kökenli olup, gerek örf-adet, gerek kültürel yaşam, gerekse dil bakımından ilk Türk devletini kurmuş ve ardıllarına kaynak olacak ilk Türklerdendir. Bunun aksini iddaa etmek, Bu kavmin İrani, Aryan, Grek, Slav veya başka bir kavimden gösterilmesi; sadece Türklere değil, tüm tarih bilimine ve insanlığa hakarettir aynı zamanda küfürdür. Avrupa nın Anglo Sakson ve Gertmen kavimlerinden bugünkü kendi dünyalarını yarattığını görebilirsek, ne kadar barbar olduklarını anlayabiliriz. Dünün mağarada yaşayan ateşe ve kaya parçasına tapan, herhangi bir toplum ahlaki kültürü bulunmayan bu kavimlerin genlerinden oluşmuş günümüz batı kavmi, kendi utanacağı geçmişinden kaçarak tüm dünyaya sistemli ve bilinçli bir şekilde barbar Türk imajı vermektedir. Bu nedenle günümüzdeki bu zihniyet; Sümerlerin, Sakaların ve daha bir çok ilk Türk kavimlerinin Türk olmadığını söyleme cesaretinde bulunacak kadar basit, iki yüzlü ve yalancıdırlar...
{{Yazım Rehberi}}
*Sayfaların [[Yardım:Sayfa nasıl yazılır|Vikipedi yazı diline]] göre yazılması ve iç bağlantılarının olması maddenin kalitesini arttırır.
*Sayfaların ''dilbilgisi'', ''yazım şekli'', ''anlatım bozukluklarının'' düzeltilmesi gerekir.
*Madde çok kısa olmadıkça bir ''giriş yazısının olması'' ve daha ''sonraki kısımların <nowiki>==Başlık==</nowiki> şeklinde olması'' okunurluğu arttırır.
*Gerekli ''iç bağlantıların olması'' okuyan kişinin ilgili bölümlere kolay erişimini sağlar.
*Sayfada ilgili ''dış bağlantıların olması'', yazılan ''metin ile ilgili referansların'' olması kalitesi açısından iyi olur.
 
{{Vikipedi-taslak}}
 
[[Kategori:Vikipedi:Biçem]]
47.496

değişiklik