İçeriğe atla

Robert Falcon Scott: Revizyonlar arasındaki fark

Berbat bir çeviri yapmış son düzenlemeleri yapan. Mot-o-mot kelime karşılıklarını vermiş ve google translator cümleleri gibi cümleler çıkmış. Kafama göre önceki sürümüne almak istemedim ama bu madde bir görevli çevirmen tarafı
[kontrol edilmemiş revizyon][kontrol edilmemiş revizyon]
(+ 6 kategorileri (HotCat))
(Berbat bir çeviri yapmış son düzenlemeleri yapan. Mot-o-mot kelime karşılıklarını vermiş ve google translator cümleleri gibi cümleler çıkmış. Kafama göre önceki sürümüne almak istemedim ama bu madde bir görevli çevirmen tarafı)
[[Kaptan]] '''Robert Falcon Scott''' (d. 6 Haziran 1868, [[Davenport]] yakınları - ö. 29 Mart 1912), [[Antarktik]] yörelerinde iki sefere öncülük eden [[Kraliyet Donanması]] subayı ve [[kâşif]]i: 1901–04 [[Keşif Seferi]] ve tâlihsiz 1910–13 [[Terra Nova Seferi]]. Bu ikinci girişim sırasında Scott, [[Ronald Amundsen]]'in Norveç seferinden önce olmuşlar diye yalnızca bulmak için 17 Ocak 1912 tarihinde [[Güney Kutbu]]'na ulaşan beş kişilik bir ekibe önderlik etti. Dönüş yolculukları esnasında Scott ve yol arkadaşları, takâtsizlik, açlık ve aşırı soğuktan bütünüyle dondular.
 
'''[Berbat bir çeviri yapmış son düzenlemeleri yapan. Mot-o-mot kelime karşılıklarını vermiş ve google translator cümleleri gibi cümleler çıkmış. Kafama göre önceki sürümüne almak istemedim ama bu madde bir görevli çevirmen tarafından gözden geçirilmeli...]'''
Keşif Seferini yönlendirme görevinden önce Scott, kariyer ilerletme fırsatlarının hem kıt hem de hevesle hırslı subaylar tarafından arandığı Britanya'yı, Viktoria barış döneminde bir deniz harp subayının basmakalıp kariyerini sürdürmüştü. Kutup keşfi için herhangi bir tercihin yerine, Scott'ın ''[[Keşif]]'' komutası için uygun düşmesine yol açan kişisel tercih şansıydı.<ref>Crane, s. 84</ref> Ancak bu adımı atmış olan, ismi, hayatının on iki yılı boyunca bağlı kaldığı çalışma sahası, Antarktik ile ayrılmaz bir biçimde ilişkili oldu.
 
Anonim kullanıcı