İçeriğe atla

Eczacıbaşı Spor Salonu: Revizyonlar arasındaki fark

k
Kategori ilave edildi.
Değişiklik özeti yok
k (Kategori ilave edildi.)
1966'dan bu yana Türk Sporu'na büyük katkıları bulunan Eczacıbaşı, ilk spor tesisini 21 Ağustos 1973'te Türkiye'ye kazandırdı. Özel sektör kuruluşu tarafından yapılan ilk salon olan Eczacıbaşı Spor Salonu, İstanbul Levent'teki İlaçilaç Fabrikası'nın arkasında yapıldı. Yıllarca bir çok milli sporcunun yetişmesine sahne olan Eczacıbaşı Spor Salonu 2000-2001'de son sezonunu yaşadı.
 
[[Eczacıbaşı Spor Kulübü]]'nün ikinci yeni ve modern tesisi; 24 Temmuz 2001'de [[Ayazağa, Şişli|Ayazağa]]'da açıldı. 1.700 metrekarelik alana kurulu kapalı spor tesisinde; Türkiye Ligi, Türkiye Kupası ve Avrupa Ligi maçları oynanmakta. Kulüp 2001'den bu yana Ayazağa'daki tesiste başarılarına yenilerini eklemektedir.
 
1.700 metrekarelikm<sup>2</sup>'lik alana kurulu kapalı spor tesisinin spor sahası yaklaşık 1.000 metrekarem<sup>2</sup>'dir. Voleybol zemin kaplaması taraflex olan salon, teleskopik tribünlerle beraber 1.000 seyirci kapasitesine sahipsahiptir. Tesis içinde; takımlar için dört, hakemler için bir soyunma odası, fitness salonu, sauna ve jakuzi, doktor odası, basın çalışma odası, toplantı odaları, ofisler ve kafeterya bulunuyorbulunmaktadır.
 
[[Kategori:Spor salonları]]
30.160

düzenleme