"Ankara Üniversitesi İbni Sina Hastanesi" sayfasının sürümleri arasındaki fark

Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
k
değişiklik özeti yok
(tam adı eklendi)
k
'''Ankara Üniversitesi İbni Sina Araştırma ve Uygulama Hastanesi''', [[Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi]]'ne bağlı bir hastane.
 
Acil serviste yılda yaklaşık 30.000 hastaya ayaktan ve yatarak tedavi hizmeti vermektedir. Hastaların tüm değerlendirmeleri, Deneyevideneyevi ve [[Radyolojikradyoloji]]k incelemeleri ve gerektiğinde [[cerrahi]] girişimleri Acilacil Servisservis içinde yapılmaktadır.
 
[[İbni Sina Hastanesi]] merkez ameliyathanesinde bulunan 26 ameliyathanede günde yaklaşık 80-110 [[ameliyat]] yapılmaktadır.
 
[[Transplantasyon]] biriminde canlı vericilerden ve [[kadavra]]dan yılda ortalama 30 hastaya [[böbrek]] nakli yapılmaktadır.
[[Hemodiyaliz]] biriminde 35 cihaz ile yılda 1500 hastaya 12000 seansın üzerinde [[Hemodiyaliz]] ve CAPD Biriminde de halen 60 hastaya [[kronik]] [[periton]] [[diyaliz]]i uygulanmaktadır.
 
[[Kemik]] iliği]] [[transplantasyon]]u biriminde yılda ortalama 70 hastaya [[kemik]] iliği nakli]] gerçekleştirilmektedir. Bu konuda [[hastane]] bir referans merkezi haline gelmiş olup, [[Avrupa]] [[Kemik]] İliği [[Transplantasyon Birliği]] Birliği'ne 117. merkez olarak kabul edilmiştir.
 
[[Kategori:Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi]]
40.511

değişiklik

Gezinti menüsü