İçeriğe atla

Tartışma:Bulgaristan'ın illeri: Revizyonlar arasındaki fark

Bu konuda doğruluk bakımından titiz olmak zorundayız,ayrıca Osmanlı döneminden kalma isimlendirmeler geçerlidir ve hala tüm dünyada kullanılmaktadır.Birbiriyle çelişen resmi kurum kaynakları da ayrı bir tartışma konusudur.Kısacası Türkçeye,Türklüğü ve Tarihi gerçeklere dayalı kullanım şarttır.--[[Kullanıcı:Kamuran otukenli|Kamuran otukenli]] 13:12, 3 Kasım 2009 (UTC)
 
:::::Katılıyorum, Osmanlı döneminde Edirne'ye Edirne deniyordu hala da deniyor, Sofya'ya Sofya günümüzde de Sofya, Aynı şekilde Eski Zağara, Kırcaali ve Ankara ve Selanik. Yani Takabeg'in "osmanlıdan kalma isim, kullanmayalım" demesi çok absürt. Aynı şekilde kurumların kendi içinde çelişen isimlendirme yapmaları da konu hakkında bilgisiz olduklarını gösteriyor. --[[Kullanıcı:Matrix0101|Matrix0101]] 00:37, 6 Kasım 2009 (UTC)
 
 
*Sanırım yanlış anlaşıldım ben karşımda biri varmış gibi yada biriyle zıtlaşıyormuş gibi bir şeyden bahsetmedim.yani karşımda biri var ve ben onu ikna etmek için yamzıyorum tüm bunları.ancak konuya ve coğrafyaya ait kültür ve tarihe hakim birisiyim.bu konuda elbettekipek çok bilgi birikimim ve söyleyebilecek anlatabileceklerim var.Hayat realdir gerçeklere bakmak lazım,sadece net ortamındaki kaynaklarla hareket edersek çok ciddi çıkmazlara yanılglara düşeriz!--[[Kullanıcı:Kamuran otukenli|Kamuran otukenli]] 13:27, 3 Kasım 2009 (UTC)
:*Yok, ben de direkt olarak son mesaja cevap olması için söylemedim zaten. Şu an iki görüş var burada ve ikisi de karşıt tarafı ikna edemiyor. Eğer bu sorunun kalıcı olarak çözülmesi isteniyorsa, yapılması gereken topluluğu tartışmaya çağırmak. Bunu diyorum.--[[Kullanıcı:Vito Genovese|<font color="#008000">'''Vito Genovese'''</font>]] 13:29, 3 Kasım 2009 (UTC)
 
:::::Sadece bir kişiyi ikna etmenin bir anlamı yok diye düşünüyorum, ben de herhangi bir maddeye gidersem ve ikide bir böyle olmaz dersem beni ikna edene kadar benimle mi uğraşacak millet acaba. Burda muhalif olan birisi var dayanakları son derece temelsiz. Vakit kaybetmeden işimizi yapalım. Ne diyorsunuz? --[[Kullanıcı:Matrix0101|Matrix0101]] 00:42, 6 Kasım 2009 (UTC)
 
::*Tamam anladım bende ortaya yazdım zaten.Ben tabi bu konudaki görüşlerimi ve verilerimi daha öncede ayzdım fayda etmedi karşı tarafın ikna olmasıyla bu iş çözülecekse bu tartışma daha çok sürer gider çünkü ben karşı tarafın ikna olmaya niyeti olduğunu sanmıyorum.Bu sadece bu maddede veya konuda olmuyor ki vikipedinin pek çok maddesinde böyle bitmez tükenmez tartışmalar var.--[[Kullanıcı:Kamuran otukenli|Kamuran otukenli]] 13:50, 3 Kasım 2009 (UTC)
:::*Elbette var, olacak da her zaman. Ancak genele yayılan bir tartışma var çoğu zaman ve bu sayede bir karar çıkıyor o tartışmalardan. Burada neredeyse bire bir anlaşmazlık yaşanıyor. Topluluk buraya çağrılır ve bir karar da verilirse çözüm kalıcı olmuş olur. Ayrıca karşı tarafın niyeti üzerine yorumlardan kaçınalım lütfen, içeriğe odaklanmaktan şaşmayalım.--[[Kullanıcı:Vito Genovese|<font color="#008000">'''Vito Genovese'''</font>]] 14:05, 3 Kasım 2009 (UTC)
273

düzenleme