İçeriğe atla

Tartışma:Bulgaristan'ın illeri: Revizyonlar arasındaki fark

 
[[Kullanıcı:Vito Genovese|<font color="#008000">'''Vito Genovese'''</font>]] 12:10, 21 Ekim 2009 (UTC)
 
----
Evet fikirlerin mantıklı ancak herşey bu kadar basit değil.
Bence Fikir ayrılığının temelinde illerin isimlendirilmesi yatmıyor malesef.Hemen her konuda çıkıyor bu sorun.yani Türklerin Yaptığı hemen her şey Küçük görülmeyeiYabancı olan övülmeye ve yabancı olanaın kullanılmasına teşvik edilmeye çalışılınıyor bilinçli veya bilinçsiz olarak.bunda kötü niyet aramıyorum ancak ansiklopedik ortamlarda bunalr çok zararlı ve hatta bazende bölücü sonuçlar,bitmez tükenmez kavga ve tartışma sebelperi oluyor.Tarih böyle olaylarla doludur!
Eski zağra konusunda Şehrin resmi ve tarihi belgelerinde yazılanları tek tek yazdım orjinalinden hemde ki bu tüm tartışmayı gereksiz kılıyordu barışçı bir çözüm arayışı idi.Bulgarlar bu şehri ve ili isimlendirirken Türklerin eski zağra ismini tercüme ederek stara zagora demişler bu her yerde var zatenVe pek çok bulgarşstan ve Balkan ili için geçerli olan bir şeydir!.Ancak ısrarla inkar edilecekse benim şahsen kismeyle tartışmaya niyetim yok!Tarih ve tarihi kayıtlar ortadadır inkar edilsin ya da edilmesin hiç fark etmez.--[[Kullanıcı:Kamuran otukenli|Kamuran otukenli]] 20:59, 23 Ekim 2009 (UTC)
 
== İllerin isimlendirmesi ile ilgili tartışma katılımcılarına duyuru ==
 
Burada konunun tartışılması ve kaynakların paylaşılması, son olarak da topluluğun bu sayfaya davet edilerek bir karar vermesinin sağlanması için isimlendirme ile ilgili tartışmanın katılımcılarına bir duyuruda bulunmuştum. Ancak herhangi bir çaba olmadı gördüğüm kadarıyla.
 
Maddelerde çok uzun süreli tam korumalara sıcak baktığım söylenemez, Kamuran'ın da maddenin illerin isimleri dışında da sorunları olduğunu ve korumanın kaldırılması gerektiğini belirten bir [http://tr.wikipedia.org/w/index.php?title=Kullan%C4%B1c%C4%B1_mesaj%3AVito_Genovese&action=historysubmit&diff=6657681&oldid=6656566 talebi] oldu. Bu nedenle tam korumayı yarı korumaya düşürüyorum ve tekrar etmek istiyorum.
 
Maddeyi izleme listemde tutacağım ve az sonra tartışmaya katıldığını gördüğüm üç kullanıcıya mesaj atacağım. Burada net bir fikir birliği oluşmadan maddede '''illerin isimleri ile ilgili''' bir değişiklik yapılması halinde, değişikliği yapan kullanıcıyı engellemek durumunda kalacağım. Değişikliğe karşı görüşteyseniz de, böyle bir değişiklik görmeniz halinde geri almadan bana bildirmenizi rica ediyorum.
 
Kolay gelsin
 
[[Kullanıcı:Vito Genovese|<font color="#008000">'''Vito Genovese'''</font>]] 18:13, 31 Ekim 2009 (UTC)