Değişiklikler

Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Boyutta değişiklik yok ,  10 yıl önce
değişiklik özeti yok
Çok güzel bir tanrıça olan Thetis ile [[Zeus]] da [[Poseidon]] da birlikte olmak istemişler. Önce aynı zamanda kahin olan [[Themis]] adlı [[Titan]]'dan gelecek ile ilgili bir yorum istemişler. Themis de Thetis'in doğacak çocuğu babasından çok daha üstün olacak diye bildirmiş. Bunun üzerine onunla evlenmek istemeyen tanrılar, onu hemen bir ölümlü olan kral Peleus ile evlendirmişler. Onların düğününe tüm tanrılar katılmış.
 
Zeus ile [[Hera]]'nın şiddetli bir şekilde kavga ettiği bir gün araya [[Hephaistos]] girerek annesi Hera'yı korumak istemiş. Buna kızan Zeus'un onu tutup [[Olympos]]tan aşağı atmış. Hephaistos yuvarlanarak [[Limni adasıAdası]] yakınlarına düşmüş. Başka bir mite göre de, Hera, Hephaistos'u tek başına doğurmuş, çirkinliğini görünce onu atmış. İki mitin sonunda da tanrıça Thetis onu bulup bakmış.
 
Thetis'in farklı bir mitine göre de, Ganymedes adlı Truvalı genç erkekle yakınlaşan Zeus'a kızan [[Athena]], Poseidon, Hera ve [[Apollon]] Zeus'u bağlayıp onun tahtına Poseidon'u geçirirler. Thetis ise Zeus'u kurtarmak için yüz kollu devlerden birini çağırır ve onu kurtarır.
Anonim kullanıcı

Gezinti menüsü