İçeriğe atla

Vikipedi tartışma:Resim kullanım politikası: Revizyonlar arasındaki fark

*Vikiyi resim havuzu olarak kullanmaka isteyen kişilerin önüne geçmek için istedim. ama topluluk karar versin. --[[Kullanıcı:Manco Capac|Manco Capac]] [[Kullanıcı mesaj:Manco Capac|⇨'''⌨''']] 19:37, 9 Mayıs 2009 (UTC)
:Ansiklopedik olmayan dosyalar için size kesinlikle katılıyorum. Ama bir dosya ansiklopedik ise (neresi olduğu belirsiz köy, duvar, yıkıntı vs. resimlerinden bahsetmiyorum) + özgür lisanslı ise, sırf kullanılmadığı gerekçesiyle silinmemeli, Commons'a taşınmak üzere işaretlenmeli. İyivikiler... [[Kullanıcı:homonihilis|<font color="black">'''ho?'''</font>]] [[Kullanıcı mesaj:homonihilis|<font color="black">'''ni!'''</font>]] 19:50, 9 Mayıs 2009 (UTC)
 
*Merhabalar,
*Basit grafik eklentisini doğru bir eklenti olarak görüyorum. Dördüncü kurala gelince; bence olabilir. Ben de özgür lisanslı hiçbir resmin harcanmasını istemem fakat bir resmin ansiklopedik olup olmadığına karar vermek çok sorunlu; bunun için ayrı bir yönerge hazırlamadan, kişisel inisiyatifle yol bulmamız zor olacaktır. Kullanıcı sayfaları için yüklenmiş fakat henüz eklenmemiş/yanlışlıkla çıkarılmış ve bize ansiklopedik gözükmeyen resimler olacaktır. Çizgiyi ansiklopediklikte çizmekte bir sorun görmüyorum fakat ansiklopedikliğe karar vermek kesinlikle sorunlu veya en azından (yönerge yazalım dersek) başlangıçta uzun süre alacak bir seçenek. Commons'a aktarmak da bir çözüm; olabilir - ama bu seferde özgür lisanslı görsellerde cidden çok ama çok şüpheci olmamız gerekir; yanlışlıkla buradan deneyimli birisi Commons'a bu resimlerden birini aktarırsa, resim gerçekte telif hakkı saklı bir resim bile olsa aylarca, hatta yıllarca fark edilmeden Commons'ta kalabilir. Kısacası '''dördüncü öneri karşısında ben kararsızım, çekimserim''' ama silmek yerine Commons'a taşımak da daha cazip gözüküyor. Teşekkürler, iyi çalışmalar... - - [[%C3%96zel:Contributions/Noumenon|<font color="black" size="2"><u>'''nou'''menon</u></font>]] '''Θ''' [[Kullan%C4%B1c%C4%B1_mesaj:Noumenon|<font color="black" size="2">mesaj</font>]] 16:07, 16 Mayıs 2009 (UTC)
35.976

düzenleme