İçeriğe atla

Postminimalizm: Revizyonlar arasındaki fark

[kontrol edilmemiş revizyon][kontrol edilmemiş revizyon]
Görsel sanatlarda ''postminimalizm'', minimalizmi estetik veya kavramsal bir çıkış noktası olarak referans alan sanatçıların tarzı için kullanılır. Bu terim belirli bir akımı değil, sanatsal bir eğilimi tanımlar.
 
Postminimalist sanat eserleri birçok zaman kavramsal sanat ile ilişkilendirilebilir veya karıştırılabilir. Minimalist eserlerin aksine, potminmalist eserler aynı zamanda kavramsal olarak da tanımlanabilirler. Postminimalist sanatçıların birçoğu gündelik nesnelerin veya işlevlerin yaptıkları göndermeleri, kendilerinden önce gelen minimalistlerinkine benzer ciddi bir biçimcilikle değiştirirler. Ancak çok çeşitli sanatçı bu tanımlamaya girdiği için hepsi arasında bağlantı kurmak olası değildir.
Postminimalist artwork is often associated or confused with conceptual art; frequently a work or artist can be described as both, as it is this conceptual element which regularly distinguishes it from Minimalism. Artworks often transpose reference to everyday objects or functions onto the austerely [[formalist]] approach of their predecessors. However with such a diverse and disparate group there are no definite correlations between artists.
 
==Müzik==
4.588

düzenleme