İçeriğe atla

Postminimalizm: Revizyonlar arasındaki fark

k
düzenleme özeti yok
[kontrol edilmemiş revizyon][kontrol edilmemiş revizyon]
k (yazım)
kDeğişiklik özeti yok
{{çeviri|:en:postminimalism}}
 
'''Postminimalizm''', [[Minimalizm|minimalizmden]] etkilenmiş veya minimalizmden yola çıkmış çeşitli sanat alanları için kullanılan bir terimdir. Bu ifade genelde görsel sanatlar ve müzikte kullanılsa da minimalizmi kritik bir referans noktası olarak alan heher ralanalan için kullanılabilir.
 
==Görsel Sanatlar==
Görsel sanatlarda ''postminimalizm'', minimalizmi estetik veya kavramsal bir çıkış noktası olarak referans alan sanatçıların tarzı için kullanılır. Bu terim belirli bir akımı değil, sanatsal bir eğilimi tanımlar.
 
The term does not refer to a particular movement but rather an artistic tendency. Postminimalist artwork is often associated or confused with conceptual art; frequently a work or artist can be described as both, as it is this conceptual element which regularly distinguishes it from Minimalism. Artworks often transpose reference to everyday objects or functions onto the austerely [[formalist]] approach of their predecessors. However with such a diverse and disparate group there are no definite correlations between artists.
 
==Müzik==
4.588

düzenleme