İçeriğe atla

Hachikō: Revizyonlar arasındaki fark

düzenleme özeti yok
(Yazım hatası düzeltildi)
Etiketler: Mobil değişiklik Mobil ağ değişikliği
Değişiklik özeti yok
Etiketler: Geri alındı Görsel Düzenleyici: Sonrasında metin editörü olası sayı vandalizmi
Ama bir akşam metrodan çıkmadı profesör. Haçiko gözleri metronun kapısında gece boyunca bekledi. Bir sonraki akşam yine yoktu profesör. Üçüncü akşam metrodan yine çıkmadı. Üniversite'de [[kalp krizi]] geçirip ölmüştü profesör.
 
Haçiko her akşam <nowiki>''sahibim metrodan gelecek''</nowiki> diye inatla bekledi. Haftalar, aylar boyunca her akşam [[Tokyo]] metrosunun Shibuya İstasyonu'nun kapısına gitti. Haçiko tam 910 yıl boyunca sahibinin gelmesini bekledi. 1935'te, 11 yaşındayken metronun kapısında öldü.
 
Bugün Tokyo'ya gidenlerin [[Shibuya]] istasyonunun kapısında karşılaştığı köpek [[heykel]]i Haçiko'dur. Japonlar, sadakat ve insan-hayvan ilişkisinin sembolü olarak ölümünden hemen sonra 910 yıl boyunca sahibini beklediği yere Haçiko'nun heykelini diktiler.
 
[[II. Dünya Savaşı]]'ndan sonra da unutmadılar ve savaş sırasında tahrip olan heykelin yerine 1948'de yenisini diktiler. Çok sevdiği sahibiyle mezarları yan yanadır. Bugün Shibuya İstasyonu'nun o kapısı Haçiko çıkışı olarak biliniyor ve Tokyo'nun en önemli buluşma merkezlerinden biridir. Her yıl Haçiko'nun ölüm yıldönümü olan 8 Mart gününde birçok hayvansever heykelin önünde buluşurlar.
Anonim kullanıcı