İçeriğe atla

Gece Devriyesi: Revizyonlar arasındaki fark

k
→‎Sunumu: iç bağlantı düzeltmesi
[kontrol edilmiş revizyon][kontrol edilmiş revizyon]
Değişiklik özeti yok
k (→‎Sunumu: iç bağlantı düzeltmesi)
Karakterler, Hollandalı ressam tarafından uygun gördüğü şekilde resme yerleştirilmiştir, çünkü milislerin günlük olarak eğitime hazırlandığı zamanlarda birçok defa gözlemlemişti ve ayrıca güvenlik için gezen milisler, görevleri icabı şehri gezmek için düzenli olarak karargâhtan ayrılıyordu. Ek olarak, resimde üç çocuk ve sahneyi canlandıran bir köpek bulunmakta.
 
Şirket merkezinin açılış şöleni için kurulan komisyon, diğer şirket portreleriyle birlikte; oğlu [[XIII. Louis]] ve merak uyandıran [[Armand Jean du Plessis de Richelieu|Kardinal Richelieu]]'nin emriyle sürgün edilen, [[IV. Henri (Fransa kralı)|IV. Henry]]'nin dul eşi Ana Kraliçe [[María de Médici]]’in 1638'de Fransa’dan Amsterdam’a gelişinin anma törenlerinin bir parçası olarak bu açılışı gerçekleştirdi. Hollanda başkentine yapılan bu kraliyet ziyareti, yetkilileri tarafından büyük bir görkem ve şatafatla ile kutlandı.<ref>Birçok eleştiri "Gece Devriyesi"{{'}}nin muhtemelen Maria de Médici'nin gerçek ziyaretine katılımdan, milislerin dönüşünü portrelerdiklerini değerlendirir, zira resimde sergilenen üniformalar tören üniformalarıdır. Bu ziyaret on yedinci yüzyıl ortalarında Amsterdam'daki en önemli olaydır.</ref>
 
Resim siparişinin ödemesi gecikmeli olarak yapıldı zira milis üyelerinin beklentilerini tam olarak karşılamadı, çünkü çoğunluğunun varlığı tam olarak resimde tanımlanmamıştı. Kalitesine rağmen, zamanında eleştirmenler tarafından da fark edilmedi. Resim, "Hollanda sanatının Altın Çağı"{{'}}nda ortaya çıkan Hollandalı kolektif portreler geleneğinin temel bir parçasıdır. Frans Hals gibi çağdaş yazarlar kendilerini neredeyse yalnızca bu tür özel portrelere adadılar.