İçeriğe atla

"Ayna (müzik grubu)" sayfasının sürümleri arasındaki fark

Yazım ve ifade hataları düzeltildi.
(Aynaikibinonyedi.jpg adlı dosya, Fitindia tarafından Commons'tan silindiği için kaldırıldı. Gerekçe:No permission since 2 June 2021)
(Yazım ve ifade hataları düzeltildi.)
Etiketler: Görsel Düzenleyici Mobil değişiklik Mobil web değişikliği
'''Ayna;''' [[Erhan Güleryüz]], [[Cemil Özeren]], [[Can Güney]] tarafından 1996 yılında kurulmuş bir Türk [[Rock müzik]] grubudur.
 
Ayna Grubugrubu, [[Erol Köse|Erol Kӧse]]’nin prodüktӧrlüğünde 1996 senesinde ilk albümünü piyasaya sürmüştür. [[Gittiğin Yağmurla Gel]] ile başlayan bu yolculuk 2002 senesinde [[Bostancı Durağı]] albümünden sonra son bulmuş ve Ayna, [[Erol Köse|Erol Kӧse]] ile yollarını ayırmıştır. Aynı yıl solistlerden [[Cemil Özeren]] de gruptan ayrılmıştır. Bunun ardından 2004 senesinde [[Erhan Güleryüz]] solo albümü [[Doğum Günü]] ile birlikte [[Denizden Geliyoruz]] albümünü, Rüzgar Yapım bünyesinde çıkarmış ve bu güne kadar kendi yollarında devam etmişlerdir. Büyük başarılara imza atmalarına rağmen, [[Ayna Grubu|Ayna grubu]] popüler kültüre teslim olmadığı için başarıları gӧzardı edilmiştir. Ayna Grubugrubu kendilerini bir albüm grubu olarak değil, konser grubu olarak tanımlamaktadırlartanımlamaktadır. Aynı zamanda, kuruldukları günden bu yana grubun kayda değer üyelerinden Cemil Özeren dahildâhil olmak üzere, özel hayatlarındaki dostluğun kalıcı olması şartıyla birçok üye değiştirmiş ve 20'yi aşkın farklı müzisyenle çalışmışlardır.
 
Ayna Grubugrubu, 2007 - 2012 yılları arasında belli aralıklarla TRT-Müzik kanalında yayınlanan ‘Aynadan Yansıyanlar’ programını yapmaktadıryapmıştır. Kurulduğu günden bu yana peşini hiç bırakmayan sadık bir dinleyici kitlesine sahiptir. Konserlerde gerek yeni, gerek yıllar ӧncesine ait parçaları meydanlara sӧyletmeyi başarmışlardır.
 
Ayna Grubu, 2007 - 2012 yılları arasında belli aralıklarla TRT-Müzik kanalında yayınlanan ‘Aynadan Yansıyanlar’ programını yapmaktadır. Kurulduğu günden bu yana peşini hiç bırakmayan sadık bir dinleyici kitlesine sahiptir. Konserlerde gerek yeni, gerek yıllar ӧncesine ait parçaları meydanlara sӧyletmeyi başarmışlardır.
Ayna grubunun eski üyesi olarak bilinen solist [[Cemil Özeren]] 20 Kasım 2012 günü bir süredir tedavisini gördüğü siroz hastalığı nedeniyle ölmüştür.
 
Ayna, 2016'da Fransa'da düzenlenecek olandüzenlenen Euro 2016 Avrupa Futbol ŞampiyonasındaŞampiyonası'nda mücadele edecekeden millimillî takımımız için "Şampiyonluk Yakışır Sana" adlı marş bestelemiştir.
 
== Ödülleri ==
6.084

değişiklik