İçeriğe atla

Yavuz Çetin: Revizyonlar arasındaki fark

k
düzenleme özeti yok
k (→‎Hayatı ve kariyeri: metin içi kaynak gösterimi çok fazla kez tekrar ettiğinden, okunurluluğa negatif etkiden kaçınabilmek için başlığa taşıdım. daha kapsamlı farklı kaynaklar üzerinden yeni bir metin yazılana kadar bu şekilde kalması daha doğru olacaktır diye düşünüyorum.)
kDeğişiklik özeti yok
Bir süre sadece müzik dinler ve bu süre zarfında [[elektro gitar]] sesine hayran kalır. 1985 yılında ilk kez akustik gitarla tanışır ve on yedi yaşında profesyonel müzik yaşamına geçişiyle birlikte, İstanbul’da ve Türkiye’nin güney bölgelerinde çalışarak hayatını sürdürür. Öğrenimini, hayatının akışını şekillendiren o çok sevdiği müzik üzerine yapar.
 
Ortaöğrenimini [[Haydarpaşa Lisesi]]'nde tamamlar. Liseden okul arkadaşı olan [[Ercan Saatçi]] ile yaptıkları ''I Will Cry'' adlı şarkı ile Hey dergisinin yarışmasını kazanır. [[Marmara Üniversitesi Müzik Bölümü]]'ne girer. Üniversite hayati boyunca da Elektro Gitarını elinden hiç bırakmaz. Çalıştığı grup [[Labirent (müzik grubu)|Labirent]] ile katıldığı Yıldız Teknik Üniversitesi'nin düzenlediği müzik yarışmasından birçok ödül alarak çıkarlar.
 
=== Müzik kariyeri ===
70

düzenleme