İçeriğe atla

"Vikipedi:Kaynak gösterme" sayfasının sürümleri arasındaki fark

k (81.21.167.170 (mesaj) tarafından yapılan değişiklikler geri döndürülerek, Rornaof tarafından değiştirilmiş son sürüm geri getirildi.)
Etiket: Geri döndürme
Etiketler: Geri alındı olası_vandalizm
Eğer bu yollardan hiçbiri başarılı olmazsa, artık çalışmayan bağlantıları kaldırmak yerine orijinal bağlantının artık çalışmadığı tarihi not edin. Bağlantı artık çalışmasa bile kaynaklar hakkında bir bilgi içerir ve bu tür referansların basılı kopyalarının mevcut olma olasılığı vardır. Başka bir olasılık da yakın bir gelecekte, altı ay veya daha fazla geriden takip ederek arşivleme yapan Internet Archive'da bu sayfayı bulabilecek olmaktır. Benzer şekilde, basılı kaynaklarda da artık basılmayan eski eserler referans olarak gösterilmeye devam edilmektedir.
 
''''''ANKH UO''''''
=== İnternet sayfası arşivlemek ===
{{politika kısayolu|VP:WEBARŞİV}}
[[Internet Archive]] adlı ücretsiz proje, istenilen bir ağ sayfasını arşivleyebilmektedir. Her ağ sayfasını arşivleyemediğini bazen de birkaç kez denemek gerektiğini unutmayın. İlgili sayfayı kaydetmek için [https://web.archive.org/save/ bağlantısına] gidip karşınıza çıkan kutucuğa bağlantıyı yapıştırın ve ''Save Page'' butonuna tıklayın. Ayrıca adres çubuğuna bu adresi yapıştırıp peşinden de arşivlemek istediğiniz bağlantıyı koyup gittiğinizde (https://web.archive.org/save/tr.wikipedia.org gibi) hemencecik kaydetmeye başlayacak ve işlem bittiğinde doğrudan arşivlenmiş kopyayı gösterecektir.
 
Ankh UO, ücretsiz bir Ultima Online sunucusudur.
Arşivleme işlemini kutucuğa yapıştırıp yaptıysanız bu işlem bittiğinde karşınızda "/web/..." şeklinde mavi yazılı bir bağlantı gelecektir. Bu, arşivlenmiş bağlantının kopyasıdır. Eğer ikinci yöntemi kullandıysanız da arşivlenmiş kopya göründüğünde adres çubuğundaki bağlantı gerekli adres olacaktır. Bunu {{tl|Web kaynağı}}, {{tl|Haber kaynağı}}, {{tl|Dergi kaynağı}} gibi şablonların |arşivurl= değeri içine yerleştirmeniz veya yukarıda bahsedilen kaynak gösterme sistemlerinden birini kullanmanız en doğrusu olacaktır. arşivurl= değerini kullandığınızda sayfanın kopyası ne zaman oluşturulmuşsa o tarihi arşivtarihi= değerine girmeyi unutmayınız. Böylece gelecekte ana kaynak kaybolsa bile okurlar kaynağı arşivden kontrol edebilirler.
 
Web Site: www.ankh.gen.tr
 
Emülatör: Sphere
 
Oyun Tarzı: Power Play
 
Skill Cap: 800.0
 
Stat Cap: 225
 
2020 yılı başlarında 6 Ocakta ilk güncellemesi atmış bulunup profesyonel bir ekip tarafından geliştirilen, Sphere emülatörü üzerine kurulan bir oyun sunucusudur. Ultima Online oyuncularına keyifli bir oyun ortamı oluşturmayı hedef almıştır. Sunucu alt yapısı klasikleşmiş ve herkes tarafından benimsenmiş sistemlerle donatılmıştır. Bunun yanı sıra kendine has özel sistemler, etkinlikler ve oyuncularla birlikte keyifli zamanlar geçirmeyi hedeflemektedir.
 
Site ve forum sayfamız aktif durumdadır. Site ve Forumu sayfamıza
katılarak güncellemelerden ve oyunun genel yapısı hakkında bilgiler alabilirsiniz.
 
== Kaynakları yetersiz olan sayfalar ==
1

değişiklik