İçeriğe atla

"Vikipedi:Kaynak gösterme" sayfasının sürümleri arasındaki fark

(Osmanbey2.0 tarafından yapılan 25028457 sayılı değişiklik geri alınıyor.)
Etiketler: Geri al Mobil değişiklik Mobil web değişikliği Gelişmiş mobil değişikliği
Etiketler: Geri alındı olası_vandalizm
Yayımlanmış bir materyali alıntıladığınızda mutlaka kaynak göstermeli, kaynağı alıntının hemen ardından belirtmelisiniz. Alıntının kendisi tırnak işaretleri içinde — "bunun gibi" — veya, eğer bir alıntının içinde yer alan bir alıntıysa tek tırnak işareti içinde — "ve burada örnek olarak benzeri bir 'alıntı'." — olmalıdır.
 
http://www.tokat.gov.tr/almus#:~:text=Almus'%20un%20Osmanl%C4%B1%20%C4%B0mparatorlu%C4%9Fu%20devrinde,1954%20y%C4%B1l%C4%B1nda%20Almus%20%C4%B0l%C3%A7esi%20kurulmu%C5%9Ftur.
=== Bir içeriği doğrularken ===
'''Kendi yazmadığınız bir materyal için bile, o materyali doğrularken kullanmış olduğunuz bir kaynak varsa, bu kaynağı Vikipedi'ye ekleyebilirsiniz'''. Bir maddeye kaynak eklemek, Vikipedi'ye katkıda bulunmak için harika bir yoldur. Bunu organize bir şekilde yapmaya çalışan [[:en:Wikipedia:Forum for Encyclopedic Standards]] ve [[:en:Wikipedia:WikiProject Fact and Reference Check]]'e göz atabilirsiniz. Doğrudan yapılan alıntılar, -kolayca gerçeklerle doğrulanabilir olmak kaydıyla- herhangi birinin sözleri için verilebilir (maddenin ana editörleri tarafından kabul edilmiş bir formatta ise).
 
=== Tartışmalı metinler ===
Anonim kullanıcı