İçeriğe atla

"Tıraş" sayfasının sürümleri arasındaki fark

Gerekçe: Yaygın kullanılan sözcük öbeği.
Etiket: Geri alındı
(Gerekçe: Yaygın kullanılan sözcük öbeği.)
Etiket: Elle geri alma
'''Tıraş''', [[tıraş bıçağı]] veya herhangi bir tür bıçaklı alet kullanarak saçların çıkarılmasıdır. Tıraş genellikle erkekler tarafından [[yüz kılları]], [[bıyık]] ve [[sakal]]larını kesmek için, kadınlar tarafından bacak ve koltuk altı kıllarını çıkarmak için uygulanır. Bir erkek sakalını tamamen temizlediyse, buna temiz traş denir.
Hem erkekler hem de kadınlar bazen [[göğüs kılları]]nı, [[karın kılları]]nı, [[bacak kılları]]nı, [[koltuk altı kılları]]nı, [[kasık kılı]] veya diğer [[vücut kılları]]nı tıraş ederler.<ref>https://www.revelist.com/beauty-howtos/should-women-shave-fa…{{Ölü bağlantı}}</ref> [[BaşSaç tıraşıkesimi]] erkekler arasında çok daha yaygındır.
Erkekler tıraş zamanı kesmek için tıraş bıçağı, [[ustura]], [[emniyetli tıraş makinesi]] ile beraber, [[tıraş kremi]], [[tıraş fırçası]], [[tıraş sabunu]] kullanır.<ref>{{Web kaynağı |url=https://www.realmenrealstyle.com/5-razor-types/ |başlık=Arşivlenmiş kopya |erişimtarihi=17 Ağustos 2020 |arşivurl=https://web.archive.org/web/20170815060514/http://www.realmenrealstyle.com/5-razor-types |arşivtarihi=15 Ağustos 2017 |ölüurl=evet}}</ref> Tıraşdan sonra cilde [[tıraş sonrası losyon]] ve [[kolonya]] vurulur. Alternatif olarak, tıraş bıçağı kullanmayan insanlar [[saç kesme makinesi]] veya [[tıraş makinesi]] ile saç kesebilirler.
57.412

değişiklik