İçeriğe atla

"Vikipedi:Kullanıcı engelleme talepleri" sayfasının sürümleri arasındaki fark

değişiklik özeti yok
Etiketler: Mobil değişiklik Mobil web değişikliği Geri alındı
Etiket: Geri alındı
* '''Neden:''' Kafasına göre maddelerin içeriğini silip kendi milletinin adını ekliyor, verdiği kaynakların ne olduğu belli değil. Sadece tek bir tarihçinin iddiasına göre sayfaları değiştiriyor. Yaptığı değişiklikleri geri alan kişileri Vandalizm ve ırkçılıkla suçluyor, kullanıcılara karşı saygılı değil. İnternette hiçbir bilgi olmayan maddeler için yeni sayfalar oluşturuyor.
* '''Örnek:''' [[Kürt devletleri ve hanedanlıkları listesi]] --[[Kullanıcı:Firatlal|Firatlal]] ([[Kullanıcı mesaj:Firatlal|mesaj]]) 09.20, 7 Şubat 2021 (UTC)
* '''Sonuç:'''
 
== 07-02-2021 Key Xusrew ==
{{Vandal|Key Xusrew}} {{User:Evrifaessa/KET|20210207223818|Upelluri}}
* '''Neden:''' '''Nezaketsiz üslub ve itham'''
: Son zamanlarda Ortadoğu ve Kafkaslarda yaşayan eski halklar ve kurulan devletler ile alakalı olarak ulaşılamayan, doğrulanamayan, güvenilir olmayan, ikincil, üçüncül hatta varsayımsal çelişkili kaynaklar gösterilerek bu bölgelerde yaşayan halkların ve kurulan devletlerin kökenlerinin neredeyse tamamının Kürt olduğunu iddia etmeye çalışan kullanıcılar oldu. Bu kullanıcıların maddelere ekledikleri kaynakların ulaşılabilinenlerini satır satır inceleyip maddelerin tartışma sayfalarında gerekli açıklamaları yaparak maddelerde düzenlemeler yaptım veya şablonlar ekledim. Ancak Key Xusrew kullanıcısı değişikliklerden dolayı sürekli "Kürt düşmanlığı" ve "ırkçılık" ile ithamlarda bulundu ve bulunuyor. Kullanıcı daha önce ırkçılık ithamları, değişiklik savaşları ve üslubundan dolayı [https://tr.wikipedia.org/w/index.php?title=%C3%96zel:G%C3%BCnl%C3%BCk/block&page=Kullan%C4%B1c%C4%B1%3AKey+Xusrew defalarca engellenmiş.] Irkçılık gibi hassas bir konuda insanları sürekli olarak ithamlarda bulunan kullanıcının süresiz engellenmesi Vikipedi'de bulunan maddelerin salahiyeti ve kullanıcıların huzuru açısından yararlı olacaktır. Uzlaşmaz yapısı ve değişmez görüşleri nedeniyle hiçbir konuda anlaşma sağlayamadığımız, defalarca kendimi ifade etmeye çalışmama rağmen kullanıcı tüm yolları kapatarak engelleme talebinde bulunmama neden olmuştur. Son olarak Med İmparatorluğu tartışma sayfasında bir çok kez yenilediği ithamlarla "kışkırtıcı" bir tutum sergileyip kendi üslup seviyesine düşürme çabasındadır. Bu konuda {{seslen|Nushirevan11}} ve {{seslen|Muratero}}'da benzer itham ve üsluba maruz kaldığını görüyorum.
* '''Örnek:''' [https://tr.wikipedia.org/wiki/Tart%C4%B1%C5%9Fma:Med_%C4%B0mparatorlu%C4%9Fu Med İmparatorluğu Tartışma Sayfası] [https://tr.wikipedia.org/wiki/Vikipedi:Denet%C3%A7i_iste%C4%9Fi#Aamir_Khan_Lepzerrin Denetçi İsteği sayfası] --[[Kullanıcı:Upelluri|Upelluri]] ([[Kullanıcı mesaj:Upelluri|mesaj]]) 22.38, 7 Şubat 2021 (UTC)
* '''Sonuç:'''
1.758

değişiklik