"Vikipedi:Üç geri dönüş kuralı" sayfasının sürümleri arasındaki fark

Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
VP:CGT gözeterek geri alıyorum Kullanıcı:Vito Genovese. İlgili ifade 3GD kuralı var diye limit doldurarak suistimali anlatıyor. Bu politika VP:DŞ için açıklayıcıdır, kullanıcılar 3GD ihlâlinde bulunmadan da maddelerin farklı kısımlarında değişikliklerle değişiklik savaşına girebilirler. Değişiklik savaşı=3GD ihlâli veya değişiklik savaşı=geri almalar algısı olmamalıdır. Esas olan VP:DŞ'dir. Niyetler zaten durum içinde anlaşılır, politikalar "engel dağıtmak" için yorumlanamaz.
("Bu kural, üç kere veya daha az geri dönüş işlemi yapılmasının kabul edilebilir olduğu anlamına gelmez. Kullanıcılar günlük 3GK kuralını ihlal etmeseler de, rahatsızlık verme veya değişiklik savaşına girmiş olma nedenleriyle de yasaklanabilirler." ibaresi kaldırıldı, çünkü bildiğin yanlış. DŞ'ye girmek tek başına ihlal teşkil etmiyor ve bu ibare birer kez geri alsan da engellenebilirsin sonucunu doğuruyor, yok öyle bir şey.)
Etiket: Geri alındı
(VP:CGT gözeterek geri alıyorum Kullanıcı:Vito Genovese. İlgili ifade 3GD kuralı var diye limit doldurarak suistimali anlatıyor. Bu politika VP:DŞ için açıklayıcıdır, kullanıcılar 3GD ihlâlinde bulunmadan da maddelerin farklı kısımlarında değişikliklerle değişiklik savaşına girebilirler. Değişiklik savaşı=3GD ihlâli veya değişiklik savaşı=geri almalar algısı olmamalıdır. Esas olan VP:DŞ'dir. Niyetler zaten durum içinde anlaşılır, politikalar "engel dağıtmak" için yorumlanamaz.)
Etiket: Geri al
'''Üç geri dönüş kuralı''' (ya da 3GK) tüm [[Vikipedistler]] için uygulanan resmî bir politikadır. 3GK ihlalleri [[Vikipedi:Hizmetliler|hizmetlilere]] bildirilir.
 
3GK, bir kullanıcının 24 saat içerisinde bir Vikipedi sayfasının bütünü ya da bir kısmı üzerinde '''üçten fazla''' (dört veya üzeri) geri dönüş işlemi yapmaması gerektiğini ifade eden bir politikadır. SözBu konusu limitin aşımı için [[Vikipedi:Kukla|Kukla]] kullanımı (birden fazla kullanıcı hesabı) [[VP:Kukla]] ihlaline girer. Bunun dışındakural, 3GKüç kişi gruplarınakere veya birdendaha fazlaaz kullanıcıyageri dönükdönüş olarakişlemi uygulanamaz.yapılmasının Birkabul maddeninedilebilir tartışmalıolduğu sürümlerindenanlamına hangisiningelmez. toplulukKullanıcılar tarafındangünlük daha3GK genişkuralını kabul gördüğününihlal belirlenmesietmeseler esnasındade, maddeninrahatsızlık bütünüverme yaveya da[[Vikipedi:Değişiklik birsavaşları|değişiklik bölümüsavaşına]] üzerindekigirmiş 3GKolma sınırınınnedenleriyle altındakide (ihlalyasaklanabilirler. etmeyen) geri dönüşlerin farklı kişilerce yapılıp yapılmadığına bakılır.
 
Söz konusu limitin aşımı için [[Vikipedi:Kukla|Kukla]] kullanımı (birden fazla kullanıcı hesabı) [[VP:Kukla]] ihlaline girer. Bunun dışında, 3GK kişi gruplarına veya birden fazla kullanıcıya dönük olarak uygulanamaz. Bir maddenin tartışmalı sürümlerinden hangisinin topluluk tarafından daha geniş kabul gördüğünün belirlenmesi esnasında, maddenin bütünü ya da bir bölümü üzerindeki 3GK sınırının altındaki (ihlal etmeyen) geri dönüşlerin farklı kişilerce yapılıp yapılmadığına bakılır.
 
== Ayrıntılar ==

Gezinti menüsü