İçeriğe atla

Vikipedi:AutoWikiBrowser: Revizyonlar arasındaki fark

AWB'yi macos'da kullanmak tam bir işlence maalesef :(
(Geleceğe dönüş! Jelican9 tarafından yapılan 2020-10-17 22:58:18 tarihli değişiklik, Gezinti Pencereleri kullanılarak geri getirildi.)
Etiket: Elle geri alma
(AWB'yi macos'da kullanmak tam bir işlence maalesef :()
'''AutoWikiBrowser''' (genellikle kısaltılmış olarak '''AWB'''), tekrarlayan görevleri daha hızlı ve kolay hâle getirmek için tasarlanmış olan bir yarı-otomatik [[MediaWiki]] düzenleme yazılımıdır. Aslında, kullanıcı tarafından oluşturulmuş düzenlenmesi gereken bir dizi sayfayı izleyip bu sayfalardan her birinde uygulanacak değişiklikleri gösteren bir tarayıcıdır ve ardından değişiklikler kullanıcı tarafından onaylandıktan veya atlandıktan sonra listede bir sonraki sayfaya ilerlenir. Bunu yapmaya karar verdiğinde, genel olarak ana değişikliğin tesadüfi olduğu düşünülen bazı değişiklikler (genellikle biçimlendirme) önerilir.
 
AWB [[Microsoft Windows|Windows]]'un [[Windows Vista]] ve üzeri sürümleri için üretilmiştir. Bunun yanında Windows [[Windows 2000|2000]]/[[Windows XP|XP]], ve [[Linux]] sistemler üzerinde [[Wine]]oldukça veiyi çalışmaktadır. [[OS X|Mac]] üzerinde de[[Wine]] oldukçagibi iyisanallaştırma çalışmaktadırprogramları ile çalıştırılabilir. Windows harici amasürümler resmî olarak desteklenmez.
 
Şu anda, AWB bir metin dosyası, bir Google araması, bir kullanıcı izleme listesi veya bir kullanıcının katkısı olmak üzere, tek veya birden çok kategorideki sayfaların bir listesini oluşturabilir. AWB ayrıca Vikipedi veritabanı dökümü tarayıcısı ile entegredir. AWB düzenleme kutusu, konuşma tanıma/el yazısı uygulamaları için Microsoft [[w:Text Services Framework|Metin Hizmetleri Çerçevesini]] desteklemektedir.