İçeriğe atla

"Antikomünizm" sayfasının sürümleri arasındaki fark

bu gibi => bunun gibi (bunun gibi, şunun gibi, onun gibi); benle => benimle, senle => seninle, onla => onunla. Bunlar Türkçede yaygın hatalardır. Şu sitedeki yazıyı lütfen inceleyin: https://www.turkedebiyati.org/forum/konular/630-benimle-kiminle-bununla-olcut-uzerine. Yazıyı kaleme alan kişi profesör bir dil bilimci.
k (95.5.70.193 tarafından yapılan değişiklikler geri alınarak, Khutuck Bot tarafından değiştirilmiş önceki sürüm geri getirildi.)
Etiket: Geri döndürme
(bu gibi => bunun gibi (bunun gibi, şunun gibi, onun gibi); benle => benimle, senle => seninle, onla => onunla. Bunlar Türkçede yaygın hatalardır. Şu sitedeki yazıyı lütfen inceleyin: https://www.turkedebiyati.org/forum/konular/630-benimle-kiminle-bununla-olcut-uzerine. Yazıyı kaleme alan kişi profesör bir dil bilimci.)
Etiket: Geri al
Genelkurmay Başkanı Orgeneral [[Cemal Tural]] 11 Haziran 1966 günü yaptığı konuşmasında komünizmin bir tehlike olduğunu şu sözlerle ifade etmiştir:<ref>''"Tural Ordunun Dikkatini Çekti"'', [[Milliyet (gazete)|Milliyet]], 12 Haziran 1966.</ref>
 
{{Alıntı|"Komünizm, devletin müesses iktisadi, sosyal, siyasi veya hukuki temel nizamlarını bozmayı hedef tutmaktadır. BuBunun gibi davranışlar Türk milletini ilkel çağa götürür. Milletimizi bubunun gibi aşırı sol cereyanlara kaptırmamak için devamlı olarak çalışmak, gerçek aydınların başlıca görevidir."}}
 
====1970'li yıllar====
Anonim kullanıcı