İçeriğe atla

"Vikipedi:Kullanıcı sayfası" sayfasının sürümleri arasındaki fark

→‎Kullanıcı alanındaki sayfaların aidiyeti: Fazladan bırakılmış 2 boşluk kaldırıldı
(→‎Kullanıcı alt sayfalarının silinmesi: Gereksizce eklenmiş 1 boşluk kaldırıldı)
Etiketler: Mobil değişiklik mobil uygulama değişikliği Android uygulaması değişikliği
(→‎Kullanıcı alanındaki sayfaların aidiyeti: Fazladan bırakılmış 2 boşluk kaldırıldı)
Etiketler: Mobil değişiklik mobil uygulama değişikliği Android uygulaması değişikliği
=== Kullanıcı sayfalarının koruma altına alınması ===
 
Madde sayfalarında olduğu gibi kullanıcı sayfaları da sıklıkla [[VP:Vandal|vandalizme]], ender olsa da değişiklik savaşına maruz kalmaktadır. Değişiklik savaşı ya da vandalizm söz konusu olduğunda ilgili sayfa koruma altına alınmalıdır. Kullanıcıların korunan sayfaları [[Özel:KorunanSayfalar]] sayfasında, koruma altına alma gerekçesi ile birlikte listelenmelidir. Kullanıcı sayfalarındaki vandalizm çoğu kez [[Vikipedi:Hizmetliler|hizmetliler]]in vandalizme karşı aldıkları önlemlere misilleme olarak yapılmaktadır. Hizmetliler gerekli gördüklerinde kendi kullanıcı sayfalarını koruma altına alabilirler ve koruma altına alınmış kullanıcı sayfalarını düzenleme yetkisine sahiptirler. Hizmetli olmayan kullanıcıların sayfaları da vandalizme hedef olabilir. Bu gibi durumlarda kullanıcılar etkin olan bir hizmetliye mesaj bırakabilirler.
Kullanıcı sayfalarındaki vandalizm çoğu kez [[Vikipedi:Hizmetliler|hizmetliler]]in vandalizme karşı aldıkları önlemlere misilleme olarak yapılmaktadır. Hizmetliler gerekli gördüklerinde kendi kullanıcı sayfalarını koruma altına alabilirler ve koruma altına alınmış kullanıcı sayfalarını düzenleme yetkisine sahiptirler. Hizmetli olmayan kullanıcıların sayfaları da vandalizme hedef olabilir. Bu gibi durumlarda kullanıcılar etkin olan bir hizmetliye mesaj bırakabilirler.
 
Uyarılmanıza rağmen telif hakları korunan içeriği ısrarla kullanıcı sayfanıza eklemenizin vandalizm olarak değerlendirileceğini ve sayfanızın koruma altına alınmasına neden olabileceğini hatırlatmakta yarar var.
 
Tartışma sayfalarının vandalizme uğraması daha ender karşılaşılan bir durumdur. Bu tür içeriğin sayfadan silinmesi genellikle yeterli olacaktır. Tartışma sayfalarının koruma altına alınması ancak sıklıkla vandalizme uğranılan durumlarda ve kurallara uygun olduğu sürece [[Vikipedi:Engelleme politikası|engelleme]] yönergesi takip edilerek mümkündür. Tartışma sayfalarının koruma altına alınması son çare olarak düşünülmelidir. Tartışma sayfalarının Vikipedi için önemini göz önünde bulundurarak ilk fırsatta koruma kaldırılmalıdır.
 
=== Silinmesi ===
11.584

değişiklik